Vyhostit je všechny. Matějku s rodinou, se všemi ultranacionalisty navrch…třeba někam na Mars

Vyhostit je všechny. Matějku s rodinou, se všemi ultranacionalisty navrch….třeba někam na Mars. Tam snad nebudou nikomu škodit. Svou zlost a neomalenost si mohou na Rudé planetě vybít na kamenech, smysl pro bílou barvu ukojí pohledem na dalekou Zemi a rasové teorie o všeobecné vině si mohou jako ukolébavky vykládat sami mezi sebou.  Skupinka ultranacionálních niemandů ochotných skopat každého do klubíčka je v Čechách mnohem nebezpečnější, než Palestinci, o kterých se František Matějka zmiňuje ve svém posledním příspěvku

Bývalý ideový frontman Strany svobodných občanů vyznává princip všeobecné viny, pokládá se za ultraliberála, a proto je férové ve stejném světle matějkovské filosofie požadovat vyhoštění všech ultranacionalistů ze země, protože když ožralý ultras zmlátí studenta z Egypta, potom je za tento čin zodpovědný Matějka včetně svých dětí, manželky a dalších členů rodiny.  Že je to hloupé a nespravedlivé? Inu, taková je politika exVIPáckého blogera z iDnesu. 

Hlavním tématem Matějkových článků jsou Romové, muslimové, islám, multikulturalismus, Evropská unie a rasismus. O ničem jiném tento autor prakticky nepíše. Dokonce přispívá svými články na server Eurabia, který je od samého začátku rejdištěm české ikony neofašismu Adama B. Bartoše.

Matějka žije ve světě, v němž je normální chodit do kina se zbraní v podpaždí či na jiných místech těla. Obhajuje militarismus, aby následně proti domnělému militarismu na palestinské ambasádě vystupoval. Reagoval by slovutný pisálek stejně, pokud by stejné množství zbraní bylo nalezeno na zastupitelství Izraele? Pravděpodobně by v tomto případě tvrdil, že se Izrael musí bránit, a proto má zbraně na své ambasádě. Pravděpodobně by schvaloval pašování arzenálu na ochranu těžce zkoušeného státu na Blízkém východě. Názorové veletoče extrémisty z Mostu jsou víc než známé.

Je tragikomické, co všechno šéfadmin Dvořák dopustí. iDnes veřejně nepřímo nestažením vyháněcího článku Matějky schvaluje vyhoštění všech Palestinců……co bude následovat poté? Budou dalšími oběťmi stěhovacích manýrů Romové, staří lidé, nebo vyznavači levicové politiky? iDnes svým stoickým, naprosto klidným přístupem k ultranacionalistům nepřímo legalizuje etnickou a rasovou nenávist. Vysílá zprávu do světa: “tady na tomto portálu můžete všichni extrémisté a ultranacionalisté prezentovat své názory, protože se nikdo proti nim ani na okamžik nepostaví”. Takové chování médií působí jako freon na ozonovou díru. Zvětšuje skulinky v demokracii, vytváří je většími a většími, až se jednotlivé názory nenávisti stanou zcela běžnými názory ve společnosti. Demokracie ubývá, zatímco extrémismus v nejrůznějších formách slaví svůj svátek znovuzrození.

Je předem bezpečnější pokládat všechny ultranacionalisty za vrahy, zloděje a rváče, protože Matějkův princip všeobecné viny nezná výjimek a staví se ke všem stejně, a to bez rozdílů…..nebo tomu tak není? Kvůli stále radikálnějším a nenávistnějším článkům byl František Matějka z blogu iDnes na půl roku odejit. Své vyhození kamuflovat osobními důvody, kdy se vytvářel mnohem silnějším, než ve skutečnosti byl. Obrýlený skoroplešatec vzhlíží ke svým čtenářům s ultranacionální přísností. A proto obhajuje hodnoty extrémismu před hodnotami slušného světa. Blogerství si jistí články proti Babišovi, aby následně v případě dalšího vyhazovu mohl tvrdit, že byl vyhozen na základě svých politických, nikoli však extrémistických názorů.

Generalizování je nespravedlivé zejména pro jedince. Co má společného sedmdesátiletý palestinec s případným pašováním zbraní? Co má společného nemluvně palestinské národnosti s činy některých teroristů? Pašoval snad kojenec zásobník na náboje v lahvičce od Sunaru?

