Národní listy vypadají spíše jako projekt Jana Valenty

Na scénu se opět dostávají Národní listy. Jejich vydavatelé tvrdí, že se jedná o pokračovatele předrepublikového a následně prvorepublikového periodika založeného národním buditelem Juliem Grégrem v roce 1861. Historická návaznost současných Národních listů na noviny z konce 19. století je rozporuplná. Ostatně, nebylo by to poprvé, kdy se extrémisté legitimizují za pomoci odkazu na buditelské období národa, viz. příklad Národní strany a dalších. Napojení na Kramáře a pokračování v jeho myšlenkách je pravděpodobně pouze pokusem uměle zvýšit prestiž projektu kontroverzního Jana Valenty.

Úřad průmyslového vlastnictví v současnosti neeviduje ochrannou známu “Národní listy”, i když jejich provozovatelé tvrdí, že na internetové periodikum mají vystavené ochranné známky a jako jediní je mohou v České republice vydávat. Jediná doposud existující ochranná známka existuje pouze na “Národní listy nic než národ” a jejím vlastníkem je do 9.11.2024 RNDr. Jiří Šoler, CSc. z Prahy 5.

narodni_listy
Zdroj: Úřad průmyslového vlastnictví

Z toho vyplývá, že kdokoli na území České republiky může vydávat  internetové i tištěné periodikum pod názvem Národní listy a nikdo by takové počínání nemohl kriminalizovat jako porušení ochranné známky.

Za současnými Národními listy vydávanými na doméně narodni-listy.cz stojí Jan Valenta.

Na něj je také doména od 24.10.2013 do 24.10.2014 registrována.  Před zaregistrováním této domény byly Národní listy provozovány na blogerském prostoru e-stranek.cz(http://www.narodnilisty.estranky.cz), s národními listy se zároveň můžete setkat na http://narodnilistydnes.blog.cz/, kde Jan Valenta publikuje své příspěvky. Web změnil na serverech Wedosu design a z amatérského počinu tak na první pohled vzniká profesionální internetový projekt podporovaný redakčním systémem WordPress skládající se ze čtyř vhodně sloučených šablon grafiky( News TodaySmart NewsHeaven ThemesBiggest News).

narodni_listy

I když se na doméně narodni-listy.cz nedozvíte složení redakce, na estránkové podobě naleznete její přesný výpis:

REDAKCE NL : ŠÉFREDAKTOR JAN VALENTA, PŘEDSEDA NDS-NÁRODNÍ DEMOKRACIE
REDAKCE PO USNESENÍ PŘEDSEDNICTVA ND-NDS ZE DNE 7.9.2013 NA NÁVRH ŠÉFREDAKTORA KLUBU NÁRODNÍCH LISTŮ A MEDIÁLNÍ RADY ZDE DNE 5.9.2013 .
NOVÉ SLOŽENÍ REDAKCE NÁRODNÍCH LISTŮ INTERNET , NÁRODNÍ DEMOKRACIE-NÁRODNÍ MYŠLENKY-ČESKÉHO A MORAVSKOSLEZSKÉHO KLUBU :
ŠÉFREDAKTOR : JAN VALENTA, PŘEDSEDA ČMND-NDS
ZÁSTUPKYNĚ ŠÉFREDAKTORA PRO VYDÁNÍ MORAVA A SLEZSKO : …………… SOŇA CSIFFARY
ZÁSTUPCE ŠÉFREDAKTORA HL. M PRAHA………. MICHAL ULVR
ZÁSTUPCE ŠÉFREDAKTORA ČECHY……….ING.
VLADIMÍR SOBOTKA
PRO ZAHRANIČÍ …. DR.ING. THOMAS SCHMIED USA
ZÁSTUPCE ŠÉFREDAKTORA ČESKÁ REPUBLIKA A SLOVENSKÁ REPUBLIKA : ZDENO ČEREŠŇA …… OSTRAVA, PODNIKATEL ( ČSL-ND)
————————————————————————————–
REDAKTOŘI :
vedoucí redaktor časopisu Newton X – NL ……….. Luděk Toman
redaktorka pro zahraničně politickou část …..Ing. Jana Karásková
redaktorka Nový Jičín – články…………………….. Karla Zapletalová
NOVÍ REDAKTOŘI :
hlavní redakce Morava Brno ….. Pavel Suchomel
administrátor AT ……………………Alexander Csiffáry
dopisovatel – poradce ..mgr. Jan Bíner
dopisovatelka kultura : Jana Pokorná

