Romové mají podle starostky domobranu DSSS ignorovat…kam se poděla lidská práva?

Výsledky dnešního setkání starostky Duchcova Jitky Bártové se spoluobčany byly očekávatelné. “Občané nebojte se, je to jen reklamní akce DSSS před volbami, jiné strany dávají lidem koblihy nebo kondomy a Vandasovci se rozhodli pro domobranu”….tak proč se všichni rozčilují? ……..to, co není jasné radnici a vedoucímu odboru kriminality z ministerstva vnitra, to je zcela jasné každému soudně smýšlejícímu člověku. Co všechno se bude extrémistům tolerovat? Kdo dává záruky Duchcovanům, že jejich komanda žlutovestičkářů skončí s poslední hodinou voleb? Je to jako ve špatném filmu, kde se radikálové rozhodnou suplovat policii a všichni jim to až na občany sežerou……je snad o tomto demokracie? Je to tak trochu obrácená verze anarchie, kde se stát bojí zasáhnout proti nedemokracii.

Na druhou stranu, dalo se od starostky tykající si s podvodníkem Pinďou Svobodou očekávat něco jiného?

Bártová Svoboda

Nic se neděje, jen se pokračuje v dalším ohýbání demokracie, kdy předem obviněnými a zločinci budou romští spoluobčané. Ani omylem se neskončí s rozdělováním na jižní a severní části. Od těchto okamžiků hlídkaři opustí stigmatizovaný jih, aby se zaměřili na romské občany navštěvující Tesco, lékaře a jiná zařízení strategicky umístěné na severní části města. Co všechno může být předvolební kampaní? Bude předvolebním lákadlem hromadné lynčování lidí před radnicí? Bude tou kampaní také veřejné ponižování Romů v denících? Co všechno bude přípustné?

Kalousek jako vrchní městský rasista bude spokojený a se slávou popíše jednotlivé hrdinské činy žlutovestičkářů pomáhajících nevidomým a nemohoucím, zatímco skutečnost bude tak trošku jiná. Starostka Bártová si ráda píše s takovými lidmi

Kalousek

Čtyř a půl měsíční mlčení Jitky Bártové tak vystřídala tolerance k rasismu. Romové mají hlídky ignorovat a pokud se budou ultranacionalisté chovat v rozporu se zákonem, mají občané Duchcova volat Policii České republiky. To je krásný postoj vedení města, které jen tak přihlíží  porušování lidských práv. Opravdu patří tyto končiny republiky stále k území České republiky, nebo je to území některé z neznámých krajin minulosti?

Ministerstvo vnitra celou záležitost s domobranou DSSS podceňuje a podstrkává jí jiné vlastnosti, jaké ve skutečnosti má. Podobně se k věci staví Jitka Bártová, která místo veřejného odsouzení počínání Pinďovy party, raději bude celý problém ignorovat.  Vedení města, tak jako ministerstvo vnitra celou rasistickou ideologii hlídek nepřímo podporuje. Starostka města má na starost bezpečnost města. Je zodpovědná za bezpečnost všech obyvatel….tedy také i těch obyvatel žijících na jihu Duchcova. Proč tedy otevřeně poskytuje prostor k ohrožování práv Romů?

 Jindřich Svoboda

Vedení radnice se neustále před médii staví do pozice oběti, která za ni ani omylem nemůže. Jenže skutečnost je totálně jiná. Město zve DSSS  jednání jako společníky pro stanovení politiky v sociální oblasti a je to také starostka a vedení Cassanovova města, které veřejně neodsoudilo ultranacionální domobranu Bezpečných ulic. Touží snad politická reprezentace po opakování  duchcovské verze případu Zimmerman? Během prvního hlídkování měl podle svědků Pinďa Svoboda “smutně” zavzpomínat na svou návštěvu Terezína, kdy říkal, že je třeba koncentrák znovu naplnit…. i toto mají Duchcované ignorovat? Co si všechno od podvodníka mají nechat líbit a kdy už konečně zasáhne spravedlnost?