Martin Uhlíř s “bratrstvem Kozlů” požadoval perzekuce všech Rusů bez rozdílu

Martin Uhlíř s bratrem Tomášem  jsou demonstrační lidé. Týden co týden demonstrují do roztrhání těl na podporu Ukrajiny. Každá akce organizovaná duem bratrstva Kozlů je okořeněna zdravicemi banderovců doplněné o erekční výstupy některých účastníků setkání. Zajisté si svoboda Ukrajiny vyžaduje podporu banderovského odpadu…….antikomunismus s rusofobií dokáže přehlédnout nebezpečí neonacismu.  Ne nadarmo promotér protiruských nálad, Jaromír Štětina, kdysi na sociálních sítích prohlásil, že jej prapory banderovců neznepokojují, proto zřejmě má mezi svými přáteli tolik příznivců Pravého sektoru a ultrapravicových hodnot. Několik desítek nadšenců se v sobotním odpoledni sešlo, aby společně u sochy TGM na Hradčanském náměstí projevili po svém náklonnost k demokracii projevující se zejména nenávistí vůči všemu ruskému.

Sláva Gerojom zazněla z úst Martina Uhlíře uprostřed Prahy. Slogany dávno zapomenutých časů se jako zombie probouzejí ke kralování nad ulicemi slovanského národa. Partička odhodlaných za doprovodu České televize a mnoha dalších médií ukazovala, jak hluboko je ochotna klesnout. Pobíhání po okolí ve sprinterském stylu doplněné o přestupová jednání organizátorů bylo zajímavým zpestřením poněkud zamračeného dne. Jen je zvláštní, že Uhlířova gymnastická rozcvička nebyla náležitě ohodnocena postávajícími muži zákona. Přelézání přes zábradlí na silnici není zrovna košér chování. Neohrožoval svým chováním Martin Uhlíř bezpečnost silničního provozu?

uhlir_uliceeeeee_prechod

Pochod “Mir pro Ukrajinu” – Praha prošel Karlovým mostem, Malostranským náměstím, aby na závěr za doprovodu českých, ukrajinských, tibetských a polských vlajek zakotvil na Hradčanském náměstí u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garriqua Masaryka. Jak se zdá, aktérům zdravotních procházek Prahou nestačí Václavák, a tak se přesunují k symbolům státnosti. Jen není předem jisté, jestli by tatíček Masaryk s počínáním svých krajanů plně souhlasil. Sám totiž musel čelit nevůli ukrajinských nacionalistů, když budoucí spolupracovníci Hitlera podnikali teroristické útoky vůči české nadvládě v Podkarpatské Rusi. Ale jak se zdá, pánům a dámám to vůbec nevadí. Když banderovci neexistují pro guru rusofobie Štětinu, nemohou být viditelnými ani pro moderní aktivisty s oblibou pořizování fotografií s představiteli Pravého sektoru.

praha_majdan
Zleva: Ivanka Illyenko(fanynka Pravého sektoru a strany Svoboda, sdílí jejich statusy, v přátelích má vysoké představitele Pravého sektoru); —– Galina Andrejceva( v přátelích na Facebooku má vysoké představitele Pravého sektoru, sdílí rovněž názory ukrajinského nacionalismu a běžně užívá zdravici banderovců, je z organizace Ukrajinsko Evropské Perspektivy); —– Martin Rada —– Martin Uhlíř —– Jiří Bareš

Pochod za svobodu a demokracii na Ukrajině vyzněl jako políček do tváře Československa a České republiky, když před sochou zakladatele státu po ukrajinsku hajloval v Česku léčený ukrajinský marod. Zajisté se svým pozdravem chtěl odvděčit za dobrodiní slovanských přátel, nebo si možná jen tak z dlouhé chvíle hrozil pěstičkou do nehybné tváře tatíčka národa.

