Miloslav Jandík, z blázince do DSSS

Holešovská výzva a další deriváty navazující na její činnost si hrají na tichou domácnost. Mlčí o tom kdo je kdo, protože by společnost okamžitě zjistila, že za urputným “bojem” proti tomu či onomu stojí extrémisté, neonacisté a představitelé ultranacionální obce. Nejinak je tomu také u “Blokace exekutorských úřadů“, o níž server Hrebenar.eu informoval v jednom z předchozích článků. Fotografie protiexekutorských samaritánů jsou plné tváří ultrapravicové scény. V popředí například na jedné z fotek stojí kromě Slávka Popelky také Miloslav Jandík. Tento postarší pán se po šedesátce dal na politiku. Z bezdomovce přebývajícího na ubytovně to důchodce s plnovousem dotáhl až do členství ve Vandasově DSSS.

Miloslav Jandík je typický příklad ultranacionálního nadšence.  Nemá rád minority, odsuzuje homosexualitu, odmítá multikulturní svět, je protižidovsky zaměřený, jeho přátelé na Facebooku jsou většinou neonacisté a extrémisté, odmítači lidských práv.

Většina z aktérů “bojů” proti exekutorům má s exekutory osobní zkušenost. Nespláceli dluhy, neuvážlivě si napůjčili a vlastní vinou nebyli schopni své závazky náležitě plnit. Není divu, že ruka exekutorova zasáhla. Miloslav Jandík není výjimkou. Kvůli neschopnosti splácet dluhy byl za komunismu soudem Jandíkovi exekučně zabaven rodinný dům v Králíkách ve východních Čechách. Od té doby “boží” ultranacionalista pobýval na ulici a v ubytovnách.

jandik

Miloslav Jandík věří v reinkarnaci a věří, že v minulém životě byl jako Přemyslovec zavražděn. Postarší pán s bílými vousy a hnědou bundou na fotografii o sobě tvrdí, že ho Bůh požádal o boj za lepší svět. Jako kdyby Bůh nechtěl nic jiného, než rasovou segregaci, nenávist a propagaci myšlenek neonacismu….. Díky náboženskému extrémismu se důchodce Jandík dostal do péče psychiatrů.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

21.9.1999  byla obvodním soudem pro Prahu 9 nařízena soudní ochranná léčba a Miloslav Jandík vyměnil nedobrovolně své bezdomovectví za 6,5 roku pobytu v Bohnicích. O rok později, 4.5.2000, byl Miloslav Jandík samosoudcem zbaven práv k právním úkonům. Zbavení svéprávnosti, jak se lidově tomuto aktu říká, skončilo 27. března 2008.

Miloslav Jandík na webu Mirového hnutí 2007  tuto část svého života komentuje slovy:

Mgr.Eva Vycpálková, Obvodní státní zástupkyně pro Prahu 9, která svým Usnesením ze dne 21.9.1999, nařídila moji násilnou Soudní ochrannou léčbu a umístění do PL Bohnice, kde jsem byl po dobu více než 6,5 roku deptán jejich depotními drogami.
JUDr.Jana Tondrová, samosoudkyně OS pro Prahu 9, která mne 4.5.2000 zbavila mých základních lidských práv a svobod, způsobilosti k právním úkonům, abych nemohl vypovídat před soudy, že jsem se ničeho nedopustil, ale někdo jiný.
MUDr.Zdeněk Bašný a MUDr.Martin Holly, kteří na příkaz JUDrů násilím aplikují nepohodlným lidem drogové přípravky v PL Bohnice, i přes nesouhlas klientů.

Na webu monarchista.cz Jandík k celé události dodává:

Násilné odebrání mojí 5 ti denní dcerky Renatky 20.ledna 1999 — Miloslav Jandík 2013-08-13 00:24
Česká Juvenilní Justice mi dne 20.ledna 1999 v pravé poledne na základě Usnesení JUDry Heleny Svobodové z OS pro Prahu 9, násilně za pomocí 2 Policistů a 2 Meger ze Sociálního odboru ÚMČ v Letňanech, 5 ti denní dcerka Renatka. Policisté násilím vnikli do mého bytu, srazili na podlahu, zranili mne, uvěznili do vyšetřovací vazby na Pankráci, obvinily mne ze 6 násilných trestných činů, kterých se dopustily ony, zbavily svéprávnosti a v poutech mne převezly do Bohnic, kde mi po dobu 6,5 roku násilně aplikovaly depotní drogy a snažily se mne zlikvidovat. Díky Bohu a díky Dobrým Přátelům se mi podařilo z blázince dostat a nabýt opět způsobilost k právním úkonům. 6.ledna 2007 jsem založil www.mirovehniti.blog.cz a podal Žalobu na 13 JUDer, MUDer a Meger i do Haagu, ale vše je meteno pod koberce.

