Střepiny: jednoduchý důkaz absurdní demagogie

Střepiny……jednoduchá snaha ovlivňovat názory diváků pomocí demagogie. Reportérka k tématu Evropské unie nasadí odmítavý hlas, jako kdyby promlouvala k dolézajícímu expartnerovi. Pohled zdola doplněný o ptákoviny z paragrafů Bruselu jen dokazují a podtrhují komičnost demagogie, o kterou se novácká galerka nenovinářů snaží.  

Ta Unie je zlá, protože nařizuje zakřivení banánů, zatímco chudáčkovi z Prahy nenabízí vůbec nic. Sad ani ten nejprimitivnější divák nepokládá herecké představení za nezávislou žurnalistiku. Žárovky doplňují Zemanovy klosety, aby následně zájem světa spočinul na eergetické nezávislosti Česka na ještě zlejším Rusku. Mezi slovy se mihnou jiné plynovody, aby následně  divák došel k názoru, že plyn jako moderní stát nepotřebujeme. Máme zásoby na 120 dní, zatímco zásoby obilí jsou na pouhý měsíc…..energetická koncepce je jako nepotřebný fetiš dokopána ve jménu televizního populismu do rohu potemnělé místnosti, zatímco třetina obyvatel je mediálně předurčena k přechodu na elektrickou energii.

Střepiny jako televizní pořad nikdy nezklamou. Bez potíží použijí “Nepřizpůsobivého občana”, aby v některém z dalších dílů nedělních povídaček nonkonformě sklouzli moderátoři na hladinu rusofilie, kdy ukrajinský fašista házející molotovovy koktejly na oživlé číle z Berkutu představují hrdiny, za něž je správné se bít do poslední kapky krve. Komunistické Československo mělo své duševní perverzisty v Rudém právu, zatímco moderní časy přinášejí například komerční projekt Střepin. TOPácká náklonnost k ukrajinským fašistů je správná, zatímco odmítání banderovců správné není, protože některé hystericky protikomunisticky zabarvené informace vyprávějí o Banderovi jako o bojovníkovi proti rudému teroru. I tato reportáž svého času Střepinami proběhla.

strepiny

Je úkolem televizních zpravodajců podporovat extrémofilní a nereálné vidění světa? Do jaké míry musí reportéři přehrávat svým herectvím atmosféru jednotlivých relací? V tomto ohledu jsou reportéři naprosto stejní, jako ti z kritizované KLDR, kde herecké umění reportérů přechází do fáze absurdní komičnosti. Kdyby to bylo potřeba, Střepiny a jejich uvaděči klidně sehrají hlasové karaoke jen proto, aby sdělili divákovi co si má o té či oné reportáži myslet.

Opravdu představují Střepiny výkvět nezávislého zpravodajství?