Možná Svobodní Petra Macha přilákají na nenávist k menšinám také Tomáše Vandase

Strana svobodných občanů Petra Macha ukazuje svou nemožnou náruč extrémismu. Ztrácí jakýkoli smysl pro realitu a ve svých návrzích působí jako banda naprostých mazalů pokoušejících se o ultranacionalismus s lidskou tváří. Není divu, že beránčí ratolest v zelenkavém poli dopadla ve volbách jako sedláci u Chlumce. Lidé nejsou až takoví tupci, aby volili  deriváty dělnických stran, českých lvů a dalších uskupení pokoušejících se o renesanci nenávisti na území Česka. Svobodní občané nevyznávají lidská práva, a proto se pokoušejí o zrušení všech antidiskriminačních pravidel ochraňujících menšiny před zlovůlí rasisty. 

Předseda strany, Petr Mach souhlasí s rasovou diskriminací jednotlivce, pokud taková diskriminace pochází z rukou jednotlivce a nikoli z “pařátů” státní moci. Je to politika zahleděnosti, kterou se promotéři zla dříve podporovaní přímo z Hradu, hlásají do širokého okolí. Žonglují s pozitivní diskriminací, aby udělali zadobře na srdéčku extrémistů, pro něž je veškeré stranické snažení vytvářeno. Směšují pomyslná jablka s hruškami, aby se před národem tvářili jako největší odborníci na lidskoprávní problematiku.

svoboddni

Petr Mach nabízí ošatku netolerance, kde se všichni musejí podřídit novodobým pravidlům nesvobodného apartheidu, pro nějž se Svobodní pokoušejí dnem i nocí. Při jednom ze svých rozhovorů předseda partaje souhlasil s uzavřením parků pro romské a neromské obyvatelstvo. Kdyby se přeci jen podařilo těmto ultranacionalistům s lidskou tváří vyhrát volby, dostala by česká společnost dokonale rasistickou a xenofobní podobu odmítající Evropskou unii, menšiny a imigranty jako nepřátele správného národovce.

Rozhovor Petra Macha uložený na Soundcloudu:

[soundcloud]http://soundcloud.com/gisat/rozhovor-s-petrem-machem-o[/soundcloud]

Nejpočetnější menšinou jsou jednotlivci? A co tím chtějí (ne)svobodní občané říct? Slušňákovští extrémisté vysílají vzkazy holohlavým křiklounům, že jsou tady a jsou ochotni udělat cokoli, aby přilákali co nejvíc členů DSSS, Českých lvů a dalších rádoby konzervativních stran. Třeba s tímto přístupem přilákají Machov příznivci Tomáše Vandase do svých řad. Jak se zdá, straníkům to pálí, a tak zkoušejí pohnout ultrapravicovou scénou, v níž by mile rádi zahráli hlavní roli nových národovců bojujících proti všem neřádům bílého muže a matky rodičky.

Kolik od státu dostanou Svobodní a kolik Romea? O dojení státní kasy za volební neúspěch beránkovští extrémisté zapomínají, zatímco tak jako ostatní ultrapravičáci, vidí ideového nepřítele v Romee nebo v nějaké další podobné organizaci. Svobodní používají stejnou rétoriku, na jejímž základě vznikal také tento rasisticky zabarvený obrázek. Pouze  uhlazují, aby rasismus na první pohled vyzníval lépe, méně rasisticky.

svoboddni

Obchodníci s nenávistí zabalenou do neprůhledného obalu působí opravdu komicky. Důležitý spojenec v osobě Václava Klause je pasé, a tak se za pomoci nejrůznějších rétorických cvičení pokoušejí vyvolat kousek zájmu. Chtějí snad Svobodní zrušit příspěvky všem nezskovkám, nebo se zajímají jenom o ty neziskovky, které se zabývají pouze podporou menšin? Tím, že Machova partaj odepisuje všechny neziskové organizace, říká také, že v novém společenském zřízení zelenkavých beránků jsou občanské aktivity nevítané. Hlášky těchto ultrapravičáků jsou asi stejně spravedlivá a rozumná, jako touhy po odstranění všech daní a rušení sociálního zabezpečení, o němž partajníci před volbami hovořili. V demokracii je činnost občanských iniciativ žádoucí. Odmítat neziskové organizace jako plémě satanovo je nerozumné, nedemokratické a naprosto pošetilé. Činnost neziskovek je důležitá, prospěšná a nepostradatelná.

svoboddni

Strana svobodných občanů láká extrémisty, aby v tento supervolební rok získala mnohen větší šance ve volbách do Europarlamentu a senátu. Podaří se ultrapravicovou rétorikou a překořeněnou nenávistí doplňovanou mindráky čecháčkovství získat kýžené ovoce úspěchů?  Urvou Svobodní hlasy příznivců neonacistického pažitu ke svým potřebám?