Malá domů v podobě Talaše je pro Okamuru zárukou čisté politiky

Supervolební rok začíná malou domů. Nový poslanec pomáhá přihlouplým obyvatelům Zlínského kraje s výběrem svého nástupce na pozici senátora. Co na tom, že doktor Talaš je otcem Okamurovy milenky….to v obraze nové politiky nic neznamená. Alespoň spoluobčané vidí, jak čistou a kvalitní politiku hodlá patron českých úsvitářů zavádět uprostřed říše praotce Čecha. Na společných akcích plných slibů zázračných změn se Tomio po americku zubí se skoro tchánem po boku. Pánové hodlají léčit českou politiku, a tak svůj recept nacionalismu střižený kapkou naivity nabízejí všem bezmyšlenkářům.

V předvánočních časech se novopečený poslanec proměnil v div ne supermana. Stihnul reklamní příspěvky se stranickými aktivitami za zvolení skoro příbuzného o pozice senátora horní komory.

talas

Oba dva jsou léčitelé k pohledání. S bílým frakem si hrají na lékaře, přitom se svou politikou by mohli zfleku představovat hrobaře české demokracie. Přivádějí na scénu principy přímé demokracie, aby se po americkém způsobu usnadnila neonacistům a extrémistům cestička  politickému nebi. Už proto musí každý volit číslo jedna, když se ani ti extrémisté z Moravanů a Holešováků nedostali do skvěle placených pozic zákonodárců.

Jak se zdá….to, co Okamura kritizoval u ostatních, není v případě čehojaponce střetem zájmů. Zatímco se bude naděje extrémistů prokousávat návrhy zákonů, jeho další část osobnosti se potěší z radovánek senátorského snažení. Doktor z Napajedel je úsvitářským projektem nejvyšší důležitosti. “Vím, že pro mnohá média to může být důvod ke kritice,” říká Okamura. “Ovšem pro nás je rozhodující, aby naši voliči věděli, že můj nástupce není anonymní člověk vytažený z rukávu, ale naopak můj nejbližší člověk, na kterého se můžu stoprocentně spolehnout,” vysvětlil čtenářům iDnes Okamura svůj záměr se skoro příbuzným. Inu, i tak se dá vysvětlit prosazování blízkých známých či rodinných příbuzných do vysokých pozic. Zatímco hloupá veřejnost vidí v takovém počínání porušení demokracie, Tomio to chápe úplně jinak. Politika přímé demokracie je v trikotu Tomia také prosazováním vlastních zájmů na úkor neviditelné demokracie, s níž ve svých traktátech nový zákonodárce tak trochu pohrdá.

Tomio Okamura s Monikou Talašovou, Zdroj: novinky.cz
Tomio Okamura s Monikou Talašovou, Zdroj: novinky.cz

Talaše hodlá kromě známého čechojaponce také podpořit Babišovo ANO. Jak se zdá, nováčci v politice nemají problém s bořením politické kultury uprostřed českých, moravských a slezských luhů a hájů. Přitom klientelismus a nahrávání pozic do rodin politiků byla také jednou z úsvitářských tézí o prohnilosti politiky. Ona proklínaná prohnilost může bez problémů zůstat, pokud něco nabízí. A tentokrát je to dvojitý zásah do černého. Úsvit přímé demokracie, tedy jeho vůdce Tomio Okamura, může skrze Talaše prosazovat své vize a osobní zájmy tak, aby v nastávajících volbách do Evropského parlamentu vypadali jaderní teoretici ještě lépe, ještě odhodlaněji než tomu bylo doposud. Samotný Okamura toho v křesle senátora moc nezvládl. Vykonával běžnou agendu, nepronikal do jednání s přelomovými návrhy…..podobné chování je možné očekávat také v Poslanecké sněmovně.

Ostatně, před několika týdny novopečený poslanec v primácké Partii ukázal národu svůj zájem o věci veřejné. Nevěděl ani co projednávala odstupující Rusnokova vláda a veškeré své snažení odkazoval na práci poradců, o které hodlá opřít své další politické angažmá. Teorie extrémistických pouček s lidskou tváří se pokouří navodit zdání profesionality, ale když dojde na lámání pověstného chleba, šéf svítání neví, nerozumí, netuší, ale mile rád vám řekne s kým slavil vánoční svátky. Po satirou nabytém vánočním i novoročním proslovu přichází na pořad dne mnohem vážnější potíž, a tou jsou doplňující volby na Zlínsku, kde nesatirický duel volení uškodí české demokracii. Zatímco by se obyčejný občan republiky styděl podívat do objektivů médií, Tomio Okamura bez pohnutí řasou chválí své politické snažení, v jehož středu jako ikona trapnosti stojí skoro příbuzný Talaš.

Zdroj: českénoviny.cz
Zdroj: českénoviny.cz

Alespoň bude komické, až se Tomio s půvabnou blondýnou rozejde. Bude poté pan doktor stejně kladně naladěný k lamači dceřina srdce? Pan poslanec je muž činu, a proto když rozsekal své drahé fáro na kusy, prohlásil, my jsme řídili, jako kdyby on z auta vypadl a řídila jeho drahá polovička, o kterou si ve světlech mediálního průmyslu velké starosti nedělal. Gejša z Napajedel, jak Moniku Talašovou nazval Blesk, svým vztahem s exmluvčím cestovek, blogerem a nynějším poslancem vydobyla tatínkovi šanci na lukrativní místečko. Možná, kdyby bývalý lodní lékař šel do politiky takzvaně na vlastní triko, nedosáhl by takové publicity a následné šance. Dobrý vztah s nacionalistou se vždy vyplatí.

Na začátku v Okamurově životě byla šikana, nyní je to ultranacionalismus s nesvobodami k jejichž realizaci má přispět třeba také skoročlen rodiny, otec dlouhovlasé milenky.