Neonacistický zakletý týden

Možná znáte ty dny kdy se člověku nedaří nic na co šáhne. V této situaci si můžou připadat členi neonacistického hnutí poslední dny.

Začalo to 11. zářím kdy jim někdo hacknul web Český lvů. Vlastně se ani oni samotní nemůžou dohodnout kdo to vlastně udělal. Zatímco vůdci lvů a lvic obviňují kolegy z Radical Boys nebo DSSS, lidé z Radical boys zas obviňují antifašisty a vyhrožují lvům. Zajímavé ovšem je, že Jiří Lálacož má být podle jejich stránek oficiální profil Radical boys přebírá fotky ze stránky “Proti projevům nenávisti na FB” a především pak z onoho hacknutého webu lvů. Je tedy klidně i možné, že ono zvolání “alerta, alerta, antifascista” které ukončilo ve skupině lvů hacking mohlo být jen zástěrkou jak zamaskovat útok a hodit ho na antifašisty.

Ať to bylo jak to bylo, útok otevřel studnici špíny uvnitř neonacistického hnutí. Soukmenovci, kteří dělají nepořádek při demonstracích se navzájem uráží a dělají si ze sebe legraci.

To však pro ně bohužel nebylo vše. V sobotu 14.9.2013 se měly uskutečnit dvě shromáždění městy, v kterých se nedávno uskutečnily pokusy o pogrom. Do Českých Budějovic měli přijet lvi se svou tour. Bohužel se ale Jiří Šlégr zapomněl v Písku a tak se demonstrace vůbec neuskutečnila. Ikdyby se uskutečnila, dorazilo by na ni kolem 20-ti lidí.

Za zaznamená stojí i fakt, že Jiří Šlégr se brání, že vlak nabral zpoždění a že byl teprve v Písku. Přimeme-li tvrzení, že z Mostu vyrazil vlakem v 10 hodin, nejrychlejší vlakový spoj z Mostu do Budějovic jede 4 hodiny a 54 minut. Ve správný čas by se dostal na místo demonstrace vlakem s odjezdem v 9:05 z Mostu. Nutno také dodat, že žádný ideální spoj nejede přes Písek. Existují dva způsoby. Buďto z Mostu do Plzně a dál do Budějovic nebo z Mostu do Prahy a dál přes Tábor na České Budějovice. Navíc když se podíváme na polohy vlaku, žádný z vlaků jedoucích po obou trasách neměl zpoždění více jak 20 minut. Jde se tedy předpokládat, že buďto Jiří Šlégr lže jak tiskne nebo například v Praze nasedl do špatného vlaku (jedoucího přes Zdice, Příbram, Písek…). No upřímně při jeho vyhlášené inteligenci by mě to ani nepřekvapilo.

To shromáždění DSSS ve Varnsdorfě kam dojel i sám předseda Tomáš Vandas se uskutečnilo. Míting jeho strany však dopadl propadákem. Dorazilo na něj jen asi 20 místních a za Vandasem přijelo dalších asi 30 spolustraníků.

Dnes se zas objevila finálová nominace do ankety Křišťálová lupa. Asi nejprestižnější cena Českého internetu. V ní se objevil v sekci zpravodajství i web Romea.cz a v sekci veřejně prospěšná služba web www.stopcechum.cz, který zaštiťoval kampaň “Čechy v ČR nechceme”. To neonacisty asi opravdu nepotěší. 🙂 Tímto bych chtěl zároveň požádat o podporu těchto dvou webů.

———————————————————————

Publikováno se svolením Honzy Cempera

Článek původně vyšel na: http://cemper.blog.idnes.cz/