Okamura nešetřil předvánoční reklamou na svůj Japa shop

V poslancích se nezapřou skuteční obchodníci. Využívají své facebookové profily kromě politické agitace také k podnikatelským účelům. Zatímco Tomio Okamura tápal nad tím, co zrovna Rusnokova  odstupující vláda projednává a nevěděl si rady s odpověďmi zvědavému novináři, s jedním si je naprosto jist. Ví, kdy jeho obchod otevírá a co právě nabízí. To je zajisté mnohem důležitější než vědět co se děje ve Sněmovně. Kdo by také měl pročítat dlouhosáhlé fascikly o státním rozpočtu……..

okamura

Co kdyby některý z fanoušků zatoužil po exotické večeři v japonském stylu. Noví poslanci jsou napříč politickým spektrem zajímavými podnikavci. Komárek si vychvaluje Kostelecké uzeniny svého šéfa přímo do nebes,

komarek

známý senátor ze Zlína naopak sahá po sebechvále. Pravda, k takovému činu nepotřebuje tuny poradců, na něž se odvolává pokaždé, když neví. Doporučí prodejní hity, přemění se na malý okamžik v přeplaceného hokynáře….Je správné, pokud se zákonodárce vytahuje s předmětem svého podnikání? Je správné, pokud si na politickém profilu vyřizuje zdarma mez svými fanoušky reklamu? Se shodou okolností si jsou Okamura i Komárek dosti podobní. Oba dva jsou blogery a oba dva mají k práci poslance podobný přístup. Budou pánové skutečnými politiky, nebo zabřednou na vlně populismu?

Noví poslanci jsou opravdu zdatnými. Martin Komárek se místo projednávání státního rozpočtu dovolenkoval ve Španělsku, Okamura se kromě sebereklamy hodlá věnovat výjezdním setkáním v mobilních kancelářích…..možná se zázraky demokracie převlečou do supermanovských stejnokrojů a bez obtíží zvládnou veškerou poslaneckou činnost i se zájezdy po republice. Přímá demokracie, pro níž slavný čechojaponec zuby nehty bojuje, představuje práci rádců a radilů, a tak si předseda politického hnutí z Papírenské 6b může dovolit nejrůznější úlitby s mandátem i časem.

Jako poslanec není zodpovědný nikomu, a tak bez potíží zvládá podávání návrhů odporujících nejen Ústavě České republiky, ale také mezinárodních smluv, k jejichž plnění se země praotce Čecha zavázala. Viz. například sociální práva cizincům, kdy poslanec Tomio Okamura navrhoval naprosto diktátorské a nelidské zacházení s migranty. Pavel Čižinský z Multikulturního centra Praha docela trefně podchytil podstatu politických názorů předsedy českých Úsvitářů: “Pan Okamura mentálně uvízl někde v padesátých letech, kdy v západní Evropě zkoušeli tzv. gastarbeiterský model: „cizinče, přijď pracovat, ale až tě nebudeme potřebovat, vypadni“. Tato představa ale selhala, protože cizinci neodešli, pouze to prohloubilo problémy s integrací“. Okamurova politika není o ničem jiném, než o prohlubování problémů s integrací, zhoršování situace v republice….v níž by jako hrdina posléze nabízel nápravu zaviněných chyb.

Česká republika nemusí přijímat cizince, ale pokud je přijme, poté jim musí dát rovná sociální a občanská práva. Pokud by Tomio pokračoval ve stejné politice vůči svému otci, nemusel by být čechojaponcem. Ale to si zajisté bloger, podnikatel a politik v jednom vůbec neuvědomuje.  “Migranti a migrantky ze zemí mimo EU, kteří v ČR pracují a nemají trvalý pobyt, jsou v ČR systémově diskriminováni v oblasti podpory v nezaměstnanosti a zdravotního pojištění.“, dodává Linda Janků z NESEHNUTÍ. Tomio Okamura klidně bez mrknutí oka sáhne k takové diskriminaci, aníž by si také on sám uvědomil, že svými připomínkami teoreticky šlape po vlastním rodinném záhonku jako potomek japonského přistěhovalce – studenta.

okamura

Politika Tomia Okamury je xenofobní, blíží se rétorice extrémistů, kdy hlavním zájmem je všechno české, jednolité a domácí. To zahraniční sem může jen tehdy, pokud přináší miliony například vybraným obchodníkům. Vrchní úsvitář si plete funkci poslance s diktátorskou sesličkou taliána s pruty.