Uvažování extrémistů je jednoduché, prosté bez jakéhokoli zbytku reality. Protonový odborník, pseudopravicový proextrémisticky píšící bloger opět pustil nenávist na špacír. Ještě v září 2010 navrhoval obklíčení a vyčištění Palestiny. iDnes tehdy článek nestáhnul a ponechal ho ve své ohavnosti nadále veřejnosti na očích. V dalším ze svých výtvorů lidumil a humanista chválí prospěšnost afrických diktátorů. Františkovy názory jsou přeplněny rasismem. Rád píše dalekosáhlé manifesty, neskonale miluje exprezidenta Klause, nesnáší multikulturalismus, trpí extrémní fóbií vůči islámu a všemu cizímu……. také si říkáte, že si jsou Breivik s Matějkou nějak moc názorově blízcí? Není se čemu divit.  Matějka je totiž Breivikovo alter ego. Norský systém v očích exzadlužence z Mostu umožňuje islamizaci Evropy, a proto se svět podle Matějky nesmí divit katastrofám, kdy i vrah může mít pravdu.

Zatímco palestinský velvyslanec nikoho nezabil a je považován za teroristu, masový vrah Breivik je v mysli exVIPáka hrdinným pravdomluvkou, jehož pravda může ospravedlňovat k zabíjení nevinných.  Multikulturalismus je pro Frantu ze severu něco naprosto nepřijatelného, a proto je také správné, když vznikají nějací nespokojivci. Breivik je pro Matějku především nespokojivcem bojujícím za to, co samotný František Matějka považuje za alfu a omegu svého života. Naskytla se kouzelná šance kdy si může extrémista z Mostu kopnout obrazně do nepřátel nacionálního extrémismu. Noviny píší o porušování směrnic, a tak František Matějka přispěje kouskem nenávisti do nepřehledné situace senzace chtivých médií.

František coby kovaný ultranacionál ve svém příspěvku opět ukázal, že je ochoten porušovat lidská práva na základě principu kolektivní viny. Přitom by byl mezi prvními, kdo by křičel, pokud by někdo navrhoval něco podobného vůči všem ultranacionalistům a lidem, jejichž dluhy činily víc jak 50 milionů korun. Ihned by sepisoval traktáty na demokracii, kdy není možné všechny soudit pomocí hromadně stanovených hledisek……sám by vyháněl, ale na druhou stranu také sám vyhnaný být nechce.

Obhajuje terorismus,viz. například Matějkův článek Mohammed Merah, Anders Breivik, Robert Bales… to vše je jen začátek : Každý člověk má svůj bod zlomu. Měli ho Anders Breivik, Mohammed Merah i Robert Bales. Anders Breivik viděl špatnou přistěhovaleckou politiku, kterou s politickou korektností sobě vlastní už v Evropě přehodnocují Merkelová i Sarkozy. Mohammed Merah byl výsledkem dosavadní volné přistěhovalecké politiky v Evropě a Robert Bales podle mě po všech jeho účastech na vojenských misích shledal, že tahle politika nikam nevede. Ve všech třech případech to odskákali nevinní lidé, přičemž ti, kteří položili základy k promíchání nesourodých kultur i zárodky válečných konfliktů, jsou pečlivě ukrytí s multikulturalistickou plackou připnutou na drahém saku a za slovy plnými demokracie a svobody. Lidé jako je Sarkozy jsou pravými původci toho molotovova multikulturního koktejlu. 

V dalším článku “Pokud existuje Bůh, pak vedl kroky i Anderse Breivika“ Matějka uvádí: “s odstupem doby snažím říct, že jeho čin byl politický, a že z jistého úhlu jeho pohledu nepostrádal s ohledem na jím označené nebezpečí racionální jádro.” Copak lze politicky odůvodnit něčí smrt? Podobně smýšlí napřílad teroristé z Al-Šabáb nebo Al-Kájda…..gratuluji Matějko, dosáhl jste stejné idiocie jako islamističtí radikálové vyznávající nejextrémnější formu wahhábismu.

František Matějka není příznivcem lidských práv, aby se jich následně sám v případě potřeby dovolával a stejný František Matějka není příznivcem sociálního systému, aby jeho veškeré výhody v případě potřeby využil ke svému prospěchu v obdobích dlouhé finanční tísně.

matejka

Navrátivší se bloger František Matějka chce zpátky svůj VIP statut. U Dvořáka jej možná má, ale oficiálně nikoli. Proto se Matějka mile rád sveze na protipalestinské vlně, s níž potěší většinu čtenářů a komentátorů iDnesu.