Jandík opustil prostory psychiatrické léčebny v průběhu roku 2006. Oficiálně však soudem nařízená psychiatrická léčba byla zrušena až 28.1.2009.  Bezdomovec z blázince svého času pobývající v ubytovně pro bezdomovce, vydělávající si 75 korun na hodinu v jedné firmě na výrobu krabic přišel ve známost díky reportáži TV Nova, která o  Miloslavu Jandíkovi natočila kratičký příběh. Bezdomovce ponoukal Bůh, a proto se tento člověk odhodlal k politické kariéře. V tu dobu se nikdo kupodivu nestaral o to, jaké hodnoty a jakou politiku důchodce považuje za správnou. Se slovy o boží síle se rozhodl prosazovat neboží pravidla satanova světa, o němž občas tak horlivě vypráví.

Politickou kariéru zahájil založením neznámé politické strany “Mírové hnutí 2007“, které založil  zprvu jako neformální spolek, sbíral za housku hlasy od bezdomovců a když získal požadovaných tisíc podpisů, zažádal si po navrácení svéprávnosti na ministerstvu vnitra o registraci. Tu nový politický subjekt dostal 10.12.2008. Novou partaj Miloslav Jandík nazývá jako boží stranu. S božím záměrem nejspíš nebude mít pranic společného, protože byla rozsudkem Nejvyššího správního soudu ze dne 16.5.2013 rozpuštěna.

jandik

“Bohem vyvolený” vůdce nebyl schopen plnit zákonem stanovené povinnosti. Nepředložil Poslanecké sněmovně v zákonem stanovené úplnosti výroční finanční zprávy za roky 2008 a 2009Navíc Miloslav Jandík předložil Poslanecké sněmovně pouze neúplnou výroční finanční zprávu za rok 2010, totiž bez zprávy auditora o ověření roční účetní závěrky, a zprávu za rok 2011 nepředložil vůbec. Jinými slovy, za konec své neúspěšné a tak trochu spící strany si může pouze sám.

Přesto všechno Jandík mystifikuje a tváří se, jako kdyby jeho partaj nadále existovala a mohla tak zasáhnout do voleb. Viz. článek z 2. srpna 2013

2. srpna 2013 v 20:39 | Miloslav Jandík
Na Facebooku se zakládají nové politické skupiny a hnutí. Registrace na MV ČR není snadná.
Pokud souhlasíte se 13 ti základními body Programu, staňte se členy mého již zaregistrovaného “Mírového hnutí 2007” a můžete i kandidovat o volbách.

Miloslav Jandík si počíná stejně jako Jan Valenta. Oba dva lákají na neexistující virtuální politické strany. Je snad takové chování stejné u všech ultrapravicových extrémistů? Na svém dalším webu se Jandík staví do role poradce prakticky na cokoli. Poradenství na absolutní a volný sex vypadá opravdu komicky.

jandik

Vraťme se ale z poradenské činnosti Miloslava Jandíka a jeho náboženského extrémismu zpět k politice a politické činnosti. Jak již bylo řečeno, Miloslav Jandík je členem Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti. Ve volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval v Pardubickém kraji na předposlední, 18. příčce Miroslav Jandík na kandidátce DSSS.

Jandík je v červeném kroužku, pán v bílém, demonstrace DSSS na podporu Pechance

V listopadu 2013 dokonce rozjel verbovací akci, kdy lákal nové členy do Vandasova stánku nenávisti. 20.7.2013 se Miloslav Jandík zúčastnil ultranacionalistické demonstrace DSSS “Veřejný protest proti bezpráví a novodobým politickým procesům již po osmé” ve Svitavách, jejíž hlavním tématem byl protest proti věznění  vraha Vlastimila Pechance( Pechanec byl na 17 let odsouzený za vraždu Roma) Bohem vyvolený Jandík na této rasistické sešlosti dokonce po Lucii Šlégrové vystoupil se svým proslovem.

jandik
Komentář Miloslava Jandíka z 18.10.2013 z web.volny.cz

Miloslav Jandík má silně protiromské postoje. Ty ostatně také projevil na demonstraci podporující vraha Pechance.  Svůj rasismus dal najevo také na Facebookové skupině ultranacionalisty Pytla:

jandik

Na svém Facebooku také vystupuje rasisticky

jandik

jandik

jandik

Jen pro připomenutí, tento rasista po boku Slávka Popelky a mnoha dalších extrémistů organizuje blokování exekutorských úřadů a zároveň je tvůrcem facebookové události “Blokace exekutorských úřadů“.  Opravdu chce někdo podporovat extrémisty, neonacisty a ultranaconalisty z DSSS a dalších ultrapavicových organizací?