František Lacko z Konexe sám pochybuje nad blokováním vepřína v Letech

Představitelé Konexe se rozhodli k bezhlavé “okupaci” velkokapacitního vepřína v Letech u Písku. Umístili vlajku Opre Roma, na bránu vyvěsili transparent se slovem “Holokaust” a v počtu osmi aktivistů se rozhodli zdemolovat jakoukoli šanci na jednání s majitelem vepřína. Je to podpásovka všem lidskoprávním aktivistům, kteří usilovně přemýšlejí, jak dohnat problematiku vepřína nacházejícího se na území bývalého koncentračního tábora ke zdárnému výsledku. V soukromé konverzaci představitelé Konexe doznávají svůj omyl, zatímco navenek působí jednotně, i když sami vědí, že vytvářejí problémy pro budoucí generace. 

Tento článek nemá za úkol zdiskreditovat Konexi a jejich představitele, natož samotného člena Konexe Františka Lacka. Pokud nevládní organizace rozhoduje o tak vážné věci jakou je problematika velkokapacitního vepřína v Letech u Písku s populismem, poté je žádoucí, aby široká veřejnost věděla, jaké názory má jeden z členů týmu blokovačů.  Ve screenshotech není uveden celý obsah chatu s ohledem na soukromí Františka Lacka. Uváděné jsou pouze pasáže týkající se problematiky v Letech u Písku.

 

[gallery_bank type=”images” format=”filmstrip” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ animation_effect=”bounce” image_width=”500″ album_title=”false” album_id=”15″]