Michal Ulvr se Soňou Csiffáry vstupují do romských skupin na Facebooku, kde zveřejňují články Národních listů a kde také vyhledávají romské autory pro své články. Vzhledem k minulosti šéfredaktora Jana Valenty, je takové počínání přinejmenším úsměvné.  Stejně tak je úsměvná hra na neexistující, virtuální, politické strany. Všechny politické strany a politická hnutí v České republice musejí být registrované na Ministerstvu vnitra České republiky. Pokud tam registrované nejsou, nejedná se o politickou stranu a nemohou kandidovat do voleb.

Jan Valenta se vydává za předsedu NDS-NÁRODNÍ DEMOKRACIE(NDS-ND) či ČESKOMORAVSKÉ NÁRODNÍ DEMOKRACIE – NDS(ČMND-NDS)…..obě dvě politické strany nejsou v seznamu politických stran Ministerstva vnitra ČR a Jan Valenta je tedy předsedou virtuálních, neexistujících stran, jakéhosi neformálního sdružení podobného například Holešovské výzvě, či dalším neformálním sdružením bez právní formy. 

Jan Valenta byl v letech 1991-2002 předsedou Národně demokratické strany. 19. ledna 2002 jej na pozici šéfa pravicové strany vystřídal Pavel Pražský. Údajným důvodem k Valentově odvolání z vedení strany mělo být špatné vedení partaje projevující se zejména zadlužením NDS. Na estránkovém profilu Národně demokratické strany předsednictvo partaje uvádí: “Dne 5.4.2008 proběhl XIII. Valný sjezd NDS. Předsedou strany byl zvolen JAN VALENTA. Pokračování jednánní po sjezdu konferencí proběhna dne 26.4.2008 volbou dalších členů předsednictva ČMND- NDS tj. Českomoravské národní demokracie- Národně demokratické strany. O programu, nových Stanovách strany a nových funkcionářích podáme po tomto datu informace. předsednictvo NDS” 

narodni_listy
Opět se tu setkáváme s neexistující stranou, o níž dokonce bude jednat strana existující. Jan Valenta velmi rád slučuje fikci se skutečností. Existující partaj bude jednat o předsednictvu partaje neexistující……….je to komické, trapné a určitě takové chování dodává vážnosti Národních listů jako projektu Jana Valenty. Co je důležitější, realita nebo fikce? Pokud předseda Národně demokratické strany rozjíždějící projekt Národních listů tvrdí, že navazuje na tradice až z dalekého 19. a začátku 20. století, potom je to možná stejně pravdivé, jako existence jím jmenovaných politických stran. Server Hrebenar.eu nesledoval pravosti či existence závětí či jiných odkazů Kramáře, Rašína či jiných buditelů českého národa. Těmito dokumenty se nedávno oháněl na jedné facebookové skupině Michal Ulvr a dokazoval tím pravost a jedinečnost Národních listů. Žádná závěť nemůže zabránit vydávání novin, ať už tištěných nebo internetových. Název novin by musel být chráněn ochrannou známkou, což jak jsme dokázali, není. Mimochodem, sekce Historie Národních listů je naplněna pouze automatickým textem Lorem ipsum.

narodni_listy

…..kdyby noviny opravdu navazovaly na tradici Kramáře a dalších, proč by to provozovatelé webu nezveřejnil? I to naznačuje, že to nebude s odkazem na buditele českého národa až tak žhavé.

