Neuspěšný kandidát na poslance za Tomia Okamuru, Jiří Bezák, má v kontaktech rasisty i neonacisty

Bývalý zástupce Holešovské výzvy a volební kandidát Úsvitu Tomia Okamury, Jiří Bezák, má na Facebooku velmi podivné přátele. Jsou mezi nimi extrémisté, rasisté a lidé usilující o nadvládu bílé barvy nad ostatními variacemi světa. Tento neustálý bojovník proti vládě a zakladatel všech možných občanských iniciativ a skupin na Zukerbergově sociální nemá problém ani s tím být v neonacisty založené skupině Českých lvů, do níž dnes podal přihlášku. 

bezak1

Je skutečně zajímavé sledovat jednotlivé činovníky Holešovské výzvy, jak se šikují do nových skupin, zakládají nová sdružení, píší si s neonacisty, extrémisty a stávají se aktivními členy jednotlivých přebělených sdružení facebookářů. Bojovníci za pravdu, jak se mnohdy označují, působí opravdu těmito svými aktivitami prazvláštně. Volají před médii po nové, přímé demokracii, zatímco v soukromí, mimo televizní kamery, mimo mítinky nemají potíže s netradičními názory na společnost.

Jiří Bezák mezi svými přáteli přivítá dokonce i slovenské ultranacionalisty veřejně projevující své sympatie k rasistickému řešení situace Romů na Slovensku.

bezak1

Souhlasí snad neúspěšný kandidát poslaneckého volení s podobnými názory? Proč si přidává takového člověka do přátel? O Popelkovi z Holešovské výzvy je známé, že se domlouval s Vandasovou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti, možná proto také další vysoký představitel Holešováků, Jiří Bezák, nemá žádné antipatie k ultranacionálům a rasistům. Jiří Bezák i František Bednář mají společného přítele, a totiž novopečeného banskobystrického župana Kotlebu. Je naivní myslet si, že kandidát do voleb v Pardubickém kraji nezná největšího slovenského rasistu a neví jaké má slovenský fašista názory.

Přáteli Jiřího Bezáka jsou například Pochod Bohemia(viz záznam chatu s touto skupinou), Norbert Naxera(bývalý nestranický kandidát na listině Národní strany), Miroslav Jandík(kanidoval za DSSS a má silně rasistické postoje), Rudolf Černý(radikál, rasista, ultranacionál, islamofob), Jaromír Pytel(rasista, blízký k neonacistickému vidění světa, pořadatel protiromských demonstrací v Budějovicích) a mnoho dalších. Pro mnoho přátel úsvitářského holešováka je příznačný antievropanismus, rasismus, odpor k multikulturalismu, islamofobie, nenávist k homosexuálům, touha po diktatuře.

Není to divné…..přátelství s Kotlebou, Pytlem, Jandíkem? Jiří Bezák také založil na Facebooku uzavřenou skupinu Svobodná občanská společnost, kde také vykonává funkci správce. Ve skupině se nacházejí rasisté, extrémisté a xenofobové. Proč je Jiří Bezák zve do této skupiny?

bezak1

Peter Sihelský je rasista s fašistickými názory.  Nedávno na své zdi zveřejnil rasistické video s rasistický obsahem. Video jr elaborátem českých White Medií. Protiromsky, protimuslimsky laděný člověk není jen přítelem bývalého vysokého představitele Holešovské výzvy(Jiřího Bezáka), je zároveň zván do uzavřených skupin zakládaných Jiřím Bezákem.

bezak1

Jiří Bezák jako neúspěšný kandidát svítání podporuje Tomia Okamuru a zároveň má v přátelích velmi podivné osoby s protidemokratickým smýšlením.

bezak1