Exekutoři jsou pro ultranacionalisty výtahem k úspěchům

Ultranacionalisté našli nový způsob jak se vetřít do myslí lidí. Je tu exekutorská lobby, kterou existence extrémismu využijí pro své účely. DSSS, Úsvit Tomia Okamury se postaví do role ochránců sužovaných spoluobčanů…..konečně se naskytne příležitost, jak přesvědčit masy lidí o tom, že “ultranacionalisté nejsou nic špatného”, když jsou ochotni jít do boje s chátrou exekutorských “pijavic”. Novopečený poslanec svítání nad Řípem vyzývá k zákazu exekutorů a vydává je zcela populisticky za zbytečnou součást společnosti. Zákonodárce ukazuje svou neschopnost, když místo změny zákonů vyzývá k nejradikálnějším krokům…..na absurdity se totiž chytají lidé nejlépe. Jasná a rychlá řešení nikdy nebyla těmi nejlepšími. 

Postávající Jandík, Popelka a nyní Tomio Okamura pokoušejí štěstí v loterii s nevědomostí, kdy se vytváří mýtus o sjednocení společnosti ultranacionalista x neultranacionalista. To je velmi nebezpečné. Exekutoři mohou být pro extrémní proudy v politice docela dobrým výtahem k moci. Romové, Vietnamci, Češi, Slezané, Moravané se naoko spojí, aby zabránili exekutorskému řádění, zatímco svým počínáním pomohou do výši rasistům, islamofobům a milovníkům diktatury.

Lidé by se měli zamyslet nad tím cože se to děje. Ultranacionální scéna potřebuje sjednocující téma, nad kterým by zanikla vlastnost jednotlivých aktérů. Dostanou se blíž, aby pomalu hledali cestu k občanům za pomoci jiných zástupných nástrojů, bodů a prostředků. Jandík nesnáší Romy, ale v ten okamžik před sídlem exekutorů není rasistou z DSSS, ale jen obyčejným člověkem, Popela není extrémistou z nacionální Holešovské výzvy, ale jen dalším v řadě…….je takový pohled na věc opravdu správný? Uvědomují si lidé co skutečně dělají, že tady nejde o exekutory, ale o ty zástupné cíle, pro něž se exponenty ultranacionalismu hrají na ochránce dobra.

Nepřipomíná vám to něco? Kolikrát v historii se pokoušela dostat sdružení nenávisti skrze dobré téma do středu dění?Většina lidí se k problematice staví jako krátkozrací peškové. Vidí jen exekutory, krásná slova extrémistů, zatímco v dálce nevidí protiromské chování, podíl na protiromských pochodech, požadavky o diktaturu……stačí zamávat se zajímavým scénářem a najednou neonacisté přestávají být neonacisty, ultranacionalisté ultranacionalisty, protože vyzývají k jednotě nad nerasistickým tématem. Stačí, když se na protiexeutorských demonstracích nepoužívají prapory DSSS či jiných uskupení…….koho zajímá, že tamten v popředí je z Vandasova týmu, Odporu, Holešovské výzvy, Úsvitu přímé demokracie nebo Českých lvů? Nikdo nerasizuje, nekřičí na místě “Cikáni do práce”, nevymýšlí po vzoru Národní strany vyháněcí plány, nikdo v ten daný okamžik nenazývá islám fašismem……tak proč se znepokojovat?

exekuce

Podobná krátkozrakost byla příčinou vzniku nesvobody. Pokud lidé budou pomáhat ultranacionalistům k jejich řádění, podkopávají sami sobě pod zadky větev. Pokud by totiž promotéři nesvobody ve své snažení uspěli a podařilo by se jim “zkrotit” exekutory, potom by lidé pomohli svou činností otevřít pandořinu skřínku, ve které bude další krok DSSS, Holešovské výzvy nebo Úsvitu Tomia Okamury předem většinou lidí vnímán jako neškodný pokus o prosazení správných hodnot. Tábor odmítačů se začne ztenčovat, zatímco se společnost stane méně a méně citlivou pro rasistické a nedemokratické návrhy v domnění, že ti hodní bojovníci proti exekutorům to myslí s nám všemi jen dobře a ta trocha nenávisti v návrzích zákonů a požadavků je jen nutnou úlitbou pro to, aby si ochránci udělali dobře.

Tato situace je velmi nebezpečná a může ohrozit demokracii v České republice.