Vraťme se k politické činnosti Jana Valenty a Národně demokratické strany. Ve volbách Národně demokratické strany byli na kandidátce také neonacisté, informuje o tom iDnes.cz. Mezi kandidáty na post poslance tenkrát byli například vůdce Národního odporu Morava Milan Salajka. Národní odpor patří k nejtvrdším neonacistickým organizacím v České republice. Na šestém místě kandidátky byl další neonacista Vladimír Kříž z Hnutí korporativistické demokracie, v jejímž programu se uvádí, že fašismus je společenským pokrokovým fenoménem. Kříž také vystoupil ve svém projevu na shromáždění krajně pravicové Vlastenecké fronty a zastával se v roce 1997 neonacistického Hnutí národního sjednocení. Extrémistická anabáze partaje pokračuje také v Janu Kopalovi, který v Národně demokratické straně vykonával funkci mluvčího.

Jan Kopal se na ultrapravicové scéně pohyboval v dresu Sládkových dorostenců někdy kolem roku 1993. Později vytvořil Vlasteneckou lidovou frontu, jež tvořila základní útočiště neonacistů a skinheadů z Národního odporu a Národní aliance. Pro potřeby senátních voleb se tato partička násilníků přejmenovala na Národně sociální blok, který ministerstvo odmítlo následně zaregistrovat. V té době vznikla Pravá alternativa. Ta díky Kopalově silné rasistické a neonacistické rétorice neuspěla, a tak Jan Kopal vstoupil do Valentovy Národně demokratické strany.

Národně demokratická parta nejenže na kandidátku přijímala ve volbách 2002 neonacisty, ale zároveň k volebním propagacím používala nefér techniky překračující únosnou míru slušnosti, a dokonce i zákona. Silně xenofobní rétorika byla namířena zejména proti Romům. Televizní klip, kterým se Národně demokratická strana prezentovala, kritizoval kriminalitu, drogy i prostituci tím, že ji vykládal jako základní povahové vlastnosti Romů. Manipulacemi a rasismem okořeněná předvolební agitace straně nepomohla a ultrapravičáci se následně museli vyrovnat s předpokládaným neúspěchem. Cibulka z Pravého bloku se pravděpodobně cítil zaručeným vítězem, a proto vytvořil fiktivní Cibulkou sestavenou vládu, v níž by Jan Valenta vykonával funkci ministra průmyslu a obchodu.

 Jan Valenta také trpí sjednocovací mánií “národovců” a dokonce by mu nevadilo sjednocení se s rasistickou a islamofobní Jednotnou národně demokratickou stranou, viz. Valentův příspěvek na stránkách Národně demokratické strany:

Předseda ČMND-NDS Jan Valenta,18. 2. 2011 21:09 Vážení kolegové. Národní demkracie má egistrci v ČR a SR od r. 1991 a má mezinárodní statut z Paříže exilem 1949. Je to chráněná značka tradiční vastecké a demokratické strany. Čtěte dále : narodnilisty.estranky.cz , kde je toho víc. Toto je uilletin nyní upravovaný na medium. Určitě pn Dan Bárta, psali se si možá loni na facebooku, jste v okruhu přátel. Obdivuji Vás, neboť v showbyznysu ste sáhl na téma Viktor Dyka KRYSAŘ, obnovujete písně Karla Kryla kterého jsem osobně poznal 1967-68 a dále po listopadu 1989 jsme se objali na Václavském nám.K NDS : solupráce je u vlasteneckých sil nutná. Dozvíte se a já se vám pokusím zaslat materiály. Nebyly by jste vůbec registrováni, nebýt nepořádků a správním odboru. To ale nyní není rozhodující, neboť proběhnou Zemské konference klubů a XIV. Mimořádný sjed. Strana prochází předělem Máme spojence a chystáme teď už po dohodě s Republikány ( bez Sládka – j to grázl, bývalý cenzor a tunelář lastní strany. Popisujete myslím pana Urválka ? Rád bych jej poznal, ale i vás! Spojení obou platforem je nejen možné, ale žádoucí. Mimoparlamentní sněm po obnověˇjako Českomoravský klub( sněm) je opět jako vždyv historii náš návrh a má širokou podporu. Rád budu vzájemně se infrmovat a myslím, že XIV. Vaný sjezd bychom mohli organizvat i společně. Vidím, zásadní rozdíly nejsou. Myšlenka si zaslouží jednotný a silný subjekt jak si to přáli : JUDr. Karel Kramář,Viktor Dk, Alois a Ladislav Rašínové, al náš exil reprezentovaný dr. jiřím Bertlem + 1996 , hrabětem Trčkou z Lipé + 2006 , ale i dalšími veličinami. Máme i bohatý archiv novodobé historie v Národním archivu ČR. Myslím, že není důvodů nnavázat spojení. Váš Jan Valenta, předseda stran 

