Halal maso vadí a nezdravá jídla jsou v pořádku?

Extrémisté a islamofobové nesouhlasí s halal kuřaty prodávanými v Bille, proto ho obchod stahuje z prodeje. Proč by se v obchodech nemohly prodávat potraviny vyhovující židovské nebo muslimské komunitě? Přestaňme si hrát na pokrytce kdy je všechno správné jen a pouze tehdy, pokud je to určené pro majoritní společnost. Muslimové i židé mají právo  na potraviny vyhovující jejich náboženskému cítění. A jaký je rozdíl mezi zabitím zvířete klasickým rozdílem a halal způsobem? Je naivní myslet si, že jedno zabití je méně trýznivé, zatímco to druhé je správné, bezbolestné a méně smutné. 

Člověk je všežravec a maso je důležité pro správný vývoj člověka. Pokud chceme jíst maso, poté musí něco živého zemřít. Podle dostupných informací, jsou mnohé praktiky masokombinátů drastické a odporují veterinárním předpisům. Proč tedy někomu vadí halal? Není to jenom proto, že se jedná o muslimskou tradici? Reagovala by veřejnost stejně, pokud by se jednalo o košér přípravu masa? Nevytvářejme ze všeho muslimského něco špatného, naprosto nepřístojného. Předsudky jsou špatným rádcem. Většinou sou založené na nepravdách a zkreslených informací.

Na co si Billa hraje? Copak lidem nevadí nekvalitní jogurty, salámy bez masa, nekvalitní chleba, sýry bez mléka, džusy bez ovocné šťávy a dětské šunky s enormním množstvím barviv a solí? Halal maso hypermarket stáhne, zatímco nekvalitní produkty na svých regálech ponechá dál, protože extrémistům a islamofobům hrajícím si na obyčejné občany republiky, ani trochu nevadí nezdravé produkty. Společnost je pokrytecká a příhoda s halal masem je pouze ukázkou pokrytectví, extrémismu a neochoty přijmout cizí náhled na svět.

Principy halal porážky jsou mnohdy méně trýznivé, než praktiky používané v masokombinátech

Zásady halala porážky:

  • Nůž musí být ostrý,tím se minimalizuje doba a ušetřuje se na bolesti poráženého zvířete
  • Nůž se nesmí brousit v přítomnosti zvířete, protože takový proces zvyšuje napětí a také zvyšuje poráženému zvířeti jeho krevní tlak
  • Porážka se provádí podříznutím nebo propíchnutím hrdla
  • Zvíře musí být vykrvené

Zakazovat prodej halal masa je pokrytecké, protože porážení zvířat na jatkách mnohdy prováděno za mnohem horších podmínek.