Matějnému se to ve dvou lépe táhne

Pavlu Matějnému se to ve dvou lépe táhne, a proto se dal na zájezdní one man show, kde uprostřed poloprázdného náměstí okrašluje atmosféru podzimních dnů svým zastřeným polohlasem Ostraváka. Nejedlá s Matějným jsou symbolem Rahowy, lítého boje Jiřího Šlégra z dálného severu republiky. Černobílé duo s aparaturou po boku přečetlo do poloprázdna písmenka nenávisti…….beta lvíček bez hřívy předvedl na havířovském náměstí národu novou adaptaci výkřiků do tmy. 

Havířovská radnice nesouhlasila s akcí Českých lvů, a proto se musel její organizátor obrátit na soud,  a protože ten doposud nerozhodl, dalo se očekávat, že místo určení, náměstí Moravská, obleží dostatečný kordon policistů. Pavel Matějný dluží skoro pět milionů korun, byly proti němu vedeny exekuce, a přesto ze svých sociálních dávek a dalších před úřady skrývaných příjmů vloží 3000 korun na soudní poplatky? Možná se soud slitoval a sociálně slabému ultranacionálovi odpustil jakékoli placení….

Matějný

Oddanost dua Matějný x Nejedlá rahowáckému zájezdu po vlasti je obdivuhodná. Možná se někdy dočkáme cestopisného svazku bajek o bezvlasých lvech a jejich lítého boje za králičí tlapku. Veleslavné setkání extrémistů mělo po zázračně přečtené projevu pokračovat tradičním pochodem přes starou šumbarskou čtvrť k vlakovému nádraží….Škoda, že se milenecká dvojice k  pochodu nevydala. Byl by to komediální zážitek. Ob dva chotěbuzští extrémisté sou polici velmi dobře známí rasisté využívající celospolečenské, uměle vyvolávané, nenávisti vůči romským spoluobčanům.

Z očekávaného srazu extrémistů se nakonec vyklubalo novodobé dějství Romea a Julie, kdy se uprostřed studeného dne sešli s hnědým batůžkem pod šedivou oblohou na šedivém chodníčku dva zamilovaní černobílí vyznavači bílého práva bílého člověka doby kamenné.

Děkuji všem za účast, projeli jsme se z Prahy..A vidím,že je na vás všechny spoleh…

Zakončil svůj projev do nediváctva Pavel Sládek Matějný. Možná ve spěchu oba dva něco zapomněli doma vyřídit a Jana Tvrdá přemýšlí, jestli je sporák vypnutý, nebo jestli je žehlička na svém místě…….ta zadumanost Matějného asistentky  je opravdu zajímavá…… Ta převaha novinářů  v pozadí fotky je opravdu komická…….ale oni ultranacionalisté jiní být neumí…