Okamura předvádí deviace anticikanismu a lidskoprávní organizace s romskými stranami mlčí

Okamura rozpaluje vatru anticikanismu, budí český fašismus z komatu, zatímco největší esa lidskoprávního aktivismu mlčí. Hrají si na hluché, slepé a tupé, aby si mohli v tichosti anonymity hrát na politické kampaně do Evropského parlamentu. Otevíráme doposud uzamčenou Pandořinu skřínku, vědomě někteří z nás svou nečinností podpalují hořící polínka, odmítají jakkoli bránit, protože Okamura jako šéf partaje má právo být v rámci demokracie extrémistou. Velké osobnosti ochrany lidských práv organizující se v nejrůznější spolky, organizace a dokonce v politické strany, vědomky připouští opakování historie. Je tragikomické, když romské politické strany hrdinně hlásí, jak budou ochraňovat romská práva v Bruselu, ale zároveň nejsou schopné aktivně využít mediálního vlivu k odsouzení Okamurovy anabáze chaloupky strýčka Toma.  

Opravdu má pštrosí pozice s hlavou v písku něco společného s hrdostí a odhodlaností bojovat za lidská práva? Proč existují Strana romských příležitostí(SRP) a Romská demokratická strana(RDS)? Proč existuje Konexe s Romeou? Proč existuje mnoho dalších desítek organizací, když nejsou schopné vymyslet jednotný postup odmítnutí chování poslance Parlamentu České republiky? K čemu jsou kandidáti na listinách partají, když nejsou schopni kromě obhajoby své vlastní kandidatury udělat cokoli pro  zastavení Okamurovy xenofobie? K čemu jsou lidé z romské komunity nominovaní na státní vyznamenání, když veřejně neodsoudí rétoriku Tomia Okamury a jeho politického hnutí Úsvitu přímé demokracie?

Občanská společnost je utvářena především občanskými organizacemi, a ty mají v demokraciích lví podíl na utváření a ochraně demokracie jako takové. Proč zrovna české organizace hibernují jako medvědi v hluboké zimě? Proč nejsou v ulicích demonstrace odmítající rétoriku Zlatého úsvitu, tedy pradon, Úsvitu přímé demokracie? Proč se národ nesemkne před nebezpečím, jemuž čelí ochrana lidských práv? Stojí snad osobnosti známé z televizních obrazovek a rozhlasových vysílání bokem jen proto, aby se mohly uchytit v mainstreamových médiích? Rozhoduje i v tomto okamžiku sada vlastních zájmů před zájmy mnohem důležitějšími?

Romská demokratická strana bez obtíží protlačí do tištěného média nic neříkající článek o hlavním eurokandidátovi, ale není schopná využít stejného vlivu k prosazení článku, či několika článků výslovně odmítající Okamurovu rétoriku? Dětinské hry na písečky a bábovičky zabraňují efektivní ochraně demokracie. Tady nejde o demokracii gádžů a Romů. Tady jde především o demokracii a svobodu nás všech, kdy anticiganistické plky lpící na nepravdách, či polopravdách poškozují pověst českého národa, pověst nás všech. Protože také Romové do národa Čechů patří. Úsvit přímé demokracie využívá taktiky Tomáše Vandase z DSSS, kdy se partajníci chytí nějakého případu, v němž figurují Romové, a po svém informují veřejnost. Předtím to byl případ s vesnicí “terorizovanou” Romy, dnes je to případ chlapců útočících na pedagogy diagnostického ústavu.

okamura_org

Tomio Okamura opět zneužívá situace, aktivisté s jejich organizacemi mlčí. Spolu s nimi mlčí SRP i RDS. kdo jiný má obhajovat práva Romů, když ne romské strany a organizace? Dokud se tyto organizační celky nezačnou chovat jako cílevědomé a naprosto sebou jisté, nikdy nebudou nezávislé a vždy se budou chovat tak, aby nebyly v rozporu s masmédii, protože by se nemusely dostat do médií majoritářů. V celém chování neziskového sektoru vůči morálním deviacím Tomia Okamury je viditelná nevyváženost. Nedozrálost, neschopnost lidskoprávních aktérů odprostit se od Jájismu, odprostit se od vlastních zájmů a her na tábory nespolupracujících.

Kde jsou aktivisté a jejich využití demokracie k hromadnému nesouhlasu s rozšiřováním anticikanismu z úst a pera Tomia Okamury a jeho party věrných?