Okamurovy návrhy zákonů nepatří do demokracie, proto je logicky vláda musí odmítnout

Ústavu opravdu není možné měnit pomocí referend. Pokud by k tomu došlo, demokracie by rychle skončila a byla by nahrazena některou z forem diktatury, pro níž dnem i nocí Úsvit přímé demokracie bojuje. Etiketa prošlého zboží v podobě úsvitářů nebude mít dlouhého života. Jejich návrhy nemají hlavu, dokonce ani patu. Navíc obsahují  touhy po extrémismu, po kterých žádná vláda sáhnout nesmí ani náhodou.  Rozhořčení Tomia Okamury je projevem politického amatérismu, nedokončeného vývoje mezi blogerem a zákonodárcem, kdy vítězí touha po raritách, kuriozitách a souhlasu čtenářů před skutečnými zájmy spoluobčanů. 

okamura_ustava

Poslanec se zahraničním původem sám o sobě vystupující jako neryzejší Čech z Čechů se pomocí emocí pokouší zastínit svou neschopnost prupovídkami o vybarvení předsedy vlády, přímé demokracii a nutnosti podílení se obyvatel na každodenním životě v zemi. Okamura se rozhodl zrušit Senát, i když sám zcela jistě díky své inteligenci dobře ví, že to není možné. Zkrátka, žádné referendum nemůže mluvit do nejvyššího právního kodexu bez ohledu na to, kdo takové změny požaduje. Komická příhoda neužitečnosti jedné nenárodní partaje přináší další docela zajímavý sociologický pohled na voliče a příznivce svítání nad krajinou. Jedni berou neúspěch “sportovně”, zatímco druhý by nejradši druhou Ukrajinu v ulicích. Že by svítání veřejně ukázalo bratrské vztahy s nějakými “národovci”?

okaura_zpravy_diskuse

Požadované referendum bez výjimek je totální nesmyslem. Je to popření základů demokracie, kdy skupinka “odborníků”, nindžové ekonomického a společenského harakiri, bude požadovat nulové daně, zrušení sociálního systému, změnu pravidel silničního provozu, zavedení trestu smrti, vyhnání Romů z Čech, nebo zrušení zákazu symbolů nacismu…….referendum bez výjimek je základem pro extrémismus, nacionalismus………je to cesta ke zrušení lidství a popření hodnot vyspělého světa.

okamura_milka

Tomio Okamura zatím nebyl schopen ani jako senátor ukázat národu o čem ty jeho návrhy jsou. Nyní, když se ve formě poslance naskytla možnost, mohou voliči sledovat, koho si to ve skutečnosti zvolili. Udatný idol z iDnesu nabízí nedemokratické plány, jež není možné aplikovat do českého právního systému. Extrémismus by pod Řípem alespoň v oficiálních orgánech státu neměl co pohledávat. Když už mnoho poslanců a senátorů onemocnělo bílou nemocí, nemusí mít nutně stejnou diagnózu paragrafy jednotlivých zákonů.