Vandas se pokouší o reinkarnaci a resuscitaci Dělnické strany

Vandasova kariéra je dávno za zenitem. Podvodem založená Dělnická strana byla zakázaná soudem, aby její současná pokračovatelka skomírala na chyby vedení, zaostalý mýtus nemoderního nacionála na oko odmítajícího všechno cizácké. Bedna od Coca Coly tolik známá z jednoho z Vandasových vystoupení dávno signalizovala konec dlouholeté partaje milovníků německých přátel z NPD. Vedle sexy kvaziverzí stařičkého neonacismu vyrůstají jako houby po dešti touhy po obrození staré, bělobou a násilím nasáklé Dělnické strany.

Tomáš Hamšík s Hanou Pavlíčkovou po odchodu z DSSS neváhali a založili v květnu 2011 jako emisaři Vandase nový politický projekt Strany pro Evropu.

strana_pro_evropu

Strana Pro Evropu je rodinným byznysem Tomáše Vandase. O přejmenování Strany pro Evropu na Dělnickou stranu požádala předsedkyně partaje a Vandasova matka zároveň, Hana Pavlíčková. Ta také vedla DSSS v době přesunu členů ze zakázané Dělnické strany do nového subjektu DSSS

Žádost o přejmenování byla  Ministerstvem vnitra odmítnuta a celý pokus o reinkarnaci Dělníků závisí na rozhodnutí Městského soudu v Praze. Žaloba vůči odmítnutí ministerstva byla vedením Strany pro Evropu podána v červenci 2011 a nyní po téměř třech letech je nařízeno první jednání, kde synáček Pavlíčkové, Tomáš Vandas, bude zastupovat matčinu stranu při soudním jednání jako obecní zmocněnec. Rodinný příběh o oživení Dělnické strany a záchraně Tomáše Vandase na ultranacionálním poli extrémistů začíná 22.5.2014 v 10,30 hod v prostorách Městského soudu v Hybernské. 

Ultrapravicová scéna v České republice získává velmi prazvláštní podobu, kdy na jedné soupeří o sjednocení ultranacionálů Tomio Okamura se svým ultranacionálním hnutím, aby na té druhé vyrůstaly nové obdoby Autonomních nacionalistů nabízející staré hodnoty neonacismu a českého fašismu v sexy hábitu cool náctníků, bezmyšlenkových perverzistů prchajících jako krysy z potápějící lodi Dělnické strany Tomáše Vandase.

Japonský, neslovanský původ šéfa svítání představuje nepřekonatelnou překážku ve volbě neonacisty, a proto jako alternativa přichází reinkarnace Vandasova přeběleného boje z neslavných devadesátek. Deset lidí na setkání Vandasova spolku, pár lidí na schůzkách Matějného……..to je voda na mlýn reinkarnačních stvoření, jež velmi rádi vytvoří konkurenci k ovečkovému zápalu Tomia Okamury.

Když selhává sexy půvab rádoby denacifikovaných, méně útočných, více protievropských a zároveň protiromských svolávačů one man show, dostává se ke slovu záložní materiál doposud ukrývaný pod rouškou tajuplné spolupráce rádoby odhodlanějších.

Před necelými čtyři lety rozpuštěna Dělnická strana. Na Ministerstvu vnitra ležela promptně podaná žádost o založení nové partaje nahrazující Dělníci za nový , stejně smýšlející spolek nacionálů. Uvnitř DSSS  údajně ležely podepsané petiční archy na založení záložní strany údajně už od roku 2008.

Strana pro Evropu není ve skutečnosti ničím jiným, než záložním plánem DSSS pro případ, že by i tentokrát byla partaj Tomáše Vandase soudy zakázaná. A pokud projde k soudnímu svolení k přejmenování záložníků na aktivní spolek, zcela jistě Vandas s pomocí pár věrných vytvoří další stranu jako další záložní plán.

Inu, když někdo propaguje a  nenávist vůči menšinám, vyvolává nenávist vůči nekatolíkům a homosexuálům, nemůže očekávat nic jiného, než další zákaz.

Nicméně Strana pro Evropu tvoří koalici se současnou DSSS a pokud by soud vyhověl přejmenování, bude taková koalice pouze sloužit k utužování sil Vandasova spolku, kdy dokonce i Petřivalský s dalšími kolegy přestanou pošilhávat po Generaci identity a ostatních ultranacionálních spolků nenávisti.  Strana pro Evropu je častým koaličním partnerem DSSS. Koaličníci chtějí vytvářet silný nacionalsmus, protože pouze ten odradí milovníky Bartoše, Okamury, Chaloupky a dalších od projevování sympatií někomu jinému , než je DSSS se Stranou pro Evropu. Ultranacionální scéna se nachází na pomezí dvou,možná tří politických směrů, kdy se ve skrytu nevidění pokoušejí o intoxikaci přeshraniční spolky polských, ruských i ukrajinských fašistů. Ti poslední jsou podporováni také politiky i nejrůznějšími občanskými iniciativami.

vandas_ds_resusc

Po přejmenování partaje Vandasovy matky na Dělnickou stranu,  nastane čas na další přesuny, kdy za malý částek Dělnická strana zkusí obrození rétoriky devadesátých let, kdy právě takový přístup kumulující všechny neonacisty, extrémisty a přihnědlé myšlenkáře přivedl na náměstí dostatečný počet násilníků ochotných skopat Roma, černocha, homosexuála, zahraničního studenta a vůbec kohokoli odlišného do bezvědomí. Vandasova matka se svým synáčkem zkusí hru: “když může Okamura a projde mu to, zkusíme to také a možná celou věc posuneme ještě dál”.

Soud by rozhodně neměl připouštět existenci reinkarnované Dělnické strany.