Je dnešní zásah policie dalším počinem Czech Defence League?

Czech Defence League(CzDL) opět ukazuje své drápky. Vydávání Hitlerova Mein Kampu nebylo na závadu, ale připravovaná kniha muslimů podle představitelů extrémistů a následně Policie České republiky představuje velké nebezpečí. Islamofobní nálady díky některým vysoce postaveným příznivcům CzDL nalézají uplatnění. 

Docent Konvička, jako guru náboženského extrémismu v Čechách, dávno, předávno rozjel kampaň proti registraci Ústředí islámských obcí v Česku. Kromě dopisů adresovaných poslancům, také Lukáš Lhoťan v jednom ze svých článků dokonce jako jeden z důkazů proti registraci použil ukradené informace z White Medií. 

Je dnešní zásah policie dalším pokračováním v islamofobním tažení Czech Defence League?

O zásahu téměř bleskově informovali vrcholní představitele Konvičkova spolku. Na jejich skupinkách sdílejí fotografie, sdělují si, kolik muslimů bylo zatčeno a kolik ne……. Už od začátku policejního zásahu jsou na místě taktéž lidé z Czech Defence League. Docent Konvička o tom informuje na své skupině

czdl_lide

Pokud by Czech Defence League nestála za policejní razií v Grossmanově pasáži a na dalších místech, kde se zátah uskutečnil. Rozhodně by před místem nestálo hned několik islamofobů s připravenými kamerami a fotoaparáty. Některá média kvapíkem poukazují na údajný terorismus, i když ani omylem neví, jestli policie zasahuje kvůli knize nebo kvůli něčemu jinému. Celá kauza odhaluje možná napojení Czech Defence League na elitní oddíly policie. Minimálně UOOZ nebo Cizinecká policie naslouchá slovům extrémistů.

Mezi příslušníky CzDL se hovoří o Lukáši Lhoťanovi, který údajně měl mít lví podíl na policejním zásahu. Může a nemusí to být pravda, ale soudě podle chování Czech Defence League, policie koná na impuls těchto extrémistů vedených na seznamu ultrapravicových extrémistů na Ministerstvu vnitra.

czdl_lide

Pokud by se potvrdilo propojení Czech Defence League na elitní složky policie, poté by taková informace poukazovala na nebezpečí ohrožení demokracie ve státě. Takový obyčejný zásah ochránců zákona vůči muslimské komunitě pouze dodává sílu extrémistům, kteří zcela jistě využijí nastalé situace a spustí další projekty v rámci protimuslimských nálad. Extrémisté z Czech Defence League projevující se rasisticky, anticikanismem, islamofobií na malý okamžik sehrávají komické role ochránců demokracie, kdy téměř všechna mainstreamová média pomáhají islamofobům v jejich náboženském fanatismu, kdy muslimové jsou považováni jen obyčejným vyznáním  islámu za teroristy.

Média, tak jako v případě Ukrajiny dávají na slova extrémofilů, islamofobů příznivců i členů extrémismem zavánějících sdružení jako je Czech Defence League.  Lhoťan se díky porozumění s policií dostává do celostátní televize. Na moment si milovník Ortelu popovídá s reportéry na Nově. Opět se islamofobie tlačí na místo nestranného názoru. Czech Defence League zvládlo medializaci. Jimi připravenou akci převzali díky policenímu zásahu takřka všechna mainstreamová média.

czdl_lide