Anonymous chce 7. dubna napadnout izraelské vládní weby

Skupina hackerů z Anonymous opět chystá útoky vůči izraelskému internetu a jeho webovým stránkám.  Je tomu přesně rok, co  hackeři z Mauretánie, Muslimské osvobozenecké armády, Maroka, Gazy, Alžíru a Sýrie slibovali v rámci akce #OpIsrael vymazání Izraele z internetu. Tenkrát během jednoho dne bylo napadeno na 700 webových stránek, došlo ke 44 000 útokům na izraelské vládní počítače, došlo k vyzrazení osobních údajů více jak 5000 izraelských činitelů, došlo k odcizení údajů více než 600 000 uživatelů izraelské populární emailové služby Walla.  Všechny údaje uživatelů Wally byly stejně jako údaje izraelských činitelů vystaveny všem k nahlédnutí online…..důvodem k napadení  byla elektronická odveta za nezákonné vojenské běsnění v Gaze pojmenované jako Pilíř obrany.  

Od té doby se za celý rok postoj Izraele ke Gaze a k Palestině vůbec nezměnil. Stále dochází k apartheidu, dvojímu zákonu pro Palestince a ostatní, nezákonnému vyvlastňování půdy, ničení domů, nezákonné věznění v režimu administrativního zadržení…stále častěji dochází k násilí páchaného na dětech ze strany příslušníků izraelské armády. Tel Aviv neplní povinnosti vyplývající z role okupanta, porušuje mnoho mezinárodních směrnic, i když se k jejich dodržování dávno před desítkami let zavázal.

anonymous_opsisrael

Je to právě násilí a bezpráví, které žene hackery z Anonymous k odvetným akcím ve světě nul a jedniček. Útoky na izraelský web mají začít, tak jako minulý rok, 7 dubna. Útočníky jsou de facto stejné skupinky hackerů sdružujících se pod různými krycími jmény.

Konkrétně se jedná o tyto skupiny hackerů: “AnonGhost, Mauritania Attacker , Virusa Worm, Deto Beiber, Dr.SaM!M_008, M3GAFAB , Extazy007, PhObia_PhOneyz, Mr Domoz, Tak Dikenal, AnonxoxTN, Raka 3r00t, PirateX, Bl4ck Jorozz, Younes Lmaghribi, Indonesian r00t, BlackBase Hacker, CoderSec, h4shcr4ck, Mrlele, Donnazmi,  TheGame Attacker, Man Rezpector, SaccaFrazi , Spec Tre, HusseiN98D,  HolaKo, Mr.Ajword, Root Max, Egy Eagle, THE GREATEST, BiosTeRminat0r, Man Rezpector, Hani Xavi, Don Maverick, Psyco Hacker , Black Cracker, rummykhan, Root Max, VINUX, ARAFET, TITO_SFAXSIANO and SquiCk H4ck3r

Terčem útoků budou webové stránky a servery provozované, zakládané, či vlastněné izraelskou vládou. Atakům hackerů se nevyhnou taktéž izraelské banky, provozovatelé internetového připojení či poskytovatelé webových služeb.

Anonymous vydala 2. dubna 2014 směrem k izraelské vládě následující prohlášení:

Pozdravy občanům světa.

Jsme Anonymous.

Vládě Izraele :

Příliš dlouho jsme tolerovali vaše zločiny proti lidskosti během příměří a dovolili jsme, aby vaše hříchy zůstaly nepotrestány. Díky použití mediálních podvodů a politické korupce , jste nashromáždili sympatie mnoha lidí . Tvrdíte, že chcete mír , ale realita v zemi mluví jinak . Ve skutečnosti je vaším jediným cílem lepší život vyvolených , zatímco lhostejně pošlapáváte svobody ostatních. Nemůžete skrýt zbořený dům . Nemůžete skrýt příval kulek , které používáte k zabíjení a mrzačení Palestinců . Nemůžete skrýt cesty apartheidu. Další útok na lidi v Gaze , kteří byli zaplaveni vašimi odpadními vodami , terorizováni vaším vojenským aparátem a ponecháni  zemřít na hranici při čekání na lékaře NEBUDEME již více tolerovat. Vaše zlá kampaň útočící na palestinské skupiny solidarity po celém světě prostřednictvím cenzury a soudních tahanic také nezůstane bez povšimnutí.

Vidíme skrz propagandu , kterou rozesíláte prostřednictvím mainstreamových médií a lobujete prostřednictvím politického establishmentu. Nedovolíme vám udržovat tyto útoky na suverénní země založené na kampaních lží . Vaše hry podvodu se nyní setkají s hněvem elitních kybernetických jednotek z celého světa, vaše sevření nad lidstvem oslabí a lidé budou blíže ke svobodě .

Izraeli , je ve tvém nejlepším zájmu , abys přestal a ustal s dalšími vojenskými akcemi a nelegálními osadami,  nebo následky budou horší a horší s každou hodinou.

Izraeli, budeme zacházet s každým dalším úmrtím jako kdyby se jednalo o osobní útok na Anonymous a budeme ho řešit rychle a bez varování .

Toto je zpráva od Anonymous Operation Israel, Anonymous Special Operations, Pillars of Anonymous, kolektivu kybernetických bojovníků Anonymous z celé planety:  7. dubna 2014 vyzýváme naše bratry a sestry, aby hackli , zničili , zveřejnili údaje z databází , převzali role adminů, provedli útoky na DNS servery,  zničili  izraelský kyberprostor jakýmikoli nezbytnými prostředky .

Nepřestaneme, dokud se policejní stát nestane svobodným státem a Palestina je svobodná.

Jsme Anonymous.
My jsme legie .
Neodpouštíme.
Nezapomínáme.
Izraeli, Očekávej nás.

Ačkoli je hromadný útok na izraelský web plánovaný na 7. dubna, některé ataky útočníků byly zahájeny již od 2. dubna 2014. Mezi napadenými je například zničená databáze izraelské stránky http://www.tv-vod.co.il/(web umožňuje na jedné stránce sledovat živá vysílání různých izraelských televizních stanic); byla prolomena databáze Izraelského institutu pro mezinárodní spolupráci a export( zjištěná hesla a přístupová jména nutná pro přístup do databáze byla zveřejněna na pastebin); hacker vystupující pod nickem RevelieZ napadl izraelské webové stránky Office Artu a umístil na ně své logo s oznámením: “Holla ISRAELI !! WE COMMING ON YOU at 07 04 2014(Ahoj Israeli”” VRÁTÍME SE K TOBĚ 7.4.2014):

reveliez

 V pondělí 7. dubna 2014 bude napadených webů, případně služeb na internetu mnohem víc. Anonymous po svém útočí na nepřátelskou a nelidskou politiku Izraele. Hackeři se svým počínáním podle mezinárodního, ale také národního práva dopouští trestných činů. Je morálnější bojovat na internetu, nebo zabíjet své nepřátele s bezohlednou krutostí a bez špetky slitování? Zabíjení, či mrzačení kohokoli je ohavné, proto by islamisté, stejně tak Izrael neměli sahat k nástrojům smrti. Izrael má povinnosti, ke kterým se podpisem mezinárodních úmluv zavázal……někteří radikální Palestinci “pouze” používají stejných nástrojů, jaké proizraelští teroristé používali k prosazení vzniku státu Izrael.