Z těžce nemocné ženy se vyklubala podvodnice bez zábran

Žena nemá kam umístit své děti, proto nemůže podstoupit léčbu posledního stádia rakoviny. Kvůli nemoci nemůže pracovat, a tak nemá na léky a není schopna v plné šíři poskytnout svým potomkům náležitou péči. Plačící matka s miminkem v náručí zapůsobila na city spoluobčanů.

V kritickém stavu se nacházející maminka na Primě se svým tragickým životním příběhem zasáhla lidi dobré vůle na správném místě. Srdcervoucí příběh z Primy o těžce zkoušené mamince se smrtí za zády vyvolal vlnu solidarity. Podnikatelé, ale také soukromé osoby, posílaly dary. Dobročinná organizace Andělé bez křídel pro mediálně známý případ vytvořila dárcovský účet, na němž se díky dobročinnosti spoluobčanů sešlo na 200 000 korun…….

Solidární Česko nenechá padnout nemocnou ženu na totální dno a pomůže k naplnění dětských snů…to je zajisté správné a každý, kdo se nachází ve stavu nejvyšší nouze, si zaslouží pomoc……protože nemoc, nebo jiné události života dokáží každého z nás uvrhnout do zdánlivě neřešitelných situací. Ovšem, nabízená ruka pomoci může být jednoduše zneužita. Stačí jeden podvodník a pomoc potřebným putuje k těm, co si zájem veřejnosti nezaslouží ani omylem.

podvodnik
Zdroj: Zprávy FTV Prima

Případ nemocné ženy a její rodiny není pravdivý. Mladá paní si vše vymyslela, protože se ocitla ve stavu finanční nouze. Její přítel je narkoman a dotyčná žena s penězi má také své potíže. Vlastní vinou se uvrhla do tíživé situace. Proto se rozhodla oholit si hlavu, zakoupila paruku a se slzami v očích oslovila média s prosbou o pomoc. Vykuk k pohledání se rozhodl využít solidarity k podvodnému obohacení. Případ prošetřuje policie jako podezření z podvodu. Zdravý člověk si hrál na vážně nemocného, aby zaplatil své vlastní dluhy. Prohýřený majetek za drogy, a také za možná alkohol, měly nahradit peníze z dárcovské sbírky. Jak se zdá, někteří lidé v sobě nemají kousek cti  zneužívají to, co by všem zdravě přemýšlejícím bytostem mělo být svaté.

Dárci se nyní mohou rozhodnout, zda své dary podvodnici ponechají, nebo zda je budou chtít vrátit zpět. Vánoční dárky, které žena od dárců obdržela, se tak u obdarované možná dlouho nezdrží. Andělé bez křídel včas zastavili transfer peněz na účet podvodnice. Nedostala z nich ani korunu. Když se tato dobročinná organizace nabídla, že dětem pomůže, podvodnice to odmítla a požadovala pouze peníze. Proč by konec konců chtěla něco jiného, když prvotní pro ni byly pouze peníze a pro ně také klesla na dno morálky.

Jiní lidé potřebují pomoc a stydí se o ni požádat, zatímco podvodník požádá kdykoli o cokoli. Právě kvůli takovým individuím bez zábran lidé odmítají pomoci potřebným, protože za každým případem v nouzi vidí potencionální podvodníky.

SDÍLET