Mimochodem, Jednotná národně demokratická strana také není stranou, nikdy nebyla ministerstvem tak jako Valentova NDS-ND a ČMND-NDS registrována a fakticky podle právní formy neexistuje.

Národně demokratická strana si hraje na slovanství. Viz deklarace předsedy neexistující strany ČMND-NDS Jana Valenty uveřejněná v Národních listech 29. 9.2012.  V ní si Jan Valenta hraje na zastánce přímé demokracie. V ní píše mimo jiné:

Proto je nutné vrátit se k Národnímu obrození a i díky nezodpovědným si je zopakovat . Jestliže na konferenci se lehkovážně „smaže“ i výrok : „ systémové změny „, tak ty jsou nutné pro obrodu demokracie v naší zemi . Jestliže nedokážeme naslouchat jeden druhého a stále od sebe „opisovat „ jako záškoláci programy, pak je jednoznačně jasné, že některé iniciativy nemají podporu občanů a tážeme se proč tomu tak je ?- Nejsem povolán jako představitel nejstaršího proudu v ČR ( 1848-1861-1918-38 exil a 1991 v ČSFR ) dál hledat příčiny rozpadajících se aktivit, což monitoruje i náš exil, který za námi stojí ! Jen proto, že někdo z našich nejlepších synů dokáže být slavným v cizině a uštván doma, tak tady vidíme naše negativní vlastnosti už od dob I. A II. Fáze Národního obrození ! 

Z textu vyplývá, že by se Jan Valenta, šéfredaktor Národních listů a předseda Národně demokratické strany, rád přeměnil v novodobého buditele národa a je k tomu ochoten sjednotit se i s rasisty a neonacisty. Viz. výše zveřejněná touha spojit se s rasistickou a extrémistickou Jednotnou národně demokratickou stranou, Sládkovci a dalšími…Národní listy jsou také používány pro stranické účely Národně demokratické strany. Prostor v nich dostávají také představitelé Holešovské výzvy, kolem které se také Jan Valenta pohyboval.

Politika Jana Valenty vyvolává křečovitý škleb Národního frontu Castistů, kteří jako první hovořili o slovanství, slovanské kultuře a slovanských sněmech. Valentova politická hra je hra na pražské artikuly, navazuje na extrémisty nejrůznějších protivládních uskupení.

 Můj vklad je začít od „A „ abychom učinili „B“. Proto opětovně už pokolikáté navrhuji :

1. Navázat na návrh připravit ĆTYŘI SPOLEČNÉ ARTIKULY PRAŽSKÉ , tak jak byly navrženy dne 6.července 2012 na Václavském náměstí. ( odkaz Národní listy )

2. Ukazuje se že při zveřejňování programů 17 bodů SK-DE , OCCUP.CZ i IV.Odboje a dále celé plejády dalších cílů a programů, které jsme poctivě zveřejnili a ten slib jsem splnil, jsou si všechny podobné .

