Pinďova manželka vyhrožuje žalobami

Manželka šéfa duchcovských extrémistů, na Facebooku požívá jméno Irča Nejedlá, vyhrožuje žalobami. Vůbec se jí nelíbí článek o statusovém přání svého chotě. Pravda se nesmí psát, protože se blíží volby a silácká hesla z plakátů by mohla vypadat jako pokus o černý humor. Případné trestní oznámení za “vynášení” facebookových hlášek bude vypadat opravdu komicky. Co na obsahu článku není pravdivého? Jsou tam snad výmysly nebo polopravdy? Nejsou. Jsou tam uvedeny screenshoty, a jediný, kdo je zodpovědný za jejich obsah, je samotný dobrovolný hlídkař “Bezpečných ulic” Pinďa z Duchcova.  

Nikdo nesmí ani nepřímo vyzývat k likvidaci svých spoluobčanů a nezáleží na tom, jestli se takového činu dopouští extrémista s politickými ambicemi nebo obyčejný hospodský z jihu města. Pro všechny platí stejná pravidla a pokud tyto zásady slušného chování někdo poruší, poté je správné o takovém skutku informovat širokou veřejnost. Navíc Jindřich Svoboda dávno není obyčejným obyvatelem severočeského městečka. Je předsedou extrémistů a zároveň kandiduje do voleb. Společnost musí vědět, kdo je nedělnický kandidát do Poslanecké sněmovny a jaké má názory. Možná takový postoj k veřejným činitelům není běžný mezi extrémisty a rasisty, ale v demokratické společnosti je naprosto normální a dokonce žádoucí. Ještě pořád nejsme asimilační společností, o níž nedávno hovořil Tomáš Vandas v Událostech komentářích.

V extrémismu neplatí přímá úměra. To, co je běžné v Duchcově, to není běžné v jiných částech republiky. Zkrátka, všude netolerují rasismus s extrémismem a všude si nesednou na zadek před slovy radikálů. Následná diskuse po článkem byla opravu zajímavá. Provozovatel hospody z jihu Duchcova, Jan Švácha, těžící zejména z příjmů  tamějších Romů, se uchýlil ve své zlobě k tykání. Bohužel neodpověděl ani na jednoduchou otázku: “Nevadí, vám, že klidně inkasujete od nepřizpůsobivých občanů, jak vaše partaj Romy označuje. Mně to připadá trochu schizofrenní, dělat hlídky a přitom vydělávat na Romech. Co si o tom pane Švácho myslíte?“……pokladník DSSS si zajisté cení svých štamgastů, a tak raději zvolil stříbro mlčení před holou pravdou každodenní obživy. To se to demonstruje proti Romům a jejich případnému používání peněz ze sociálky, když ti stejní Romové naplňují extrémistovy kapsy…….  Další z komentátorů se naopak uchýlil k vyhrožování, aby následující komentátor působil jako amatérský klaun.

Jednotlivé komentáře si můžete prohlédnout zde(pro zvětšení obrázku musíte na obrázek kliknout)

Pinďa Svoboda

Svobodova manželka bude nespíš stejného rasistického cítění, protože jinak by neměla potřebu sdílet tyto rasistické příspěvky

ircairca