Může být Židovka facebookovou přítelkyní sympatizanta banderovců?

Může být Židovka facebookovou přítelkyní sympatizanta banderovců?  Je vůbec možné, aby tato žena zapomněla kvůli rusofobii na utrpení Židů, které museli tisíce obětí prožít pod rukou banderovců? Kam se ztratil zdravý lidský rozum? Odstěhoval se do věčných lovišť? Byl nahrazen rusofobií, nebo se vysublimoval v nekonečné averzi vůči všemu komunistickému? Za jakých okolností je židovská žena ochotna respektovat příspěvky českých neonacistů právě pod těm svými?

Není takové chování hodné nahlášení Židovské obci v Praze? Je tragikomické, že právě tento právní subjekt každoročně vyhotovuje zprávu o antisemitismu v Čechách, když zrovna mezi řadami českých Židů jsou tací, kteří nemají problém být ve společenství neonacistů, ukrajinských fašistů. Mají jeden jediný monotonní tématický okruh, jímž se navzájem vážou k sobě jako opačné póly magnetů. Tím pojítkem není nic jiného, než nenávist k národu, coby bývalému okupantovi. Už proto se tolerují takové naplaveniny, jako jsou představitelé Národního odporu, DSSS, Českých lvů, ukrajinské Svobody, Pravého sektoru a tamějšího Sokola.

Kam se poděla ostražitost před prominenty fašistických spolků? Jako kdyby na okamžik neexistovaly oběti koncentračních táborů. Jako kdyby mávnutím kouzelného proutku přestaly existovat oběti banderovců a vyvražděné vesnice banderovského běsnění přestávají v myslích některých Židů existovat. Je to smutné memento, kdy udavač do seznamů antisemitů tak trošku zapomene sám na sebe, aby mohl zvesela psát o jiných antisemitech. Podpora banderovců se pravděpodobně do hříchů antisemitismu nepočítá. Ony ty umučené a utýrané oběti fašistické nenávisti nemohou povstat, aby dotyčné Židovce řekly do očí, že svým počínáním šlape především po svých předcích a po všem, na čem celý život pracovala.

Jaký fašismus je přípustný a jaký nikoliv? Ten s hákovými kříži je zcela správně odmítán, kdežto ten banderovský s dvojbarevnou vlajkou následovaný obrazem Bandery, pozdravem “SLÁVA UKRAJINĚ a odpovědi HRDINŮM SLÁVA” doplněný o hajl pozdrav se zvednutou levačkou není závadný, i když tito hajzlíci minulosti navazují na vrahy Židů? Nejmenovaná osoba svým počínáním veřejně doznává, že í ani tak nejde o uctění památek zavražděných Židů, ale o společenské uznání, které může přijít třeba i s tanečkem na hrobech neznámých obětí, kterým právě banderovci podřezali krky bez ohledu na pohlaví, či věk. Copa není úcta k obětem banderovského běsnění stejně důležitá, jako úcta ke zplynovaným obětem nacismu? Jak tedy dotyčná osoba může kamarádit s někým, kdo bagatelizuje činy banderovců na obyčejnou pózu: “zabíjeli jen Židy”? Neměla by taková Židovka podporující sympatizanty banderovců zůstat na seznamech Židovské obce v Praze na prvním místě?  Co je horšího, než Žid zavírající oči nad vyvražďováním Židů z rukou banderovců?

pravy_sektor_bily

Takovému postoji se říká populismus. Nabízí se tu historická paralela: “co kdyby se nedej bože fašisté dostali  moci, byla by taková Židovka ochotna vůli svému prospěchu zapomenout na oběti z plynových komor”? Jsou to právě činy takových duševních perverzistů, jež nejvíce přispívají k potencionálnímu ohrožení demokracie a lidských práv. I v tomto se zobrazuje odraz duše čecháčka, onoho známého udavače, kvůli němuž se gestapáci museli věnovat ověřování pravdivosti jednotlivých udání. Jak se zdá, historie se opakuje a s ní se mění zásady některých rádoby bojovníků proti nebezpečnému antisemitismu. Něco antisemitismus je a něco jiného antisemitismem není?