Za chlastem do Pravého sektoru

Zpeněžit se dá téměř cokoliv, dokonce i banderovský fašismus eskalující v molotovy, zapálené pneumatiky, zmlácené a zabité policajty. Jako kdyby šílenství Pravého sektoru z ničeho nic představovalo esenci hrdinství, na které se začnou vydělávat porevoluční hřivny jedna za druhou. Ve fašisty ovládaném Lvově, rodišti mnoha ukrajinských nacionalistů, před několika dny vznikla prazvláštní kavárna – galerie. Za 55 korun návštěvník může okusit “dárek rusáka”. 

Nostalgicky si tentokrát mohou fašounci za stolkem zlatavého moku zavzpomínat na okamžiky, kdy v rukou za masou šály s nacisticými symboly na klopách házeli molotova na nedalekého policajta ukrývajícího se za štítem.  Pravý sektor je tu a turisté, pokud nebudou mít obavy z přisluhovačů kinernáckovství, nyní mohou pocítit v amerikazovaném stylu zápach minulosti. Tentokrát sada lahví s kusem hadru nehoří a oni se jako cizáci nemusejí bát o svůj život. Fašista, nácek vyhrál….slova o nebeské sotni zůstala jako oficiální kolorit doby….krášlí vjezdy do měst…..černo červená nahradila zlatou a modrou, jako kdyby White Power znamenalo totéž co Ukrajina.

pravy_sektor_molotov
Zdroj: internet

Ukrajinský národ byl doslova v přímé přenosu za souhlasu Evropské unie znásilněn pohrobky minulosti. Stejní nekromanti po násilí chtějí bohatnout na krveprolití, na přeměně Kyjeva a Lvova do dějství apokalypsy, kterému se nevyrovnal snad ani žádný hollywoodský trhák současnosti. Svoboda zatracenců zvítězila, přeměnila obilnici Evropy, jak se Ukrajině po dlouhá léta říká, do podobenství fašistické země, v níž vrazi, zloději a šizuňkové představují novou elitu nových, zaplátovaných časů pomajdanového šílenství.

pravy_sektor_molotov
Zdroj: internet

ART-11(Pravý Sektor) je přesně tím místečkem, kde návštěvníci mohou obdivovat absurdní umění absurdních časů….velmi důležitého zápasu mezi tyranským Janukovyčem a ještě tyranštějším, výtečně organizovaným a ještě lépe zásobovaným, fašistickým Pravým sektorem. V okamžiku mezihry před prezidentskými volbami mohou lační nacionalisté nasát atmosféru rusofobie. Protože potom v případě neúspěchu Jaroše v květnových dnech s největší pravděpodobností dojde k dalšímu dějství násilností. Potom stačí rozbít výlohu kavárny, uchopit některou z lahví, zapálit ji a házet do některého z protivníků.

pravy_sektor_molotov
Zdroj: internet

Probanderovská lobby si určitě vymyslí nějaký ospravedlňující důvod, pomocí něhož nebozí služebníci míru válčí na mírumilovných ulicích. Pravý sektor se u mnoha Ukrajinců stal idolem, novou firemní značkou odporu a obchodníci takovou příležitost chytají za pačesy…..je jim jedno, co v pozadí i popředí páchne……hlavní jsou zisky. Ještě zajímavější je  webová prezentace galerie, která kavárnu pod štítkem Pravého sektoru ve Lvově provozuje. Doména http://art-11.lviv.ua/ je registrována na ředitelku ART-11, Oksanu Macheus, která v roce 2010 kandidovala do voleb ve Lvově za ultranacionální, silně protiruskou Ukrajinskou stranu(Українська партія). Tato politická strana podporuje Pravý sektor, podporue vešeré fašizující dění, a proto není divu, že zrovna Oksana Macheus po rušných časech otevřela v silně nacionalistickém městě kavárnu Pravého sektoru.