Bartošova kandidátka do eurovoleb je plná nácků, fašistů a extrémistů

Antisemita Adam B. Bartoš zkouší fašismus nově vznikající protievropské strany zakrývat údajným následovnictvím odkazu Karla Kramáře. Snaží se ale úplně zbytečně. Stačí se podívat na kandidátku a seznam lidí, s nimiž se neprofesionální novinář na svém facebookovém profilu chlubí, a hned je všem předem jasno. Členy prozatím virtuální straničky jsou představitelé ultrapravicového hnutí D. O. S. T., členové současní i bývalí jednotlivých neonacistických, či silně extrémistických sdružení. Inu, je to podivná skrumáž velmi podivných lidí vydávajících se za dokonalé národovce ochraňujících Českou republiku před diktátem zlotřilé Unie. 

Patrik Vondrák

Jedním z představitelů kandidátky “NE Bruselu – Národní demokracie” do eurovoleb je mezi neonacisty známý Patrik Vondrák.

bartos

S oblibou pózuje na fotografiích kde jeho soukmenovci hajlují. Na fotce je to ten pohledný chlapec v červeném kroužku. Patrik Vondrák je mladý neonacista z Prahy. Kdysi s dalším neonáckem Erikem Sedláčkem svolával a oznamoval neonacistické provokace v ulicích židovského města. Jak se zdá, tento člověk je více než dobrou volbou pro antisemitskou stranu nového střihu. Lidé s tričky Národního odporu budou zajisté dobrými zástupci v Bruselu…….budou kandidáti při předvolebních sjezdech se spoluobčany nosit také podobný stejnokroj? Vondrák byl předsedou pražské organizace Dělnické strany (DS), která byla v roce 2010 rozpuštěna soudem kvůli “vyvolávání rasové, etnické a sociální nesnášenlivosti”.

bartos_kandidat
Patrik Vondrák v triku Národního odporu

Adam B. Bartoš připravuje pro svou partaj opravdu národně uvědomnělé kandidáty dokonce z Národního Odporu. Po shlédnutí kandidátky opravdu nikdo nemůže tvrdit, že odpor NE Bruselu – Národní demokracie není národní. S takovými kandidáty zajisté bude odporem národním.  Jen jestli takové překotné snažení sahající k německému nacismu ocení taktéž potencionální voliči.

Vít Skalský

 

bartos

Bartoš pokračuje opravdu v národním etosu hnědých myšlenek, a proto dalším z kandidátů do eurovoleb je další představitel ultrapravice, Vít Skalský. Již od devadesátých let dvacátého století se Skalský pohyboval v ultrapravicové scéně. Nejdéle se zdržel ve Hnutí národního sjednocení(Vít Skalský byl jeho místopředsedou), které se ve svém časopisu “Naše čest” veřejně a bez okolků hlásilo k fašismu Benita Mussolliniho…..dokonce si tito fašisté cvičili své vlastní uniformované domobrany. Hnutí národního sjednocení vzniklo v roce 1996 odštěpení z Vlastenecké fronty. Fašizoidní extrémisté si tehdy udělali ultrakonzervativní katolické hnutí navazující na český fašismus Kramáře, Rašína……bývalí představitelé Hnutí  národního sjednocení hystericky odmítající homosexualitu, milující Boha, útočící na minority, zvláště pak na Romy, vystupující vůči islámu a přistěhovalcům jsou určitě dobrou devizou do antisemitova spolku ultrapravičáků. Vít Skalský bude mít možná dobrý vztah ke Kotlebovi, protože Hnutí národního sjednocení mělo velmi blízké vztahy se Slovenskou pospolitostí.

Ladislav Bátora
bartos_batora
Bátora s Adamem B. Bartošem

Dalším kandidátem do voleb je Ladislav Bátora. Toho člověka sna není třeba ani představovat. Jeho činnost na ultrapravicové scéně je velmi známá. Do parlamentu kandidoval hned třikrát, pokaždé neuspěl. V roce 2005 se podílel na akci Národní fronty

[embedplusvideo height=”320″ width=”400″ editlink=”http://bit.ly/OndkgG” standard=”http://www.youtube.com/v/cDrjKS5tO8k?fs=1″ vars=”ytid=cDrjKS5tO8k&width=400&height=320&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5859″ /]

František Karel Ladislav

Dalším z kandidátů do Evropského parlamentu za “NE Bruselu – Národní demokracie” je František Karel Ladislav na internetu vystupující také pod pseuonyem Karel Kubrt.

