Samková a Okamura….skvělé duo pro politiku rasismu

Úsvit přímé demokracie je danajským darem, na který čekal kdejaký rasista.  Známá osobnost s nečeským zjevem naváže na politiku nenávisti, aby jako senátor získal doslova rekordní počet hlasů. Naslibuje nemožné, aby v doplňujících volbách na slibotechnismus doplatil. Lidé přeci jen nejsou natolik hloupými, aby volili skoro tchána Okamury za Okamurova náhradníka na sesli zlínského senátora. Po parlamentních volbách čeká spoluobčany další překvapení. Odhodlaný poslanec s českojaponskými rysy zapojí do politiky “přímé demokracie” advokátku Samkovou. Jako kdyby se ti dva léta hledali, až se konečně našli. Klára Samková navázala na Tomiovu ostrou rétoriku à la Duce. Prvními “oběťmi” eurokampaně se stali imigranti. 

Jednoduchá rovnice politického úspěchu na sebe nenechala dlouho čekat. Po celém světě se kde kdo otírá o osudy běženců, tak proč by nyní uprostřed zimy nemohla zbrusu nová kandidátka do Bruselu udělat to samé. Plány NSDAP jsou oživovány pomocí různých provolání. Plány neonacistů a neofašistů zažívají renesanci, a proto je tu další nápad na totální zákaz migrace do evropských zemí. Hitler by z takového nápadu měl zajisté radost. To ocení dokonce i členové DSSS, Českých lvů, Národního odporu a dalších ultrapravicových uskupení. Také pro ně je určena nabízená politika. Ne nadarmo se v OSN povídá o podpoře lidských práv migrantů kvůli zvyšujícímu se extrémismu na starém kontinentu. Francie odkrývá závoj zapšklosti, po ní přichází Spojené království……chtějí opravdu promotéři svítání zavést do českých hvozdů, luhů a hájů stejný patos rasové a sociální nenávisti?

Klára Samková bude vždy ochraňovat Evropskou unii před migranty, a proto se nebojí prosazovat nápady, s nimiž říše hákových křížů vytasila jako s prvními body parlamentních voleb ve Výmarské republice. Řečičky nepomohou, a proto přicházejí dva promotéři ultrapravicového snění o hnědých zítřcích, aby zabránili expanzi multikulturalismu na evropském kontinentu. Před více než sedmdesáti lety byli neněmci , později také Židé těmi černými beránky, proti nímž se vytvářely zákony, proti nímž se vytvářely volební kampaně. Nyní po dlouhých desetiletích nastává velmi podobné období, kdy viníky na paškálu jsou imigranti, Romové a vůbec všichni “nepřizpůsobiví” z pohledu české ultrapravice. Sládek odstrouhal, a tak přichází nový Tomio Okamura, aby zaujal pozice ostatních ultrapravičáků.

tomio_sam

DSSS se snažila jak jen mohla, Svobodní občané prohlašovali ekonomické harakiri za politiku zítřku……až z ničeho nic přichvátal Tomio Okamura a sebral jim potřebné hlasy ve volbách. Všeobecně známý bloger, populista a na posledním místě politik se snaží seč mu síly stačí o prosazování hodnot nedemokracie. Přímá demokracie je pouze dalším projektem, pod nímž vesele pokvete černá nebo snad bílá růže extrémismu. Poslanec Okamura nabídl Kláře Samkové vedoucí post eurokampaně, aby se následně omlouval svým skalním fanouškům

Nemá vůbec romský původ, pochází z brněnské právnické rodiny. Jediné osobní ‘spojení’ s Romy je to, že její první manžel byl v minulosti Rom, avšak současný druhý je český sportovní novinář, který není Rom

Pomocí rasismu se omlouval za to, že jeho number one ve volbách nemá s Romy nic společného. Je to tragikomický příběh, v němž se pomocí rasismů tváří jednotliví aktéři jako bojovníci za demokracii, lidská práva, správný svět majority, v níž ti minoritní musejí dostávat co nejméně prostoru k dýchání.