Bude policie k Liškovi přistupovat jako k obyčejnému aktivistovi?

Předsedovi Zelených, Ondřeji Liškovi vyhrožovali neonacisté. Předseda Zelených objevil na internetu, že se proti němu šikují neonacisté, a proto podal trestní oznámení. Respekt následně vytvořil článek, v němž rozebral svastikáře z White Médií. Neúspěšná partaj díky svému šéfovi zažívá další comeback do světa médií. V diskusích se množí informace o tom, ak neonacisté sháněli odborníky na výbušniny….najednou je všechno policií bráno vážně? Pokud totiž běžný aktivista bez mediálně známého jména podá trestní oznámení na chování neonacistů, je takové oznámení po určité době policií odloženo, případně se muži a ženy zákona aktivistovi vysmějí do obličeje s tvrzením, že si nemá provokací neonacistů všímat. Bude ruka zákona rozhodovat ve věci Ondřeje Lišky nestranně?

Celé to na první pohled vypadá na mediální kampaň využívající neonacisty a extrémisty ke svému účelu. Každý, kdo se zabývá aktivismem proti neonacistům či ultrapravicovým extrémistům, velmi dobře ví, že není nijak složité najít na internetu nějakou tu silně nenávistnou reakci. Ultrapravičáci s oblibou ve svastiku nemají příliš mnoho rozumu a velmi snadno sklouzávají k vyhrožováním fyzickou likvidací. Navzájem se hecují kdo co jak udělá. WhiteMedia vytvářejí nejrůznější databáze aktivistů, kde pod ukradenými fotkami dehonestačním způsobem popisují toho, či onoho……Bílá média nebílých šmejdů velmi často připravují podružné projekty, jejichž jediným účelem je ponížit oběť svých rasistických perverzí.

Strana zelených není rasistická, a proto zcela rasisticky přijala do volebního klání na společnou kandidátku Stranu rovných příležitostí. Podobné to bylo také s panem Láskou, jehož slovní ekvilibristika na téma Romové zvýšila krevní tlak nejednomu lidskoprávnímu aktivistovi……Rasisticky nerasistická partaj po volebním neúspěchu zažívá comeback, tentokrát způsobený přehnaný zájmem extrémistů, jako kdyby Ondřej Liška byl něco mnohem víc, než desítky lidskoprávních aktivistů, proti nimž whietemediáři každý den brojí.

liska_whitemedia

Vždycky to byla podoba různých proklamací, vulgarit či nenávistných vyjádření, ale nikdy se mi nestalo, že by mi někdo vyhrožoval osobně, že by se mi naboural do soukromé schránky, snažil se ‘hacknout’ účet, telefonoval mi, posílal vulgární a násilné SMS a vyhrožoval“, řekl Ondřej Liška pro iDnes.cz. Předseda Zelených je šťastný muž. Zkuste se zeptat antifašistů…..kolikrát se jim někdo snažil nabourat do schránek? Kolikrát se někdo snažil hacknout, případně zrušit funkčnost antifašistického webu? Před nedávnem Liškovi někdo napadl jeho facebookový profil a rozesílal z něj homofobní příspěvky………případů, kdy byl napaden profil aktivisty je mnohonásobně víc. Zcela rozšířené je vytváření nových profilů totožných s profily aktivistů. Za jejich vytvářeními stojí opět extrémisté. Na jednoho aktivistu tak často existuje i pět facebookových účtů. Extrémisté z něj komunikují s ostatními extrémisty, rozesílají zprávy s rasovými, xenofobními i homofobními podtexty…….

Policie v takových případech opět jedná liknavě a pokaždé sdělí, že v případě Facebooku nemůže nic dělat. Podobné je to se zveřejňováním telefonních čísel, adres trvalého bydliště, kdy na tom či onom webu extrémistů se objevuje adresa aktivisty……Pokud se dotážete na Úřadě na ochranu osobních údajů, odpoví vám, že zveřejňování adres není v rozporu se zákonem o ochraně osobních údajů…..pokud věc oznámíte policii, ta vám odpoví, že je zbytečné věcí se zabývat, když existuje odmítavá odpověď Úřadu na ochranu osobních údajů……neschopné zákony neschopných úřadů tak v případech klasických nemediálně známých aktivistů pomáhá neonacistům a extrémistům k pronásledování a stalkingu odpůrců neonacistů. Ti se dokonce nestydí a na policii často podávají trestní oznámení, v němž zcela veřejně tvrdí, že mají právo na propagaci neonacismu a extrémismu a ten kdo říká opak, podle mysli neonácků porušuje zákon.

Došel jsem k lidem, kteří se skrývají různě po světě, organizují se, na různých fórech hledají lidi do svých řad – především kvalifikované jako pyrotechniky, schopné zacházet s výbušninami. Je evidentní, že se radikalizují, že se militantní scéna propojuje“, sdělil Liška médiím. Ani toto není žádná rarita. O tom každý aktivista ví. O radikalizaci neonacistů psali různá média. Dokonce se o tom pravidelně zmiňuje Bezpečnostní informační služba.

Spíš je probléme zlehčování jednotlivých trestních oznámení ze strany policie. Bude policie stejně sarkastická také v případě mediálně známého předsedy Zelených?