Liška promlouvá na probanderovské sešlosti, aby později pořádal diskuse o Ukrajině

Zelení, podobně jako Bursíkův LES nebo Schwarzenbergova TOPka, usedávají na populismu. Předsedové si jezdí na Ukrajinu, aby si v rámci předvolebního mámení zahráli na podivné esence Nicků Carterů…..cestují po republice, aby neznalé veřejnosti zvěstovali, co viděli z prostor kyjevských hotelů. Po boku ochranky většinou tvořené z představitelů Pravého sektoru procházejí místy bývalých majdanů, aby zvěstovali profašistické postoje souhlasící s extrémisty z nedaleké země. Je to další pokus, jak ze sebe udělat ještě zajímavější podivíny před zraky nechápajících voličů. 

Politik s kravatou a nonšalantně přehozeným sáčkem přes ruku poutavě vykládá, jak míjel stanoviště demonstrantů ukrývajících se svého času před kulkami teroristického Berkutu. Míjí budovu s hákáčem, před očima se mu zobrazují nejrůznější symboly banderovců…….ale to nyní není důležité. e třeba usednout na stejné, štětinovské vlně……možná se na malý okamžik vynechá zdravice “Sláva Ukrajině” následovaná banderovským křikem “Hrdinům sláva”. Na domácí půdě v hlavním městě Čechů se zamává žlutomodrou vlaječkou sousedů Slovenska, povypráví se dojemné příběhy o studentech tlačících se mezi pokojným davem do popředí…….

Uhlířské intermezzo spoludemonstrování s ukrajinskými fašisty dosáhlo do sfér politiky, kdy se jedna partaj za druhou snaží postáváním vedle ukrainských ikon fašismu dokázat, ak jsou moderními demokraty. Kníže pán se chytá se srdce pár metrů od místopředsedy evropské pobočky fašisticky a antisemitsky orientované Svobody, aby následně vedle stejného týpka promlouval k lidu taktéž samotný Liška ze Zelených

Karel Schwarzenberg, Oleg Zajnullin
liska_zajnullin
Ondřej Liška promlouvá na akci, zatímco vedle Olgy Somerové postává Oleg Zajnullin, který na akci také před Liškou promlouval lidem

zanullin_geroj

Zelení se podobně jako TOPka, Bursíkův LES scházejí na akcích svolávaných ukrainskými nacionalisty. Spoluorganizátory je Uhlířovo neformální sdružení “Chceme demokratickou Ukrajinu” společně s občanským sdružením Topova a dalších. Na ukrajinské vlně evropské podpory banderovců usedá stále více politických stran. Vnímavý spoluobčan alespoň uvidí, jak to ta či ona partaj s lidskými právy vlastně myslí. Podpořit pokračovatele vrahů volyňských Čechů pořádají v Česku demonstrace na podporu banderovců, antisemitské strany Svoboda a naši politici bez potíží tomuto snažení sekundují.

ukrajina_lisa_zeleni

Jak již bylo řečeno, Zelení sice mají Odbornou sekci pro lidská práva, zároveň však navštěvují akce banderovců, aby podobně jako TOPka využili příležitosti k “zájezdním” povídačkám” o zlých policistech a hodných hrdinech z majdanu. Co na tom, že to byli příslušníci náckoidní UNA-UNSO, Pravého sektoru nebo fašisti z mládežnického Sokola(mládežnická organizace strany Svoboda) ……….. důležité je, že hru na hodné studentíky spolykala média…….pravda pro papaláše nebyla niky důležitá.  Když rasismus zvítězil při výběru SRPu na kandidátky, tak proč by nyní nezvítězil populismus poporující banderovce jako naděje státu Ukrajinců?