Česká ultrapravice ve volbách prohrála, přesto je výsledek voleb neuspokojivý

Volby do Evropského parlamentu přinesly jedno velmi důležité svědectví. Čeští skeptici nejsou prozatím extrémisté a v rozhodujícím okamžiku pošlou přespříliš extrémizující partaje a hnutí k šípku. Zatímco Tomio Okamura pláče nad žehem úsvitu, další tragikomik s beránkem v erbu přichází do Bruselu jako jeden z bořičů Unijní jednoty. Bude zajímavé pozorovat Petra Macha, jak plní svůj předvolební slib, kdy se zaujatostí sobě vlastní sliboval, že nebude ani omylem členem evropských výborů a frakcí. Nesvobodné, diletantské smýšlení mladíčka z Menzy pouze dokazuje amatéřinu a neschopnost Svobodných občanů vést evropskou politiku v zájmu lidí a nikoli v zájmu svém. 

Volby mohly dopadnout mnohem hůř. Debata o Evropské unii téměř vždy sklouzávala k banánům, kdy se s přibližujícími volbami debata oddalovala od volebních programů k nesmyslným drobnostem. Česká republika nemá pořady, ve kterých by vystupovali experti, jež by nadále vysvětlovali a osvětlovali pravou povahu Unie.  Česká média používají jako zdroje pouze vládní a provládní mediální agentury, zatímco na ostatní informace kašlou. Pomazánkové máslo tak u Babiše nalezlo mnohem bližší zalíbení, než ostatní mnohem více důležitější body evropské politiky.

Top 09 v osobě Jaromíra Štětiny přivádí do Bruselu náklonnost k ukrajinským fašistům, kdy Štěpán Bandera není vrahem, ale kontroverzní osobností jakou je pro Čechy bratrstvo Mašínů. Ukrajinský fašismus ta v TOPce získá velmi významného spojence na evropské půdě. Andrej Babiš s jeho ANO je vítaným společníkem frakce Evropských liberálů. Čtyři poslanci snad projeví větší profesionalitu než samotný Babiš, jež po oznámení volebních výsledků vyprávěl pohádky na téma zkrácení dvou volebních dnů na jeden jediný.

Populismus objímá Unii, kdy euroskeptické strany ožívají a získávají nadvládu. Ačkoli čeští fašizoidové byli neúspěšní, v ostatních zemích jsou aktivními spojenci francouzské šéfky neonacismu paní Le Penové. Ta nejspíš docílí svého snu a založí s ostatními stejně smýšlejícími xenofoby a rasisty dávno slibovanou frakci euroskeptiků a rasistů. Národní fronta Le Penové mělo pouze 3 poslance, po současném volení by počet rasistů za tuto parta měl vzrůst a na 24 poslanců. Francouzský extrémismus se tak stane vůdčí vlnou extrémismu evropského, kdy v nově založené rasizoidní frakci pravděpodobně zazáří již zmiňovaný Petr Mach. Poruší tím své předvolební sliby, ale bude mít kolem sebe stejné nereálné hnědosnílky, s nimiž bude kout železo nesnášenlivosti.

Nové neonacistické, nacionální a extrémistické partaje zahynuly v evropských volbách na úbitích. Janečkova Občanská konzervativní strana agregující ultranacionály z ODS dopadla přesně podle očekávání. Zbrojení, mítinky partaje zakončené společnou střelbou do terčů nepřilákaly dostatečný zájem voličů. Stejně tak skončila islamofobě naladěná v černém hábitu oděná Jana Volfová, tu volilo pouze na 3481 voličů. Členka Czech Defence League, často souznící s nabožensko – extrémistickým a sexistickým docentem Konvičkou nedokázala zcela očekávaně povýšit náboženské fanatiky do pozic europoslanců. Dokonce ani za svůj 0,22procentní zisk nedostane žádnou finanční náhradu za obdržené hlasy. Republika Otto Chaloupky dopadla taktéž velmi špatně. Tato velmi extrémistická strana přeplněná bělobou supremacismu nepřilákala ani odpadlíky Vandasovy partaje fašounků. Exposlanec s dluhy a s Babákem v pozadí odhalil pravdu realismu, v níž strana s Jurinovou jako atrakcí k zábavě, nejspíš v nejbližším období zcela zaslouženě zanikne.

Jako totální propadák skončila Strana rovných příležitostí. Podavači s rukou Tomáše Vandase skončili zcela zaslouženě jen s 650 hlasy. Málokdo by dal příležitost právě takovým podivínům, jakými byl spolek pana Tišera. Však ještě dnes se jeden z členů, pan Kováč, na sociálních sítích vytahoval s nějakou smlouvou uzavřenou se Zelenými, jež zaručuje SRPařům přístup přímo do seslí europoslanců. Partajníci jedné z romských politických stran ukázali na poslední chvíli, že jsou ještě většími hlupáky, než prozatím byli. Oproti nim Romská demokratická strana(RDS) Miroslava Tancoše Tišerův politický záměr dokonale převálcovala……bez tří desetin procent hlasů tak dosahovala skoro jednoho procenta hlasů.  Bohužel, obě romské výše jmenované strany se profilovaly jako ryze nacionální, kdy bez jakékoli existence podrobného volebního programu požadovaly, aby je volili všichni Romové jen kvůli tomu, že se jedná o romské politické strany. A to je opravdu velmi málo. Navíc obě romské strany vykazovali před volbami různé formy nenávistných ismů a fobií od homofobie, po rasismus a xenofobii namířenou proti majoritnímu obyvatelstvu.

Tomio Okamura konečně pochopil, že jeho zázračné svítání navazující na politický koncept Sládka není až tak moc sexy. Ovečky vykopávající černou kolegyni ven ze stáda ve skutečnosti symbolizovaly povolební dění, kdy rádoby sjednotitel ultranacionálů a obdivovatel Adolfa Hitlera  dostal distanc před branami Evropy. Brojil proti imigrantům a přistěhovalcům, ač sám částí svého DNA spadá do řad etnických nečechů. Baj baj Okamuro, užij si svůj okamžik kremace, uschovej popel svého hnutí a raději ho zakopej hodně hluboko, aby za pět let ani pes neštěkl po neofašistickém etosu běloskvoucí nenávisti úsvitářů, nyní členů přátel žehu.

eurovolby

Své ovoce nepřineslo ani rodinné souznění Vandasů, kdy syn s matkou ve dvou různých stranách nestranách vytvořili volební koalici extrémistů, aby ve výsledku nedosáhli ani půl procentního bodu úspěchů. Podobně komicky dopadl fašisticky se tvářící antisemita Adam B. Bartoš. Se Skácelem v předsednictvu a neonacisty na kandidátkách projel eurovolby na celé čáře. Velmi podobně skončil Paroubkův LEV, který v zájmu volebních zisků klesl na morální dno a na jednom ze svých plakátů se přihlásil  národnímu socialismu.

Bez ohledu na výsledek české části voleb do Evropského parlamentu, jsou lidská práva, práva migrantů a dodržování mezinárodních smluv humanismu ve velmi vážném ohrožení. Změny v EU by neměly vést k okradení dvacet osmičky o slušivý kabát humanismu, v němž lidskost sehrává hlavní roli budoucnosti světa.

SDÍLET