Náckové a extrémisté pravidelně znásilňují svatováclavský kult

Dnes je svatého Václava. Národní svátek, kterého zneužijí kdejací extrémisté. Náckové si zahrají na pradávné národovce z dob Druhé republiky, kdy slovanské verze hitlerjugends byly založené na svatováclavském kultu hrdosti. Jakéhosi nadnárodního šílenství Nietzeho nadčlověka, nyní již praslovanské odvahy. Všechno, co bylo národně německé, bylo z vůle Vlajky a dalších kolaborantských organizací pojmenované za české, kde jeden národ, jedna vůle a jedno přání znamenalo smrt pro statisíce Čechoslováků. Rasový epos nacionálních sporů byl dovršen nejen v Letech u Písku, ale také v dalších továrnách na smrt. Tohle všechno je odvrácená stránka svatováclavského kultování, kdy epos o rytíři, bojovníkovi proti okupantovi, dopomohl okupantům k většímu převzetí moci nad národem ponížených. 

Jsou to opět neonacisté, kdo navazují na odvrácenou stránku kultu svatého Václava, kdy Kammaraden ze Sas a Bavor dopomohou k dělnické řeči nad nedělnickými spoluobčany. Najednou, jako kdybychom se vrátili v čase do éry Henleinovců a dalších kvaziverzí budoucích kolaborantů. Násilníci s trestním rejstříkem na pokračování před sochou kultovního hrdiny pronesou slova nenávisti, kdy do národa Čechů jako mávnutím kouzelného proutku nepatří všichni odlišní s českým občanstvím. “Ty jsi homosexuál, Rom, Vietnamec, Ukrajinec, Polák, zdravotně postižený…….táhni odsud, protože my tady vyznáváme zvířecí pudy genetické čistoty”.

Svatý Václave, polituj naše duše, polituj tento stát, polituj ty zvrhlé duše věřící v nacionalismus, věřící v pochybné symboly odebírající svobodné myšlení, polituj naši cestu do bran pekelných

V Americe úřady povolily shromáždění Ku-Klux-Klanu, uprostřed Evropy řádí neonacisté….tenhle svět se zbláznil a je tu další debata, jestli extrémisté a rasisté mají právo na projev své nenávisti.  Dokdy má rasista právo na reprezantaci svého přesvědčení a dokdy může ke svým ideálům používat symboliku esesáků, neonacismu a okultních run využívaných hlavně boovými jednotkami esesmanova režimu? V Evropě není žádný dodatek ústavy, přesto se extrémisté a neonacisté chovají, jako kdyby tady platila americká svoboda projevu. Demokracie se stává obětí slovíčkaření, kdy se neonácky najmutí právníci dohadují nad pojmem národ, vlast, ultranacionalista, nacista……….Dokud systém bude tolerovat chování extrémistů, pak názory extrémistů budou nekontrolovatelně růst.

Svatováclavský kult se v československém národě zrodil dnem jeho samostatnosti, kdy se lidé spontánně scházeli pod sochou svatého Václava. Na podstavci jezdecké sochy je uvedeno právě datum vzniku Československa. Češi si tak vytvořili místo své ientity, kde se snoubí jejich starobylé tradice s moderní státností. Místo spontánních shromažďování se tak stalo onucí, obětním beránkem extrémistů a neonacistů. Svatováclavský kult v prvních deseti letech vzniku Československa slábnul kvůli napětí mezi státem a katolickou církví, kdy probíhaly diskuse o odluce církve od státu. Odluka se nakonec nekonala a církev se stala nástrojem k ovládání společnosti, na což navazuje například současný prezident Zeman svými nacionálně-klerickými zvyky při prezidentském jmenování.

Svatováclavský kult v nacistickém smýšlení představoval “prozíravost” svatého Václava, jež jako první z Čechů rozpoznal výhody “ochrany” malé země silný a mocným sousedem. Svatý Václav byl tenkrát před mnoha desetiletími odůvodněním  k obhájení mravnosti kolaborace. K té stejné kolaboraci, o jaké básní Vandasovi lidé v den státního svátku. Svatý Václav ve zkažené mysli hajlovacích panáků představuje zástěru, “omluvenku”, “visačku” pro zkažené ideály nekromantů minulosti, kdy pražský biskup kardinál Kašpar neměl žádný problém se zneužitím svatováclavské symboliky nacisty. Svatý Václav byl chápán jako symbol christianizace Čech a pevného svazku církevní a světské sféry. Bylo to obyčejné ospravedlnění katolického fundamentalismu tolik příznačného pro období Druhé republiky, kdy katolictví mělo být zákonem umístěným nad jakoukoli morálnost.

Protektorátní státnost byla založena na svatováclavském kultu, kdy katolická církev společně s kolaboranty neměla problém spolupracovat s nacistickým Německem. V naprosto stejném světle vidí neonacisté svatováclavský kult, pro nějž pravidelně rok co rok pořádají neonacistické manifestace. Tito vyznavači grázlů minulosti oslavují pod sochou svatého Václava přetvořený a zneužitý kult ministra Berana, protektorátního prezidenta Háchy a dalších exponentů českého nacismu a fašismu.