Ortelova pytlákova schovanka

Pytel neonacistického extrémismu nechybí ani na akcích pořádaných extrémistickou kapelou Ortel. Ti s hrdostí sobě vlastní nocí čepičky se znaky Pytláckých schovanek z Českých Budějovic. Aktivní účastníci protiromských pochodů tak neotřele do celého světa sdělují svou názorovou pestrost. Hnídek v podání Tomáše Ortela místo vlajky naruby použil svoji hlavu jako levný poutač na reklamy. Co by neudělal aktivisticky založený zpěvák pro svého častého návštěvníka koncertů. 

ortel_cepice
Tomáš(Hnídek) Ortel s čepicí nacionalistů Jaromíra Pytla

Poslouchej mě ty ksindle
Poslouchej než odejdeš
Poslouchej mě ty ksindle 
Se mnou se takhle nerozejdeš 
Řekni rovnou, že si sráč, co tvářil se jak přítel 
Co si chtěl to už máš 
Hrubá záplata na hrubej pytel 

Ten úsměv je skutečně odzbrojující. Strýcové z Bavor se sešli u piva, aby si společně pěkně z plic zabékali. Ti kluci jsou opravdu k sežrání. Na křtu cédéčka Mešita to rozjeli podle svého, léty zaručeného receptu.

ortel_cepice_pytel
Jaromír pytel na křtu CD Mešita

Když se nacionalisté sejdou, je pokaždé veselo. Alkohol teče proudem a s postupujícím časem dokonce dochází k silně pronárodním zdravicím posilujících zejména pravačky společensky unavených individuí. Křížek na krku v bílém tričku popěvující si slovíčka Ksindlu. DJ Ferda, bývalý extajemník českobudějovické pobočky Vandasovy skomírající partaje to velmi dobře zná. Přinejhorším může vousatec pomoci svému příteli s ochranou před ostatními rozvášněnými náckoidy. Sám v letech 2002 působil ve službách soukromých bezpečnostních sborů, a tak si zajisté vzpomene na některé z chvatů, které se coby jako jinoch učil na Vysoké škole Sboru národní bezpečnosti.

Rozjede svou politickou agitku Jaromír Pytel v nadcházejících komunálních volbách také na konertech svého hudebního idola Tomáše Ortela?

Pytel
Jaromír Pytel