ukrajinec_hajl
Ukrajinec hajluje, nebo jen hrozí pěstí soše TGM? Zdroj: internet

Na sešlosti nechyběli také představitelé rusofobní rétoriky z české politiky. Je tragikomické, jak se jednotliví lidmi zvolení zástupci lidu chovají, když se jich zeptáte na Pravý sektor. Buď jako malé děti utečou, nebo začnou tvrdit mantry o KGB a ruské manipulaci s médii, viz. například Bursík z LESu, který na minulé demonstraci tvrdil, že banderovci jsou výmyslem, viz. citace z Pražského zpravodaje: “Martin Bursík dále na doplňující otázku, jaký má názor na to, že v ukrajinské revoluci sehráli klíčovou roli radikální demonstranti z hnutí Pravý sektor, jenž je mnohými označováno za fašistické a neonacistické, odpověděl: “Není to pravda, tohle je dezinformace, kterou prostě používá Putinova propaganda.Kromě přítomnosti LESáků Martina Bursíka na Hradčanské náměstí dorazili také celonárodně známý Miroslav Kalousek s Michaelem Kocábem. Ten jako jediný používal malinko odlišnější rétoriku, i když tak on coby bývalý ministr pro lidská práva hrál podivnou tragikomedii, v níž neonacisté z Pravého sektoru nejsou neonacisty.

politici_praha

Ústa politiků byla plná o ochraně lidských práv, zatímco se tiše v podvědomí zapomínalo na nebezpečí banderovců ve světlech 21. století. Pod sochou TGM na Hradčanském náměstí přečetl Bursík otevřený dopis premiérovi ČR

Otevřený dopis premiérovi ČR
Vážený pane premiére,
v těchto dnech, kdy si připomínáme výročí obsazení naší země Hitlerem v roce 1939, napadly suverénní území Ukrajiny, jejíž hranice jsou potvrzené a garantované budapešťskou deklarací, ruské speciální ozbrojené síly. Vojenská agrese, které se Rusko dopouští, narušuje dosavadní bezpečnostní jistotu celého evropského kontinentu. Je to nepochybné porušení mezinárodního práva. Však i vy jste tento agresivní čin odsoudil.
Česká zkušenost s okupací sovětskou armádou v roce 1968 by nás měla mít k tomu, abychom to byli právě my, kdo bude rozhodným zastáncem odporu vůči arogantnímu pokusu o obnovu ruského ekonomického a politického vlivu ve východní a střední Evropě, prosazovaném vojenskou agresí. Naše zkušenost nám říká, že tento vliv by opět deformoval těžce získanou demokracii a omezil naší svobodu.
Jako občané České republiky Vás proto vyzýváme k uplatnění plné šíře politických a ekonomických sankcí vůči Rusku. Občané Ruské federace sami pak pochopí, že je představitelé ruského nedemokratického Putinova režimu vedou do izolace od svobodného světa.
Stejně tak i občané České republiky zajisté porozumí důvodům, které povedou vládu k uvalení sankcí na agresivní ruský režim. Cena svobody je penězi nevyčíslitelná.
Vyzýváme Vás proto, abyste na půdě Evropské rady prosazoval uplatnění politických a ekonomických sankcí proti Rusku do té doby, než ruská vojska opustí svrchované území Ukrajiny. Vyzýváme Vás, abyste vyzval zástupce G8, aby se nejen nezúčastnili Summitu v Soči, ale aby Rusko z G8 vyloučili.
Považujeme za nezbytné revidovat bezpečnostní strategii; nejen naši, ale i bezpečnostní a obrannou strategii NATO a Evropské unie vzhledem k tomu, že dosud pokračující vojenský útok na suverenitu Ukrajinského státu ukazuje její prohru.
Žádáme, aby vláda ČR na domácí půdě zajistila:
1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace,
2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015,
3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů,
4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR,
5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.
Se spojenci v EU a v NATO by vláda ČR měla právě těmito kroky vyslat prezidentu Putinovi varování, že jeho pokračující imperiální politika uvrhne Rusko do mezinárodní izolace.
Věříme, vycházejíce z vašeho rozhodného odsouzení agresivního vojenského útoku na Ukrajinu, že náš názor na nezbytnost sankcí vůči ruskému režimu přijmete jako rozhodný krok k ochraně naší svobody a demokratického zřízení, jak to konečně v Bruselu žádal i český ministr zahraničí, Lubomír Zaorálek.
Vzhledem k vážnosti situace vyzýváme pak předsedy všech demokratických politických stran, aby se k tomuto požadavku připojili.
S pozdravem,
Podepsaní podle abecedy:
Martin Bursík, bývalý vicepremiér a ministr životního prostředí, předseda LES
Luboš Dobrovský, bývalý federální ministr obrany
Michael Kocáb, bývalý ministr pro lidská práva a národnosti, bývalý předseda parlamentní komise FS ČR pro dohled nad odsunem sovětských vojsk z Československa