kubrt

 František Karel Ladislav je býval dle ověřených informací členem strany Národního sjednocení, kterou kdysi zakládal Ladislav Malý. “Kubrt” má též celou řadu volnočasových aktivit. Kromě svého projevu na zakládajícím sjezdu W.P.E.P. v Kaplici. Zde František Karel Ladislav všechny zúčastněné přivítal se slovy: “Pánové, to jsem rád, že v této krásné pozdní bílé noci všichni bílí lidé nás sledují” a pokračoval se slovy: “Jsme všichni slušní bílí Češi, Slováci, Moravani, Slezani”…

Františe Karel Ladislav(v zeleném tílku) na skupinové fotce na zakládajícím sjezdu W.P.E.P. v Kaplici

Zúčastnil se loňské Prague Pride, kdy jeho “gentlemanští” soukmenovci pořvávali na přítomné karnevalové tanečnice z nedalekého Darling cabaretu: “Fuj!”, též vystoupil se svým projevem  na demonstraci v Dřevnovicích, kde se tento antisemita svými výroky:  “Jsou to především média většinou vlastněná Židy, která nám říkají, koho máme volit. A která už teď v podstatě zvolila Žida Fishera prezidentem“, ostře opřel do Židů. Jeho soukmenovci tehdy na přítomného židovského redaktora Pavla Mošeho křičeli:  “Mošé, ty židovská redaktorská svině! Zrádče!” . Aby toho nebylo málo, tak byl František Karel Ladislav členem Facebookové skupiny s názvem Komunismus je zločinná židovská ideologie , jejímiž členy jsou někteří z jeho přátel.

Po neúspěšném pokusu vytvoření politické partaje Českých lvů pracovně nazvaný jako “Demokratická strana pracujících” se rozhodl využít štěstí v nové extrémní ultrapravice, tentokrát svého facebookového přítele Adama B. Bartoše.

Daniel Solis:

je dalším představitelem extrémistů, člene předsednictva strany a kandidátem do eurovoleb. Při svém minulém veřejném vystoupení na Václavském náměstí 29.9.2013 chválil Maďarsko a jeho diktaturu. Ve svém sáhodlouhém projevu  zmiňoval Daniel Solis osobní svobodu, kterou mnoho extrémistů považuje za důležitější, než svobodu minorit. Slova  o svobodě v přítomnosti nacionalistů z Kladna byla směšnou etudou.  Hlavním základem správné společnosti byl v sáhodlouhém výkladu Daniela Solise národní stát, kde hlavním nepřítelem je Evropská unie. Rodina je základem státu, a proto se musí bortit všechna lidská práva homosexuální menšiny. Daniel Solis volal onen osudný den ve svém proslovu po bestiální podobě zdravotního systému, kde neexistuje zdravotnictví pro všechny.

[embedplusvideo height=”320″ width=”400″ editlink=”http://bit.ly/16AxD2f” standard=”http://www.youtube.com/v/AWE1Cyr3ioc?fs=1″ vars=”ytid=AWE1Cyr3ioc&width=460&height=380&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep5789″ /]

Daniel Solis tehdy v zářijový den hovořil před neonacisty a extrémisty o svém vidění světa, kde kralují homofobní názory, přání proti ochraně lidských práv, zatímco ve svobodě na ochranu osobního projevu je ukryta touha ponechat beztrestnost neonacistům a přívržencům teorií o bílém světě. Přesně takové lidi Adam B. Bartoš potřebuje. Tehdy mluvčí v hnědém kabátu představil neonacistů v okolí svůj politický program, jehož nelidské téze může uvádět v život právě ve nové straně. Komunální politik pro Prahu 1 a neúspěšný kandidát v minulých volbách do Evropského parlamentu za Bursíkovu Demokratickou stranu zelených nyní našel svůj “přístav” v extrémistické straně, v jejímž čele stojí exponenti antisemitismu a českého  fašismu posledních let.

 Předsednictvo NE Bruselu – Národní demokracie:

predsednictvo_nebruselu

Samotné předsednictvo strany je tvořeno zvláštními lidmi. Pokud pomineme antisemitu Adama B. Bartoše, zbývá ještě Jan Skácel, Daniel Solis a Ladislav Zemánek. Za zmínku stojí například Jan Skácel.

Jan Skácel:

Od roku 1992 do 1998 byl 1. místopředsedou Národní strany, v současnosti je předsedou Českého hnutí za národní jednotu, za kterou v roce 2004 kandidoval do Senátu. Od roku 2000 byl předsedou Vlastenecké fronty a přípravného výboru Národního sjednocení, jehož byl také předsedou v letech 2002-2003. Skácelova ideologie slovanské vzájemnosti, notoricky známé heslo “Čechy Čechům” používané v Českém hnutí za národní jednotu bude zajisté přínosem Bartošově  nové “národní straně”.

