Dopis KONEXE je svědectvím vlastního selhání přeplněného hořkostí

Občanské sdružení Konexe napsalo  otevřený dopis poslancům Evropského parlamentu, Evropské komisi, občanům Evropy…..jedním z bodů sepsaného dopisu je záležitost koncentračního tábora v Letech u Písku, na jehož území stojí komunisty v sedmdesátých letech vybudovaný prasečák. Tisíce prasat s mrvou poblíž, jako kdyby představovalo skutečný postoj českých politiků k obětem romského holocaustu. Česká vláda s dehonestací nedělala vůbec nic, stejně tak samotná Konexe. Zbytečné a nulový výsledek pravidelně vykazující sdružení opět ukázalo, jak populistické umí být

Když umí aktivisté napsat dopis, když společníci Brože běhají po Praze s umělohmotným prasetem na zádech, proč dávno toto občanské sdružení nevymyslelo plán, nevymyslelo způsob, jak sehnat oněch 400 milionů korun potřebných na odkup místa, na kterém se nachází onen prasečák?

Jde nyní Konexi skutečně o řešení problému, nebo si pomocí anglicky sepsaného dopisu chce vytvářet jméno před Evropou, kde o Konexi vědí leda tak na některých setkáních, na která jezdí taneční umělkyně Mariposa Čonková. Pozice českého aktivismu je zvláštní. Ti, jež mohou konat….nakonec nekonají, aby následně mohli vytvářet virtuální vliv.  Virtuální vliv, kde někdo něco sepíše, i když to nemá smysl. Virtuální vliv, kdy se díky dopisu o ničem mohou někteří rádoby vlivní tvářit jako novodobí hrdinové lidskoprávního aktivismu uprostřed Evropy.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/notes/konexe-english/open-letter-from-the-konexe-civic-association-to-the-citizens-and-institutions-o/469182099892176/” width=”400″/]

Dopis pana Brože a jeho společníků chutná trpce….Na jedné straně zcela správně vypisuje vysokou míru diskriminace Romů v Česku, aby po vzoru populismu zapomínal na sv vlastní poklesky, kdy Konexe mnohokrát pomocí jednotlivých vyvolávání vášní s neonacistickými organizacemi vytváří umělohmotné rozbroje. Tyto přenice navíc nic neřeší a naopak prohlubují všechno špatné, co existuje. Politická taneční kreace je možná pro někoho sexy, ale ve skutečnosti neznamená vůbec nic. Situace Romů je opravdu kritická

……myslí si snad, že s odstraněním prasečáku v Letech pomůže Evropská unie? Tohle je záležitost České republiky, kdy lidskoprávní organizace mají ukázat o v nich ve skutečnosti je.

Tady nepomohou demonstrace, protože Vláda České republiky nikdy neuzná chybu, protože tím by přiznala, že dávno předávno před několika desetiletími zemřelo mnoho tisíc lidí díky druhorepublikové a protektorátní vlády.

Každý, kdo sleduje jen trošku dění v České republice musí nad dopisem Konexe zaplakat…..Bože co se to s námi všechny děje, že na jedné straně požadujeme zcela správně ochranu lidských práv, zatímco někteří špatní tvůrci lidskoprávního vesmírna pokračují ve vytváření ještě hlubších děr v prostoru humanismu.

Co si slibují “Konexáři” vydáním tohoto dopisu? Ano, vypisování diskriminace je správné a žádoucí, ovšem ta část s koncentračním táborem v Letech u Písku je spíše popiskem neschopnosti aktivistů a doznáním vlastního selhání, kdy Konexe selhala například i s tím, že do rukou dětí na demonstracích dává transparenty typu “Vy kradete, My krademe také”….v liskoprávní oblasti by měla fungovat koordinace, ale ta nefunguje, protože někteří aktivisté nechtějí řešit problematiku lidských práv.  

Úkolem občanských sdružení není “obchodování se vzdušnými zámky”, není to slibování nesplnitelného, není to jen připravování demonstrací, není to vytváření konfliktů, případně přispívání do konfliktů mezi neonacistickou a minoritní skupinou obyvatel. Občanská sdružení a jiné právní formy humanismus chránících organizací mají především poskytovat pomoc a ochranu ohroženým, tedy minoritám.

Vepřín je příjemcem dotací……..a proč by nemohl tím příjemcem být? Udělování dotací takovému zařízení, jež se nachází na území bývalého koncentračního tábora je možná nemorální, nikoli však protizákonné.

Poukazováním na dotace a vyvolání případného pokusu o ekonomický kolaps vepřína není dobrou cestou. Takové řešení totiž vyvolává další pokřivení spravedlnosti, kdy majitel vepřína nemůže za to, že na místě kdysi stál koncentrační tábor……..demokracie by se měla snažit napravit současný stav tak, aby nedocházelo k dalším “morálním i právním křivdám”. Evropská unie se nepodílí na využívání genocidy Romů…..pouze poskytuje dotace zemědělskému zařízení, na které má prasečák právo…..Evropská unie nemůže přestat s vyplácením dotací, pokud k tomu nebudou právní důvody…..i tady je vidět, že dopis KONEXE je zamýšlen spíše v rovině populistické a nikoli v rovině cokoli řešící.

Dopis KONEXE je spíše výkřik vyndavačů žárovek do třeskuté tmy……ničím se pokouší rozsvítit a čekávají, že se sám někdo na druhém konci tunelu ozve…..

Dokud si některá sdružení a organizace neuvědomí, že s odstraněním prasečáku nepomůže Evropská unie( protože Unie nemůže svou činností ničit ekonomickou činnost soukromých ani státních subjektů) ani Vláda(ta nechce řešit kvůli doznání viny druhorepublikové a protektorátní vlády na přispění ke genocidě Romů), poté se tento velmi vážný a složitý problém nikdy nevyřeší. Je na nestátních organizacích, na lidskoprávních aktivistech, aby vymysleli nějaký plán, v němž by se sehnalo 400 milionů k odkoupení patřičného pozemku. Majitel vepřína několikrát v médiích řekl, že je ochoten jednat, pokud někdo přijde s adekvátní a akceptovatelnou nabídkou.

konexe

Nuže, milá KONEXE místo běhání s prasaty z papundeklu po Praze a jiných městech, sjednoťte k jednání aktivistickou scénu, případně vymyslete program, k jehož plnění se přihlásí ostatní………