Kotleba do politiky nepatří

Šestatřicetiletý lídr neparlamentních extrémistů, Marián Kotleba, skládal slib krajského župana, zatímco Kotlebovská ochranka v neznačkových tričkách ĽS-NS bránila vstupu aktivistům za lidská práva.  Populismus zvítězil, rasistické tažení nenávisti získává na důležitosti, a tak si gardy nedemokracie hrají na novodobou verzi cenzury. Ti, jež se nacházejí na blacklistu ultranacionálů, budou nepřáteli krajského úřadu a šéf županů jim ukáže co je toho zač.  

Vítanými účastníky slibování jsou ultranacionalisté, fašisté a také ti, co považují hnědé myšlenky o bílých nocích za nutné zlo. Jako kdyby Slovensko nepatřilo do Evropské unie, jako kdyby se lidská práva ztratila někde v překladu zatuchlé minulosti, v níž si Kotlebovci libují jako ve vystlaném hnízdečku nenávisti. Tentokrát nemusí milovník Hlinkových gard urážet policisty za dodržování zákonů. V proticikánském tažení ukáže milostivý Kotleba pravou tvář zakyslého Slovenského štátu, ke kterému stranicky směřuje. Marián je zárukou v pokračování ideálů nacistického Německa…..naštěstí rajský předseda, stejně jako krajské samosprávy mají omezené pravomoci. Nebezpečí v partajničení extrémistů není jen v jejich krajském vládnutí, ale v dalších politických tazích posilňovaných společenskou a hospodářskou situací země pod Tatrami.

Kotleba složil slib do rukou předchozího župana Vladimíra Maňky. Pro neonacisty byl takový okamžik doslova vysněným okamžikem. Čeští svastikáři z Odporu, DSSS, ale také RadicalBoys jsou radostí bez sebe. Mají kolegu z Východu za svůj budoucí vzor. Marián Kotleba je nadějí všech vlhkých snů milovníků Křišťálových nocí. Hned v první den skládání slibu si radikál vzal na paškál Evropskou unii: ” Budeme usilovat o snížení závislosti našeho kraje na Evropské unii. Upřímně si musíme říct, že Evropská unie se svými omezeními má velký podíl na likvidaci všeho dobrého, co v kraji bylo. V první řadě nás musejí zajímat potřeby našich lidí, až poté zájmy Evropské unie“……ta je v očích českých, ale také slovenských a maďarských nenárodovců nepřítelem číslo jedna. Nedovoluje jim plnou přeměnu společnosti do bílých společenství, v nichž by jako indiáni v rezervacích přežívaly jednotlivé minority. Homosexuálové, Romové, Češi, ale také muslimové jsou pro ĽS-NS obyčejnou chamratí, co nemá na Slovensku co pohledávat.

Novopečený župan nepřijímá opozici, dokonce odmítá odpovídat na dotazy novinářů. Jakékoli projevy demokracie nejsou amticiganistovi vlastní, a tak nakonec novináři mohou být šťastní….taky je mohly vyprovodit Kotlebovy gardy…..kdokoli s odlišný názorem musí jako nezvaný host přicházet postranními vchody. Ve 49 členném krajském zastupitelstvu mají přesilu Ficovi sociální demokraté s Křesťanskodemokratickým hnutím. Je takové zastupitelství zárukou ochrany lidských práv v největším slovenském kraji? Bánskobystrická župa je oblastí s největším počtem romských osad.

kotleba

Proti jmenování Kotleby za župana kraje se postavilo také hnutí “Blokujeme”. Jejím cílem bylo 19. prosince v 18:00 zapálení tolika svíček, kolik dostal Kotleba hlasů ve volbách. Další akcí je zahlcení emailové schránky Kotleby vánočními pozdravy. …….. Situace na Slovensku je prazvláštní. Slovensko hrubne a náklonnost k extrémním formám řešení je stále vyšší. Pokud se Kotleba jako extrémista dostává výš a výš, je tu velké nebezpečí “hungarizace” slovenské politiky ideologií fašistického násilí a nesnášenlivosti k menšinám.  A to e velmi nebezpečné, protože extrémisté do politiky nepatří.