Úsvitáři Okamurovy přímé demokracie poučte se z Chorvatska…připravujete cestu extrémismu

Hlas lidu je tady od toho, aby se ve jménu demokracie ovlivňoval nejrůznějšími triky. Chorvatsko je toho důkazem. Zpozornět by měli především příznivci Okamurou importovaného všelidových hlasování ze Švýcar. Pokud autor petice, či referenda chce, může klidně vydat hlasování o něčem jiném, zatímco lidé odpovídají také na něco jiného. K tomu také dnes na Balkáně došlo. Lidé měli hlasovat, zda souhlasí se sňatky osob stejného pohlaví…zavádějící otázka podávaná v referendu ale zájemce vystavila veřejnost mystifikaci, kdy každý účastník odpovídal na něco jiného, než bylo původně v médiích proklamováno. 

Referendum prosadili konzervativci podporovaní silnou katolickou klakou. Není proto divu, že hlasování ve svém důsledku dopadlo tak, jak dopadlo. Zcela jistě to byla úlitba homofobům, kteří naschvál pod rouškou konzervativního vidění světa připravili otázku v referendu tak, aby ani jedna strana hlasování nebyla zaskočena. Stačilo referendum oklešit jednoduchou, nic neříkající otázkou neurážející jak homofoby, tak příznivce rovností ve světě sexuálních orientací.

otázka, podle níž se rozhodovalo o povolení sňatků homosexuálů, zněla: “Souhlasíte s tím, že manželství je svazkem mezi mužem a ženou?”

Ano, manželství je také svazkem mezi mužem a ženou….proto kladně odpovědělo na 59 % dotázaných. Kde je nějaké rozhodnutí o tom, zda se mohou brát gayové a lesby? Vytratilo se ve vyčůranosti extremofilních konzervativců, jež se jako novodobí křižáci pustili do bitvy se slovíčky, aby nakonec ponížili samotnou hodnotu člověka. Církev se ukázala jakou dokáže být. Tady nešlo ani omylem o člověka a zájmy ochrany lidských práv. Byl to způsob, jak nedůstojnou cestou pošlapat hodnoty demokracie, které byly jako děvka na jednu noc použity, aby posloužily zájmům duším blízkým k českému spolku klerofašistů z D. O. S. T.

lgbt_chorvatsko

I takoví extrémisté v Chorvatsku žijí. A těší se, jak již bylo řečeno, velkému slovu u chorvatské církve. Všelidové hlasování, do něhož referenda patří, může být také nástrojem pro uvržení země o několik desetiletí, či staletí dozadu. Levicová vláda ze Záhřebu s výsledky hlasování nesouhlasí, protože takové výsledky oklešťují základní práva člověka. Konzervativcům se podařilo nasbírat 740 000 podpisů pro konání referenda, pro něž se později rozhodlo na 104 tamějších poslanců. Je to ostuda mezinárodního charakteru. Je to vzkaz celému světu, že ta na jihu, na Balkáně stále mají navrch extrémisté, kteří kdykoli mohou bez problémů pošlapat práva kohokoli v Chorvatsku.

Zatímco ještě v sobotu desetitisíce Chorvatů demonstrovalo za práva homosexuálů, světová média chrlí zprávy o tom, že Chorvaté definovali manželství jako sňatek pouze mezi mužem a ženou. Čeští úsvitáři extrémizujícího Okamury by se měli probudit ze svých vlhkých snů o přímé demokracii. Protože to, co Tomio usilovně navrhuje, není nic jiného, než usnadnění cesty extrémismu mezi ostatní spoluobčany.