3. Nelze aby jedna skupina se pasovala na Občanský sněm, ale lze to jedině celonárodní platformou ! Příkladem je společný postup Staročechů a Mladočechů ( naši předchůdci ) a profesních cechů , vedoucí k 28.10.1918 . Pokus o obnovu v l. 1990-93 selhal v Mimoparlamentnímu sněmu a Shromáždění politických stran a hnutí občanů. Proč ? Příčiny nebudu rozebírat, budou zveřejněny !

4. Vládní moc zlikvidovala i Petiční archy za záchranu Československa v r. 1993 v počtu 2.5 mil občanů dodaných Federálnímu shromáždění ČSFR ! Proto máme důvodné podezření, že všechny Petice v dalších létech až do tohoto roku jsou vládní kamarilou skartovány ! Napočítal jsem okolo třiceti petic : Myslíte si, že po jejich odeslání tu bude zákon o obecném referendu, pokud je společně neprosadíme? – Kdo si to myslí je buď naivní, nebo si nalhává opak ! JEDINÁ CESTA SKUTEČNĚ VEDE KE GENERÁLNÍ STÁVCE, KTERÁ BY ODSTARTOVALA PROCES DEMOKRATICKÝCH PŘEMĚN EVOLUČNÍ METODOU ELIMINACE NÁSTROJŮ STÁTNÍHO TERORU . DATUM ÚSPĚCHU LZE ODVODIT OD NAŠICH PŘÁTEL NA ISLANDU A I JINDE !

5. PŘEDKLÁDÁM NÁVRH NA OBNOVU ČESKOMORAVSKÉHO OBECNÍHO SNĚMU S TÍM, ŽE OPĚTOVNĚ A PŘES MNOHÉ NÁVRHY A DOPISY OPOZICI V LÉTECH 1993 AŽ 2012 ( VIZ NÁRODNÍ LISTY ) . PŘEDEVŠÍM OCEŇUJI PŘÍNOS OCCUP .CZ NA PAVOUKU KOMISÍ NA ODBORNÉ A PROFESNÍ ÚROVNI .

6. ČESKOMORAVSKÝ SNĚM MŮŽE VYÚSTIT DO OBNOVY ČESKOSLOVENSKÉHO NÁRODNÍHO VÝBORU DVOU BRATRSKÝCH NÁRODŮ.

7. BEZ OHLEDU NA TO, ZDA BUDE NÁVRH PŘIPUŠTĚN NA KONFERENCI DNE 28.9.2012 , JAKO NÁSTUPCE STAROSTŮ ČESKÉHO A MORAVSKÉHO KLUBU ( viz Národní archiv) , V DUCHU SKVĚLÉHO ODKAZU NAŠICH PŘEDKŮ , MŮŽEME KVALITATIVNĚ POVÝŠIT JEJICH PŘÍNOS NAŠIM DĚJINÁM NA NOVOU DIMENZI 21.STOLETÍ PRÁVĚ V ROCE 2012.

8. NAVRHUJI: ABY KAŽDÁ INICIATIVA MĚLA 3-5 ZÁSTUPCŮ PARITNÍM ZPŮSOBEM VČETNĚ I „OBČANSKÉHO SNĚMU“ ( ten nereprezentuje ani třetinu aktivit ) , NA ZÁKLADĚ ROVNOSTI PRÁV VČETNĚ ZÁSTUPCŮ PROFESÍ VŠECH SKUPIN OBČANŮ BEZ OHLEDU K POLITICKÉ ČI JINÉ ZÁJMOVÉ ČINNOSTI, ALE S TÍM ŽE OBČAN V DANÉM MÍSTĚ, MĚSTĚ A OBCI ČI KRAJI ROZHODNE O SVÝCH ZÁSTUPCÍCH.

9. ODBORNÁ HOSPODÁŘSKÁ KOMISE BY PAK NAVRHLA ZPŮSOB ŘEŠENÍ VLEKLÉ KRIZE.

valenta
Zdroj: Facebook, Jan Valenta