Přední je demokracie, a proto Martin Uhlíř před lačnými novináři ukazuje na vhodně odladěném tričku aktivistické já.

uhlir_triko

Ve jménu podivné touhy po demokracii Martin Uhlíř požadoval po mužích zákona, aby zcela v rozporu se zásadami Policie ČR  vyváděli přede vybrané osoby z chystaného pochodu. Vedení akce se zaměřilo vůči předem vybraným novinářům, případně vůči dalším lidem, jež se v osudný okamžik na místě nacházeli. Policie se zachovala naprosto profesionálně podle platných předpisů a žádostem Martina Uhlíře, coby organizátora akce, nevyhověla. Jak se zdá, demokracie má v očích lídra proukrajinského demonstrování své jasně dané místo s nedemokraticky vytyčenými mantinely.

Na shromáždění se opět zpívaly ukrajinské písně, řečnilo se, podávaly se rozhovory do kamer nejrůznějších médií. Vytvářela se štětinovská idyla, v níž Pravý sektor není neonacistický, strana Svoboda antisemitsko-xenofobní a na ulicích Kyjeva nejsou žádné symboly nacistického zvěrstva. V pochmurný den brzkého jara se vyráběly nové verze Potěmkinovy vesnice, kdy jedinými “zlouny” jsou Rusové, zatímco například takový šéf ukrajinské stany Svoboda je obyčejným mužem demokratické a nikoli pronacisticky orientované opozice.

uhlir_zpiva
Martin Uhlíř zpívá hymnu České republiky

V demonstrační sobotní březnový den zazněla z mikrofonů mluvčích celá řada rusofobních výroků plných generalizací, v nichž všichni ruští občané pobývající na území Česka jsou špatní a měli by být předem preventivně do jednoho vyhoštěni. Představuje si takto demokracii pořadatelská část pochodu? Najednou budeme označovat všechny za okupanty Krymu, protože mají rusý původ a za jejich původ je budeme nedemokraticky perzekuovat, viz. výše uvedený otevřený dopis:

Žádáme, aby vláda ČR na domácí půdě zajistila:
1. okamžité zastavení vydávání víz občanům Ruské federace,
2. zrušení možnosti obdržení dvojího občanství pro občany Ruské federace od 1.1.2015,
3. zmrazení kont Ruských občanů v ČR s cílem prověřit legálnost těchto vkladů,
4. zastavení vstupu ruského byznysu a kapitálu do ČR,
5. zrušení tendru na výstavbu nových jaderných reaktorů v Temelíně.

Jako kdyby všichni občané mohli za Putinovu diktátorskou politiku. Proč by Rusové měli mít zmražená konta?  Aktivisté si počínají jako nebezpeční rusofobici, s láskou na jazyku požadují podporu neonacistickým strukturám v Kyjevě, aby následně poškodili ve jménu politického koloritu pošlapali každého obyčejného Rusa žijícího na území ČR, přitom, je to například ukrajinská mafie s ukrajinskými nacisty a fašisty, kdo ohrožuje zejména bezpečnost v České republice.

Má se snad stejně generalizačně s vinou všech zasáhnout taktéž vůči Ukrajincům žijících v ČR? Podle slov organizátorů akce by všichni Ukrajinci museli být mafiáni, náckové a tudíž by neměli pobývat v Česku……že to není pravda? Ano není to pravda a stejně tak není pravda, že všichni Rusové jsou zodpovědni za krok Kremlu. Copak je Uhlíř, Kocáb, Bursík, Štětina a další zodpovědný za politiku Sobotky, nebo Miloše Zemana? Generalizace vytváří nedorozumění a umožňuje život extrémismu, a proto možná exponenti včerejší demonstrace sáhli  rusofobní generalizaci všech Rusů.

uhlir_stetina

Je tragikomické, že ještě před dvěma roky stejný Martin Uhlíř demonstroval proti provokacím neonacistů, aby o několik let později stejný Martin Uhlíř stál po boku banderoveckého nácka z Ukrajiny. Mimochodem neonacistu z fotografie má taktéž stejný Martin Uhlíř  v přátelích na Facebooku.