Orteláci jsou vlastenci k pohledání. Fotí se při hanobení vlajky a nevědí jak ji správně držet

Orteláci jsou vlastenci k pohledání. Dávají průchod nenávisti k islámu, multikulturalismu a zjednodušenou formou vyjadřují odpor ke všemu islámskému. Ortel je ultranacionálním počinem schovávajícím se za roušku vlastenectví, se kterým vybízení k bílému světu bílého čecháčka nemá  vlastenectví pranic společného. Svého času Orteláci vykrádali, tak jako Daniel Landa, památku Karla Kryla.  Chrochtavým karaoke nenárodních písniček oslovili pánové z mešitácké skupinky divokou zvěř z Vandasovy Dělnické strany. Přesto všechno hošíci neolandovského počinu nesouhlasí, pokud je někdo označí za neonacisty či extrémisty. Jeden by si myslel, že na jejich koncerty pravidelně chodí pacienti onkologických oddělení. Holá hlava kam se podíváte. V jedné ruce drží pivo, zatímco tou druhou mávají do rytmu nenávisti nad mešitou proklínaného muslima. 

Frontman kapely, Tomáš Ortel, dokonce vlastní knajpu, kam může každý kolenatý extrémista zavítat v časech osamění. Písně Orlíku reprodukované Ortelem napojeného materiálně i personálně na neonacistickou kapelu Conflict 88(kryptogram pro Heil Hitler) , našly u mnoha ultranacionálních čecháčků patřičného zastání. Ortel si hraje na orlíkovské pohrobky s pivními pupky hlavně kvůli penězům. Jejich koncerty jsou určeny převážně pro příznivce Dělnické strany sociální spravedlnosti a vidlákovské agroskinheady z bavlníkových plantáží, kterým přináší slušně zaplněné sály v hospodách IV. cenové kategorie.

ortel5

Ortel patří také do seskupení neonáckovských skupin podporovaných zakázaným Národním odporem.

Černé boty, černé kalhoty s černým tričkem doplněný černými brýlemi….to je samozřejmá výbava každého účastníka neonacistických pochodů…..někteří tuto módu doplňují šátkem, nebo se ze strachu před policií oblečou jako anarchisti…..jenže tohle není styl hošíků od Ortelu…ti se oháknou do černého a místo na funus vyrazí s návštěvníky svých koncertů do ulic. Tomáš Ortel s “firemním” tričkem stojí na špalírů hrdých čecháčků úplně vpředu. Tak jako vždy, i nyní představuje pro ztracenou duši neonacisty a ultanacionála světlo uprostřed bílé tmy.  Přímo vedle megafonu s vlajkou naruby je připraven zaplavit Plzeň rasisty k pohledání.

ortel1
Ortel na neonacistické demonstraci v Plzni 24. srpna 2013
ortel2
Demonstrace neonacistů v Plzni 24. srpna 2013

Je to klasická ukázka, jak to české relikvie minulosti myslí s hrdostí na národ, jež pravidelně ve svých písních haní o sto šest. Hrají si na ochránce státnost, přitom klidně tu státnost pošlapou špatným držením praporu státu. Je to tragikomické, že se takové chyby dopustil zrovna Tomáš Ortel, který by symbol České republiky mohl znát alespoň ze svých koncertů, kde se to občas prapory hemží jako na hokejovém zápasu.

ortel3
Zdroj: Facebook

Jak se zdá, opilá fanynka za zády Tomáše Ortela ví jak se správně drží česá vlajka…..inu….Tomáš to onen srpnový den nevěděl a vůbec si s tím nedělal pražádné starosti. Skalní fanoušci se určitě zlobit nebudou, a kdyby přeci jen, zabrnká jim zdarma nějaký ten song navíc.

Tomáš Ortel má vůbec se svou kapelou smůlu. Zpívá nevlastenecké a nenárodní, rasově a islamofobně zabarvené odrhávačky, aby se následně  při křtu CD Mešita 22.6.2013 zvěčnil při hanobení vlajky, za které byl potrestán například Tomáš Rafa. Po vlajce se nesmí psát, nesmí se na ni dodávat žádné symboly, jinak se jedná o hanobení státního symbolu.

ortel4
Zdroj: Facebook

Jaké vlastenectví Ortel vyznává, když si neváží vlajky a nemá problém nechat se na křtu svého CD vyfotit se zhanobenou zástavou státu, k němuž se tak fanaticky ve svých sonzích hlásí. Inu, k podobnému ponižování státního symbolu sáhli ultranacionálové z Vlasti.cz, tak proč by se stejně nemohli zachovat třeba nehudebníci z Ortelu…..takový přístup pouze ukazuje, že ultranacionalisté neznají podstatu vlastenectví a za vlastenectví pokládají je to, co sami uznají za vhodné. V tom případě to, co pokládají extrémisté za vlastenectví, ve skutečnosti není vlastenectvím, ale extrémismem zneužívajícím vlastenectví jako zástěrku ke krytí projevů rasismu a extrémismu.