Za zmínku by možná stálo připomenutí co byly ony politické subjekty Skácelova angažmá:

Zpráva Ministerstva vnitra o extrémismu v ČR za rok 2002 říká o založení Národní strany toto:

Snaha VF(Vlastenecká fronta, pozn. reakce Hrebenar.eu) o proniknutí na politickou scénu počala nabývat na významu v r. 2000. Tehdejší předseda VF Jan Skácel chtěl co nejrychleji založit novou politickou stranu Národní sjednocení, která by se přihlásila k odkazu stejnojmenné strany působící v ČR ve 30. letech minulého století pod vedením K. Kramáře. Občanské sdružení VF mělo zůstat zachováno. K registraci této politické strany však došlo až v r. 2002, poté co v září 2001 rezignoval na předsedu VF, a věnoval se plně založení této politické strany. Na rozdíl od Národní aliance a Národního odporu zvolila VF pro vstup na politickou scénu „klasickou“ cestu vzniku nové politické strany. V r. 2000 se část členské základny, vedená bývalým předsedou Miroslavem Knapovským, oddělila od VF a založila občanské sdružení Vlast.cz., Členové občanského sdružení Vlast cz. se brzy po jeho vzniku pokusili založit vlastní politickou stranu, která měla působit pod názvem Národní strana a výhledově konkurovat dalším zaregistrovaným pravicově extremistickým subjektům. Žádost o registraci Národní strany byla Ministerstvem vnitra odmítnuta, neboť nesplňovala zákonné podmínky registrace. Došlo k rozkolu mezi členy přípravného výboru a poté k ustavení dvou přípravných výborů, jejichž cílem bylo založení této strany.

Vlastenecká fronta byla zaregistrována na ministerstvu vnitra 17. června 1993. Její samotný vznik se odehrál v Brně.Vlastenecká fronta se pokoušela dostat do politiky a se svou ideologií se hlásila k rasismu, antisemitismu, neonacismu a českému neofašismu.

Už o dva roky později po své zaregistrování byl tento spolek fašistů znám především svými úzkými kontakty na otevřené neonacisty z Bohemia Hammer Skins. Na ustavujícím sněmu Vlastenecké fronty byli účastníci sněmování požádáni, aby se dostavili v černých košilích. Na celé sešlosti nehrála jiná hudební skupina než Zášť 88, kde číslovka 88 neznamená v neonacistické mluvě nic jiného, než kidernáckovský pozdrav Heil Hitler. Na setkání se také rozdávaly protižidovské časopisy. Vůbec, Vlastenecká fronta se vyznačovala velmi silným antisemitismem. V listopadu 1993 vystoupil na setkání Vlastenecké fronty Josef Tomáš, který tou dobou vydával velmi antisemitský “Týdeník Politika”. Mezi klasickou výbavu Vlastenecké fronty patří především popírání holocaustu.

17.12.2005 Vlastenecká fronta pořádala přednášku “Historie, příčiny a vývoj českého protižidovství”, na této akci měl proslov známý Bátora a později také Petr Kalinovský z Vlastenecké fronty. pozvaní na akci byli také známí čeští neonacisté a neofašisté jako například Jan Kopal, František Nonneman, Ladislav Malý, Jan Skácel, Ladislav Bátora, Petr Fryč, Soňa Vilingrová, Jiří Petřivalský, Zdeněk Zvoníček, Petr Kalinovský, Erik Sedláček, Martin Kadlečík, Patrik Vondrák, Milan Tobiáš, David Macháček a další.

Snahou Vlastenecké fronty bylo vytvoření klonu Le Penovy National FrontJeden z hlavních bodů nových extrémistů měl být akcent na náboženskou příslušnost, kde Bůh je hlavním středobodem moderního neofašisty. Vlastenecká fronta měla také velmi silné vazby na antisemitské a klerofašistické kruhyVlastenecká fronta veřejně rozněcovala nenávist a nesnášenlivost vůči uprchlíkům, přistěhovalcům a dalším cizincům. Letáky Vlastenecké fronty byly plné různých karikatur, například černochů doplněný heslem: “Udělej něco pro svůj národ! Zastav přistěhovalce!“. V únoru 1999 se v pražských tramvajích objevily letáky s identickými karikaturami cizinců šířící nepravdivá tvrzení o tom, jak ČR přijímá a bohatě platí zločince, kteří by všechny jiné státy odmítly.