Do Ústí přijedou na neonacistický pochod také Matějného naciboys

Ultranacionalisté, extrémisté a různí ultras se na první májový den chystají do ulic severočeského Ústí. Nehodlají však měsíc lásky zahajovat Pride pochody, v nichž by v přiléhavých tílkách prezentovali svou orientaci. Polibky, extravaganci růžové vymění za alkohol, obušky, nacistická heslíčka doplněná o tragikomická zvolání “Čechy Čechům” doprovázená zvučným hláskem maličkého Vandase. Dělnická strana sociální spravedlnosti využívá specifický den v kalendáři jako stebélko nad bažinou. Ve skrytu duše doufá, že se ke stranickému mámení přidají také ostatní nacionalisté, s nimiž by se mohli vydat na jarní procházku městem. 

Zlaté časy neonacistické tvrdosti jsou minulostí, a tak se upadající partaj, pozvolna přicházející o klíčové členy, snaží po neúspěšném obrazu denacifikace přesedlat ve jménu eurovoleb na sociální notu, ve které Romové, přistěhovalci s muslimy sehrávají hlavní devizu budoucích úspěchů. Dělnická mládež vysílená bratrskou pomocí germánské NPD dostane v hlavním městě Ústeckého kraje příležitost předvést, jak silná a dokonalá játra její členové mají. Tak jako vždy, i nyní od druhé odpolední začíná sraz siestou mezi půllitry a panáky tvrdších patoků. A pokud tak nacionálové nezahájí demonstrování, zcela jistě ho tak ti šťastnější bez bebíček na těle i duši ukončí.

Kluci i holky neonacistického střihu se umí náležitě bavit. Tak například zapřísáhlí nepřátelé Vandase, Čeští lvi. Nedávno slavili narozeniny Pavla Matějného a rozdováděli se natolik, že jeden z účastníků v nekonečné rozjívenosti ukazoval fotografovi, jak vysoko doskočí jeho pes. Možná také dokazoval, jak silným a statečným je mužem, když každou vteřinu myslí na posilování pravačky, kterou bude na připravované akci na dálném severu potřebovat.

cesky_lvi_oslava
Oslava narozenin Matějného, 17.4.2014  Zdroj: Facebook

Osmnáctka odhodlaných tak symbolicky ve slušivém outflitu ukázala světu, jak skvěle si dokáže průměrný nacionalista užívat chvilek s přáteli. Neschopni spálit vlaku Unie se společně alespoň zvěčnili na společné fotce. Tahle skupinka stoprocentních Čechů obšťastní dnešní Ústí svou přítomností. Nejdřív se Matějný snažil vetřít na místo mluvčího, ale když dostal zápornou odpověď od Vandase, rozhodl se k účasti inkognito jako nezvaný host

mateny_zadon

Dělnická mládež vycvičená v lepení letáčků u německých sousedů nelenila a mnoho míst v Ústí nad Labem ozdobila upoutávkou na dnešní neonacistický pochod. S hloupostí sobě vlastní Lamprechtovi kindernáckové  převzali organizaci potupy národa do vlastních rukou. Mladí vyholenci se tak na malý okamžik přeměnili z účastníků nečeských pochodů do role amatérských, mnohdy nezákonně počínajících si vylepovačů plakátů pochybné úrovně.

Do očí modře zářící vlaječka Evropské unie pokouší jednu z dalších fantasmagorií Vandasovy sebranky. Snaží se nepozorným účastníkům naladit dojem, že setkání, na němž promluví Tomáš Vandas, je hlavně kvůli volbám a jen tak náhodou, mimoděk jako třešničku na dortu podá hold nacionalismu, kvůli němuž do metropole severu míří vlakem, auty i autobusy další milovníci White Power módy. Místo Prahy, kde budou plenit krásný den komunisté s dalšími příznivci extrémismu, zvolil Vandas na severskou jistotu sociálně slabšího regionu republiky.

hlas

Pověstná nenávist mezi tábory neschopných s ještě neschopnějšími byla díky zveřejněné komunikace s předsedou DSSS oficiálně potvrzena. Předlužený Matějný zkouší kdeco, aby se z trapného hráče one man show přeměnil alespoň na příživníka akcí ostatních. Kvůli  neonacistům z Česka, Slovenska, Německa a dokonce i z Itálie nepojede v Ústí nad Labem městská doprava a město se zahalí do kordonu těžkooděnců. Navíc jednotlivé skupinky neonacistů s předstihem dávají najevo, že na akci nejedou primárně kvůli pochodování s ostatními milovníky Tisícileté říše. Viz. například již zmíněný Matějný. Ten již předem oznamuje, že si na pochodářském cvičení extrémistů vyřídí osobní účty s předsedou ostravské pobočky Dělnické mládeže Janem Kuřcem.  Matějný obviňuje Dělnickou mládež i DSSS z údajného plagiátorství, kdy Čeští lvi tvrdí, že sousloví: “Jeden lid,jeden boj,jedna víra.” bylo jejich.

matejny_rvacka

Matějný má na internetu bojovnou náladu a nejradši by likvidoval. Nicméně podobných znesvářených skupin extrémistů se v Ústí sejde mnohem víc. Proto lze očekávat, že dojde ke střetům i mezi samotnými pochodáři. Takový střet mezi extrémisty bude zajisté pro média minimálně zajímavý.