Žlutá vesta a holé lebky z DSSS v ulicích Duchcova

Žluté vesty s holými lebkami vyrazily k večeru do ulic severočeského Duchcova, aby v prvním městě v republice dokázaly, kdo je tady pánem. Není to radnice, dokonce to není ani městská policie, jsou to extrémisté z rasistického uskupení Vandasovců. Ti se jali zdarma ve jménu nenávisti utlačovat místní Romy. Když to jednou vyšlo s rasistickým řáděním na koupališti, možná i nyní bude vedení města stejně sdílné ke snažení dobře živených anticiganistů. Nedělníci se vydali do ulic na šikanování minorit do místních heren, barů, ulic a přilehlých garáží. 

Duchcov jako takový oficiálně žádné hlídky neschválil, ale také se nikterak nevyslovil proti jejich konání. Je to jako vždy. Město toleruje chování extrémistů a město dokonce tyto extrémisty nechává v rozporu s demokratickými principy zasahovat do veřejného dění. Kam se ztratila místní městská policie? Přenechala snad nadvládu nad místními ulicemi? Tak nějak před mnoha a mnoha lety začínaly nacistické represe, kdy se hnědokošiláči vydali k potírání “židovstva” do ulic sudetských měst a vesnic. Dnes se po více než sedmdesáti letech situace opakuje. Snad pouze s tím rozdílem, že nepřítelem číslo jedna jsou Romové a role nácků zastávají extrémisté z Dělnické strany sociální spravedlnosti.

hlidky_duchcov

Domobrana nenávisti bude provázet životy místních občanů. Je jen otázkou času, než se to vymkne z kontroly a extrémisté začnou napadat Romy. Již v tento podvečer se podle svědectví obyvatel města “hlídkující” nedělníci chovali neurvale a rasisticky. Jindřich Svoboda měl údajně na adresu Romů recyklovat svůj poslední facebookový status o střílení do malých “cikáňat”….dalším Pinďovým “hitem” během procházení se městem měla být Svobodova vzpomínka na jeho návštěvu Terezína, o níž jsme se zmínili v předchozím článku. Jindřich Pinďa Svoboda údajně ve vestách DSSS Bezpečné ulice prohlásil, že se byl podívat do koncentráku jak to tam vypadá, a že by jej bylo dobré zaplnit.

Svoboda

Rasisté si jako v nějakém béčkovém bijáku vytvořili domobranu….a demokracie se bude dívat na celé dění? Tady nejsme na Floridě, tady nejsme na Divokém západě, kde si parta ultranacionalistů bere své pojetí práva do svých rukou. Jak si vůbec takoví lidé mohou hrát na ochránce pořádku? Celou situaci ve městě údajně monitoruje státní policie……..ale kdy zakročí? Bude čekat na první českou verzi případu Zimmerman, kdy rasista z nenávisti zabije Roma na ulici? Potom už bude pozdě a otevřená nenávist vyústí v otevřený ozbrojený střet mezi ultranacionalisty z DSSS a místními Romy.

hlidky_duchcov

“Hlídky” čtyř extrémistů by měly ve dvojicích procházet po předem vytyčeném “rajónu”. Například dnešní dopoledne plánují buzerovat romské spoluobčany v blízkosti tamějších garáží. Je to další provokace vůči Romům. Je to další pokus jak destabilizovat město a jak vyvolat další násilné střety mezi extrémisty z DSSS a místními Romy, kteří  se nenechají zcela přirozeně šikanovat a pronásledovat nezákonnými domobranami.

hlidky_duchcov

Jedním z prvních nedělníků v ulicích Duchcova byl také administrátor facebokoových stránek DSSS v Duchcově,

dsss

na sociální síti známý jako Jirka Obr Moravák, na výše uvedené fotografii  je to ten pán vlevo. Tím druhým vpravo byl Jindřich Pinďa Svoboda. Mimochodem, stejný Jindřich Svoboda je taktéž facebookovým přítelem paní starostky Jitky Bártové, se kterou si navzájem tykají

Bártová Svoboda