“Ty vole”, to je vláda….je stejně reprezentativní jako prezident republiky

Ty vole to je vláda. Prezident republiky se raději nepodívá na přítomné reportéry a působí jako absurdní libreto na Hašova Dobrého vojáka Švejka,, zatímco se členové vlády v demisi mezi sebou baví jako fotbaloví mafiáni. Poslanecká sněmovna dokáže být opravdu pitoreskním místem se stejně pitoreskními zážitky. Průměrný novinář se skutečně nenudí. Nové osazenstvo doprovázené Zemanovou eskadrou vládních odborníků je dobrou společností k zábavě. Jen ten český národ se nestačí divit, jaké omezence na tak vysokých místech má. 

Provolání českých potentátů připomíná stejně hloupé prořeknutí George Bushe na půdě Organizace spojených národů. Tehdy vulgární průšvih obletěl doslova celý svět, zatímco české faux pas “pobaví” jen českou, slovenskou a možná celoevropskou společnost. Neurválkové s vulgaritou v duši, vzájemně se nazývající zvířecími tituly mají z vůle Hradu představovat skupinu odborníků. Odborníci promluvili, aby ve chvílích úcty k zemřelému v duchovním významu zatančili na pomyslném hrobě kdesi na jihu Afriky.

Jiří Rusnok: Teď ještě zemřel Mandela.
Vlastimil Picek: Kdo tam pojede?
Jiří Rusnok: Já doufám, že prezident. Ty vole, já se úplně třepu, abych tam nemusel jet. Čtrnáctýho v sobotu to je. To jak máme s ním večeři, jo. Teď já mám ještě nějakej oběd, pak máme večeři. Takže já, vole, jsem ve strachu, jestli ještě nebudu muset jet tam. Vůbec se mi tam nechce. Vůbec. Ale Mandela, to je zase průser. Ty vole, já nevim, dyť ještě ale. To je dálka jako prase, to bych tam musel nějakou linkou, nebo něčím.
Vlastimil Picek: Ale ne, speciál.
Jiří Rusnok: Ty vole, kdo to zaplatí?
Vlastimil Picek: Já to zaplatím.
Jiří Rusnok: Tak rozpočet letos to zvládne, ale je to hrozný. Hele, já doufám, že Miloš je nažhavenej, že chce někam jet a že pojede. Oni doktoři mu budou určitě říkat, ať tam nejede.
Vlastimil Picek: Můžeš mi říct, jak vyleze do těch schodů do toho letadla?

Česká republika se vydává za hlavního ochránce lidských práv, zatímco její vrcholní političtí představitelé mají zatěžko projevit úctu hrdinovi současnosti. Představitelé státu jsou opravdu k smíchu. Jedni v úsvitářském snažení přitahují extrémismus do centra politiky, zatímco ti v popředí Sněmovny sehrávají jednotlivé miniduely absurdity. Jak to bude s žalobou Hradu na přehánění novinářů v otázce zdraví směšného Miloše Zemana? Diskuse premiéra s ministrem obrany alespoň poslouží jako důkaz o aktuálním zdraví hlavy státu. Zeman s oblibou v zelené nedokáže podle slov Vladimíra Picka vystoupat do schodů vládního speciálu, a tak odporní, tedy odborní specialisté Hradu rozjímají nad vyřešením “povinností” v daleké Jihoafrické republice.

vlada1

Zachycená komunikace vládních činitelů dokazuje výši odbornosti. Šálkový generál na Hradě s Nejedlým v úřadě doprovázený eskadrou přátel……co jiného může v takovém složení vzniknout? Miloš Zeman zahájil svou prezidentskou kandidaturu přesolenou svačinkou ultranacionalismu, zatímco současní odcházející ministři přesedlávají na vlnu morálních selhání. Slušná většina lidí musí zcela zákonitě takové chování odsoudit. Rusnokův kabinet byl odjakživa nedemokratický a jako zombie zkouší přežívat pod patronátem exdůchodce z Vysočiny.