Okamurova petice proti imigrantům není celoevropskou. Je to obyčejný výkřik populismu

Okamurův Úsvit přímé demokracie nabízí kromě rasismu a nekonečné nenávisti vůči přistěhovalcům také pořádný pytel mystifikací. Celou Prahu na každém kandelábru oblepí letáčky vyvolávající nenávist vůči přistěhovalcům, zatímco se veřejně spustí petice v domnění, že se jedná o petici celoevropskou a nikoli pouze českou. Co na tom, že listy s petičními archy jsou k dispozici pouze v české verzi.  Podle devalvované mysli každého národovce musí všichni v Evropě umět česky,  živoucí relikvie nacionalismu mohou pokládat petici protilidství za celoevropskou. 

Tomio Okamura jako potomek japonského přivandrovalce zajisté ví, o čem mluví. Nyní je Čechem a ve jménu svého češství hodlá udělat prakticky cokoli. Nějaké studentky prsící se s propiskou a listem nesmyslů před spoluobčany……to je naprosté minimum, se kterým vyrazí oficiální hnutí devíti na ulice hlavního města republiky. Partaj exmluvčího cestovních kanceláří vsadila na neznalost běžného Čecha, který ani omylem neví, jak to v Unii chodí. Frakce v Evropském parlamentu jsou pro většinu Čechů, Moravanů a Slezanů naprosto neznámým světem. Málokdo ví jaký je účel takových frakcí, proč se vytvářejí, jaký je jich cíl a kdo je jejich členem. Politická partaj nepartaj předvádějící se v seskupení nacionálního hnutí vsadila na frakci Evropy a svobody(EFD), která slovy předsedy úsvitářů petici Tomia Okamury namířenou vůči imigrantům rozjíždí v celoevropském měřítku.

Zajímavé je, že na webu této frakce není o Tomiovi a jeho petici ani čárka. Stejně tak v Bruselu, natož v jakémkoli jiném evropském městě neexistují podpisové archy v národních jazycích daného státu. Novodobý obroditel etnické a rasové nenávisti vsadil na absurditu lží, kdy je všechno pravda, pokud to tvrdí předsednictvo hnutí. Petice, i když nemá reálnou šanci na úspěch poslouží k několika procentům hlasů ve volbách, a to je nyní to nejdůležitější. Zahraje se a city národovců. katolických extrémistů, slaboduchých rasismem obdařených čecháčků třesoucích se před vším neznámým….On se stejně tuctový volič nedozví, jak je to s Evropou a svobodou, natož s nějakou peticí vyvolávající nenávist vůči všem “cizákům” na starém kontinentě.

Eurofrakce Evropa a svoboda je frakcí euroskeptiků, nacionalistů, propagátorů katolického sektářství, tmářství, stavící se proti právům minorit. Jak příhodné potenciální partnerství pro Úsvit přímé demokracie. Novodobí šarlatáni politiky si zahrávají s ultralibertariánstvím, zatímco jej ani omylem neuvádí ve svých politických postulátech. Frakce Byla založena po volbách do Evropského parlamentu 2009 a je tvořena hlavně z poslanců bývalých frakcí Svoboda a nezávislost a Unie pro Evropu národů z předchozího parlamentního období. V eurofrakci kralují zejména dvě ultranacionální, silně extrémistické partaje ze Spojeného království United Kingdom Independence Party a italské Lega Nord, které mají 22 z celkových 32 poslanců frakce.

efd

Mezi dalšími členy EFD jsou také dánská Dansk Folkeparti(2 europoslanci), finská Perussuomalaiset(1 europoslanec), francouzská Mouvement pour la France(1 europoslanec), řecká LAOS(2 europoslanci), italská Lega Nord(9 europoslanců), litevská Tvarka ir teisingumas(2 europoslanci), holandská Staatkundig Gereformeerde Partij(1 europoslanec), Slovenská národní strana(1 europoslanec), britská United Kingdom Independence Party(13 europoslanců), ostatní členové EFD jsou bez europoslaeckého mandátu a jejich výčet můžete spatřit ve výše uvedené obrázku.

Tomio Okamura opět manipuluje a sehrává něco, co ve skutečnosti vůbec neexistuje. Petice je určena především pro Tomiovi příznivce, případně další extrémisty a milovníky nacionalismu zevlující například na nejrůznějších protiromských pochodech. Ve své jakoby celoevropské petici tak Úsvit přímé demokracie sesbírá pouze desetitisíciny procent hlasů. Už kvůli tomu musejí voliči podlehnout národovecké horečce tatíčka, či strýčka Tomia.