Martin Uhlíř se odkopal, když světu ukázal své rasistické Já

Aktivista z akce “Chceme demokratickou Ukrajinu“, bloger z iDnes a zastupitel pro Prahu 10, Martin Uhlíř, na svém facebookovém účtu sdílel rasisticky laděný kreslený vtip. “Pobočník” senátora Štětiny pravidelně vyrážející se svými ukrajinskými přáteli pod koně svatého Václava, tentokrát ukázal široké veřejnosti svůj smysl pro boj proti rasismu. Kde jsou ty časy, kdy ochránce slabších demonstroval v Krupce  svůj nesouhlas proti neonacistickému zlořádu. Prohumanitní období ochrany lidských práv je jak se zdá, v případě Martina Uhlíře, minulostí. Ukrajinští přátelé s banderovskými prapory na zádech podporují extrémní rusofobii s antikomunismem, proto jsou možná  stoupenci Štěpána Bandery vítanou složkou Uhlířem pořádaných demonstrací.

Ještě koncem ledna a několik dalších demonstrací poté, vystupovali na demonstracích vrcholní neonacisté antisemitské strany Svoboda v Česku vychloubající se s červenočernými fábory doplňovanými modrou “ratolestí Tjagnibokovy Svobody”.

Martin Uhlíř je zajisté demokratem velkého rozměru, a proto má ve svých přátelích Ukrajince vyznačující se zejména nenávistí ke všemu ruskému, obdivu k Olegu Tjagnibogovi ze strany Svoboda, Štěpánu Banderovi a jeho pohrobkům. S nimi také pořádá setkání. S nimi taktéž absolvuje pochody napříč Prahou

Zdroj: internet

Popis fotografie zleva:

Ivanka Illyenko: fanynka Pravého sektoru a strany Svoboda, sdílí jejich statusy, v přátelích má vysoké představitele Pravého sektoru.  Přátelé Ivanky Illyenko na Facebooku

Galina Andrejceva: v přátelích na Facebooku má vysoké představitele Pravého sektoru, sdílí rovněž názory ukrajinského nacionalismu a běžně užívá zdravici banderovců, je z organizace Ukrajinsko Evropské Perspektivy

Martin Rada —– Martin Uhlíř —– Jiří Bareš

Vraťme se zpátky po krátké odbočce k rasismu Martina Uhlíře. Tento demonstračně nadaný aktivista nesnáší, pokud někdo nazývá Ukrajince “ukáčky”. V takovém případě bude Martin Uhlíř nepříjemný, protože za svou několikaměsíční účast na podpoře opozice – bojovníků na madanech – kde klíčovou roli sehrál Pravý sektor se Samoobranou Majdanu. Byli těmi inspirativními lidmi také například Ivanka Illyenko nebo Galina Andrejceva?

uhlir_ukacka
Zdroj: Facebook Martina Uhlíře

Martin Uhlíř zcela běžně používá na demonstracích zdravice banderovců, kdy do davu vykřikuje “SLÁVA UKRAJINĚ”, zatímco srocený dav odpovídá “HRDINŮM SLÁVA”. Banderovské, neonacisticky zabarvené pozdravení používá na majdanech mimochodem také boxer Kličko, jež svým přístupem toleruje vůdce Pravého sektoru Dmitro Jaroše s vrchním velitelem Samoobrany Majdanu Andreje Vladimroviče Parubyje.

Udatný bojovník za lidská práva, jež na poslední demonstraci vyrazil s celou svou rodinou, nyní cítí úctu k Ukrajincům, proto nesnáší jakákoli dehonestační, rasově zabarvená oslovení, zatímco u černochů takový problém nemá.

uhlir_cernoh

Nepociťuje snad Martin Uhlíř úctu k představitelům etnika sužovaného v minulosti okovy otrokářství? Co si myslel odhodlaný nosič svíček k fotkám neonacistů z jednotek UNA-UNSO při pohledu na jím sdílený kreslený vtip? Zarytý “bojovník” proti názvosloví ultrapravicové scény sdílením rasizoidní kresby bez problémů připouští, že je správné černochům nadávat do negrů, pokud tím černochem je například prezident Spojených států amerických. Fanatický bojovník proti komunismu ukázal svým chováním na sociálních sítích, že černochy považuje za občany druhé kategorie. Odhodlaný rétor s deskami v ruce by zfleku mohl doplnit své tričko doznání o “SDÍLÍM KRESBY NA NICHŽ JSOU ČERNOŠI OZNAČOVÁNI ZA NEGRY”

uhlir_triko_uprav
Zdroj: koláž redakce hrebenar.eu

Martin Uhlíř se pokouší pomocí svého jednobarevného vidění světa tvářit jako pokrokový lingvista, když v klasickém stylu mlžení pomlčí o skutečném významu zobrazované věty v azbuce. Stejně nikdo v časech amerikanismů neumí pořádně rusky, a tak se pointa celého kresleného, rádoby politicky nekorektního vtipu, vyjeví v měkčích barvičkách, kdy jižanský výraz “negr” v uhlířovštině znamená totéž co černoch:  “Jo ten Kličko, ten pořád bil černochy“. Ve skutečnosti ruština, podobně jako čeština, zná velmi jemné rozdíly mezi výrazy černoch  “черный” a negr “негр”. Chtěl snad sdílením rasistické malůvky bývalý člen TOP09 potěšit na malý okamžik srdéčko svých ultrapravicově naladěných přátel z Ukrajiny?

Nyní se terčem nechutných rasistických vtipů stali černoši, budou příště na Uhlířově zdi výňatky z Jarošovy či Tjagnibokovy straničky útočící na Židy nebo ukrajinské Romy? Bude romské spoluobčany nazývat česká superstar boje za demokratickou Ukrajinu stejně odporným výrazem “morgoši”? To, co aktivista známý z administrace facebookové skupiny “Chceme demokratickou Ukrajinu” v uplynulých hodinách předvedl, je totiž naprosto odporné, slizké a nemorální. Je to vystupování hodné ultrapravicové scény z Kyjeva, slovíčkaření  českých neonácků, či fašizoidních luhů a hájů ucházejících se o místečka v nenáviděném “administrativním pekle” Unie.

Martin Uhlíř v jednom jediném obrázku odhalil své pokrytectví, kdy méně závadný výraz “ukáčko” považuje za extrémně závadný, zatímco o několik tříd horší výraz “negr” považuje za politicky nekorektní  zneuctění ideových nepřátel rusofobika. Politická nekorektnost je ve skutečnosti pravým opakem politické korektnosti. Mezi klasické příklady politické nekorektnosti patří pejorativní výrazivo, které jsme ještě před desítkami let mohli číst leda v neonacistických pamfletech, či slyšet od štamgastů v hospodách čtvrté cenové kategorie. Tato hulvátská mluva rozhodně nepatří do slušné společnosti, do níž se Martin Uhlíř tak mile rád řadí. Černoši jsou v tzv. politicky nekorektní mluvě nazýváni “negry”, Židé “židáky”, Romové “cigoši, morgoši”, Asiaté “žluťáky, kobylkami” a zdravotně postižení “kriply”………..obohatí své další statusy Martin Uhlíř některými z výše vyjmenovaných výrazů?