Plánuje policie další zátah na neonacistickou scénu?

Plánuje policie další megazátah na neonacistickou scénu? Mezi milovníky Hitlerova odkazu kolují informace o chystané velké razii, a to nejen na představitele neonacistické scény, ale také na fotbalové chuligány a další výkvět extrémismu. Že by se policie rozhoupala a konečně sáhla k nějakému razantnějšímu kroku? O chystaných akcích mužů a žen zákona informoval své ideové přátele neonacistický Odpor. 

Odpor

Unikly snad nějaké informace z dokumentů policie? Při minulé akci nazvané Akce Power unikly díky členům Radical Boys informace o zatýkání špiček české neonacistické scény. Povídá se, že za únik informací mohl jistý Martin Hrach, který pro neonacisty údaje ze spisů vynesl .

muž označený šipkou, Martin Hrach; Zdroj: Antifa

Jednalo se o bývalého elitního vojáka, admina serveru Radical Boys, často mezi extrémisty zbytečně ukrývaného Jiřího Lálu, který na svém facebookovém profilu zveřejnil jména zasahujících policistů. Jiří Lála, alias Martin Hrach používá na internetu přezdívku Temné_Svědomí.  Před mnoha lety Odpor zveřejnil informace o Akci Power, načež policie veškeré informace o zátahu dementoval. Neonacistická scéna tak byla o to víc překvapená, když u jejich dveří zabušila ruka spravedlnosti. Před soudem tehdy stanulo na 18 extrémistů.

Vraťme se ale k nové akci policie, o níž Odpor tak zběsile informuje. Včera skončil dvoudenní výcvik policie v ruinách pardubické Tesly, kde se policajti z pořádkových jednotek cvičili zásah proti ultrapravicovým extrémistům. Bylo tohle cvičení zaměřené na plánovaný megazátah nebo šlo pouze o společné cvičení policistů z Čech, Polska a Německa?

Pokud policie skutečně plánuje zásah, poté je takový zátah vůči neonacistům opravdu velmi důležitý. Je na čase ukázat milovníkům hitlerovského kultu kam patří.

SDÍLET