Francouzský exposlanec chválil Hitlerovy plány, přesto zůstává starostou

Francouzský exposlanec Gilles Bourdouleix chválil v červenci minulého roku Hitlerovy plány. Před televizními kamerami při hádce s Romy prohlásil, že “Hitler možná nezabil dost Romů”. Ve světlech nacionalizující Francie jsou taková prohlášení velmi nebezpečná. Exposlanec beze studu lituje toho, že “Vůdce” před desítkami let nedokončil zdárné vyvraždění všech Romů, protože potom by se nemusel s nikým hádat. Protiromský etos, pokus vládnoucích struktur vyrovnat se Le Penové, pokus vytvářet kvaziverze nacionalistů napomáhá k obrození fašistických a nacistických nálad ve společnosti, kde všechno nefrancouzské, všechno “nebílé” je špatné, protože to odporuje národnímu protekcionalismu. 

Francie si poslední dobou díky Elysejskému paláci zvykla na nedodržování zákonů. Politici si našli laciného otloukánka, aby zakryli své vlastní chyby. Země galského kohouta se potácí v hospodářských potížích, a proto se vytváří umělí viníci, mediální kampaně, očerňování Francouzů, jež posléze nejsou za Francouze považováni, nezákonné přestěhovávání lidí, porušování ústavních práv….. to všechno se odehrává v zemi svobody a rovnosti, kde Sarkozyho hra na nacionalismus pokračuje v Hollandově režii.

Konfrontace s Romy v Maine-et-Loire na západě Francie vyústila ve chvalozpěv průmyslového vyvražďování lidí. Co s poslancem který bez jakýchkoli obtíží považuje zplynování lidí jako jedno z možných řešení? “Nelegální” přebývání Romů na obecním pozemku v blízkosti městečka Cholet nebylo důvodem k tomu, aby zákonodárce a starosta v jedné osobě litoval neúspěšných plánů Hitlera. Byl by snad pro zřízení nové Osvětimi na přilehlých polích? Gilles Bourdouleix omlouval zločiny proti lidskosti jako jeden z báječných plánů šílených svastikářů. Patří takové vystupování k protiimigračnímu celoevropskému etosu? Soud vyměřil poslanci za jeho rasistické plky pokutu ve výši 3000 eur. Dalších 600 eur musí zaplatit jako odškodnění za nadávky vůči novináři z Courrier de L’Ouest’s, který celé jednání poslance zachytil a zvukovou nahrávku umístil na internet. Prokurátoři požadovali po soudu trest 6 měsíců odnětí svobody. Soud však rozhodl jen o udělení pokuty.

Obhájci  Gilles Bourdouleixe dokonce tvrdili, že slova zachycená na nahrávce pronesl jejich mandant polohlasem a nebyla směřována  nikomu. Je to směšné, jak se extrémisté a lidé pronášející protilidská prohlášení před spravedlností vymlouvají na to, že svými výroky nikoho neuráželi, na nikoho nemířili…….

france posl

Kdyby se něco podobného odehrálo v Čechách, poslanec by se vysmíval lidem do obličeje. Ve Francii panuje ještě prozatím jiná politická kultura, a proto poslanec Gilles Bourdouleix rezignoval na poslanecký mandát. Jediné co si zatím zcela nepochopitelně ponechal, je jeho starostenský post výše jmenovaného městečka Cholet. Zastupitelé by sami měli vyzvat rasistického nadšence k rezignaci na vedení městečka. Je nežádoucí, pokud odsouzený politik pokračuje na vysokém postu, jako kdyby nikdy nic nespáchal.