Okamurova malá domů v poobě skorotchána nevyšla….inu, lidé mají dost populismu

Tu tam jsou časy jaderného svítání Tomia Okamury nad Zlínem. Po zkušenostech z minula voliči sáhli po jiných, méně populistických variantách politiky. Zázrak politika v nerezavé zbroji jako rytíře z archaického Blaníku nikoho neláká. Zlíňané měli dostatek času na prozření, když se většina slibů vytratila v otřepaných tézích extrémismu, kdy jediný osamocený senátor potřebuje sesli prezidenta, aby mohl naplnit to, co kdysi slíbil. Lidé nejsou až takovými hlupáky a cílevědomě nepodpoří malou domů, o níž exmluvčí cestovek hovořil jako o skvělém bonusu pro voliče. Talaš i přes masovou podporu novopečeného poslance pohořel. Skončil na čtvrtém místě, zatímco na piedestálech pomyslného vítězství do druhého kola senátorského volení postupují starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar z KDU-ČSL s Liborem Lukášem z ODS.

To je klasický scénář prvopočátečního úspěchu extrémistů. Lidé nadšeni tunami slibů v očekávání velikých změn zvolí mluvku, extrémistu, domnělého hledače přímé demokracie, aby následně zklamáni z vlastní nevědomosti poslali partaj takového pseudopolitika do minulosti dějin. Účast na volbách byla katastrofální…..ostatně, tak jako u všech voleb do Senátu, ale kam se poděli armády podporovatelů Tomia Okamury, s nimiž se bloger a poslanec ve svých traktátech ta rád chlubí? Jak se zdá, zlato nebude zlatem, ale pozlacenou tretkou bez jakékoli ceny.

Pavel Talaš skončil za Milenou Kovaříkovou. Nedokázal setřást ze sebe jho trestu a viny za svého politického mecenáše, jemuž také vděčí za kandidaturu do Senátu. Hlas lidu jako hlas boží zazněl, aby vyslal namyšlenému Úsvitu přímé demokracie zprávu o jeho budoucím osudu. Pravděpodobně si na poslanecké úrovni bude počínat stejně jako si počínal v Horní komoře Parlamentu České republiky.

Každopádně, tyto volby odkryly jako lakmusový papírek další tvář Tomia Okamury. Odkryly ochotu nominovat do voleb kohokoli, a to dokonce i velmi blízké skoro příbuzné. To, co Tomio oprávněně kritizoval u jiných bez problémů použil u sebe. Bez mrknutí oka seslal na pomyslný Olymp otce své milenky…..i tohle voliči zajisté ocenili s náležitým bonusem. Pro Tomia Okamuru bylo jeho první senátorské vítězství v roce 2012 příjemným překvapením……proto se také tenkrát novopečený senátor dmul pýchou jako páv na podnosu a tvrdil, že díky vysokému počtu hlasů ve volbách má mnohem větší mandát v senátorství, než kdokoli předtím. Proto také většina z nápadů postrádala možnost realizace. Pokud tehdy existovala nadpoloviční většina nespokojených občanů dávajících přednost populismu před šedí reality, dnes o roj později značná nadpoloviční většina z nadpoloviční většiny vystřízlivěla a raději nešla volit, nebo se rozhodla pro někoho jiného.

 okamura_talas

Okamurovo lepidýlko švýcarsko-českého pojetí politiky na Zlínsku nefungovalo, však také ani nemohlo, a tak po parlamentních volbách nastává mnohem nebezpečnější období pro hokusy pokusy na celostátní úrovni, kde následky “hloupé”, autokraticky pojaté politiky mohou napáchat značné škody na kráse republiky. Přejímání ombudsmanské role Tomio Okamurovi nevyšlo. Je vysoce pravděpodobné, že by podobně pohořel i samotný Tomio Okamura, pokud by místo Talaše znovu bojoval o senátorský post na Zlínsku.