Shanaáh ze Zelených vsadil na přetrollenou antikampaň…

Strana Zelených je prapodivnou partají. Ještě v nedávných volbách využili rasismus ke svému předvolebnímu klání, aby nyní po Janečkově etudě na absolutismus dali prostor Šádí Shanaáhovi k jeho rádoby vtipné kampani debužírující na okamurovské verzi obrozeného fašismu. Barevná duha nad hlavou doplněna o rasistické ekvivalenty etnik nepůsobí vůbec humorně. Chystá se snad pětka v pořadí na zápasy nešikovných samurajů? 

Člověk aby si pomaličku připadal jako na uzavřeném pavilonu psychiatrické léčebny, kde na jedné straně napodobuje Národní i Dělnickou stranu poloviční Čech s japonskými rysy, aby na té druhé využil poloviční Palestinec vzedmuté vlny úsvitářského nacionalismu ke svému volebnímu úspěchu. Jsou volby do Bruselu o rasismu vnímaném z té, či oné strany?

Ve své podstatě u Zelených nejde o nic jiného, než o antikampaň využívaící stupidity politického soupeře. Nemá snad strana Zelených voliči co nabídnout, a proto s Janečkem a panem Shanaáhem využívají majoritářského citu pro extrémní formy smýšlení? Kandidát do eurovolení si počíná jako nadopovaný trollič na některé z xenofobních skupin, kde si ve svém antirasistickém snažení počíná až za hranici vkusu. Je Shanaáhova volební mise opravdu o výsměchu xenofobům? Nezakrývá pan kandidát hostováním na zlu to, že sám není schopen nabídnou relevantní politiku bez jakékoli antikampaně? Rádoby vtipné antikampaně podobného střihu jsou na západ od českých hranic celkem dost běžné a většinou po nich sahají malé politické strany, které nemají čím voliče oslovit, nebo takovou kampaň použijí ti, co jsou ochotni pro svůj úspěch udělat prakticky cokoli…….takový marketingový tah nemusí být nutně morální a už vůbec ne politicky vyspělý.

Každý komik velmi dobře ví, že hranice mezi komičností a propadákem je velmi tenká.  Pan Shanaáh jak se zdá, tuto hranici dávno svými letáky překonal. Volič se nedozví z plakátů žádný z bodů, který by chtěl v Bruselu propagovat. “Volte ho jenom proto, protože se rozhodl postavit fašistické rétorie Okamurova jaderného vzplanutí”

……..SRP toho, co si podal ruku s Vandasem neslouží po prohraných volbách k proromské nálepce předsedy partaje Lišky, a proto tu máme další účelové vyhranění názorů ostře ukazující na absolutní nesouhlas s Okamurou podávající si ruce na napjatém laně balancujícího rasismu a  antirasismu. I zde je tenká linie, kdy trollič může lehce přestřelit, aby také on mluvil jakoby v nadsázce o černoších jako o negrech, o Vietnamcích jako o rákosnících……….na politickou kampaň je to stejně hloupě laciné, jako když Tomio Okamura se zaručeně neromskou Samkovou vydají ovečkový plakát, na němž bílé stádo vykopává černou ovečku pryč ze země…….

Musíme nutně klesnout na stejnou morální úroveň abychom karikovali všechny Japonce v zemi? Je správné poukazovat na to, že Okamura je čtvrteční Japonec a poloviční Čech, zároveň však není správné urážet všechny “polojaponce”, zvláště, když Tomio Okamura je, jak již bylo čeřeno, z čtvrtiny Korejec a z té další čtvrtiny Japonec.

Úsvit přímé demokracie sbírá hlasy o méně inteligentních spoluobčanů……..usliluje Šádí Shanaáh svou antikampaní o vzdělanější voličskou základnu? Tomio se snaží ve své volební agitce sám sobě a svým blízkým dokázat, že on není jedním z nich, v Japonsku nazývaných plejorativně slovem gajdžin…..co si chce zelený kandidát dokázat? Že není rasista, a proto používá ve jménu trollingu stejně xenofobní mluvu?

Zelení se za každou cenu snaží být cool, sexy a moderní…….ve jménu rasismu minulé volby přijali na kandidátku homofobní a rasistické Romy, vsadili na Lásku plnou řečí o apartheidu…….nyní ve jménu modernizace eskalují s pozitivní evolucí Karla Janečka, aby následně ukázali svůj odpor v trollící antikampaní Shanaáha, jak hluboce partaj odmítá rasismus.

shanaah

Jsou Zelení rasisty nebo nejsou?…….Jednoznačně k rasismu sáhnou, pokud to přinese volební výsledky. Stejně tak budou protirasistickými, pokud to rovněž přinese volební výsledky…….jinými slovy, Liškova Strana zelených udělá, tak jako většina politických stran v České republice, cokoliv pro svůj politický úspěch

……Dokonce překročí svůj mediálně vyhraněný stín nerasistické a humanitně zaměřené strany, protože být schizofrenní stranou je sexy, cool a pokaždé je možné rasistické poklesky kandidátů hodit na rozhodnutí kandidátů samotných, zatímco se partaj může nadále chovat jako humanismem přeplněná strana budoucnosti.