iDnes se rozhodl k legalizaci nacismu

Mediální gigant ve světě blogování a zpravodajství se rozhodl k propagaci nacismu. Jak jinak si vysvětlit propagandistický článek blogera Jana Zajace, který bez jakéhokoli problému ponechala redakce blogerské sekce portálu iDnes na svém serveru volně dostupný. Možná si administrátoři myslí to samé co autor zveřejněného článku. Jak vůbec článek s titulkem “Dejme šanci nacistům” mohl šéf blogování pustit do světa? Co přijde příště? Budou to jednotlivé kapitoly Mein Kampfu? Bude si Vandas, Kubrt, Matějný, Šlégr nebo nějaká další jiná neonáckovská kreatura veřejně vyřizovat účty se svými ideovými odpůrci? 

Petr Mach jako propadák tolik nefrčí, a tak přichází na řadu mnohem horší a mnohem drsnější kalibry? Kdo další si bude psát jednotlivé příspěvky? Bude to Národní odpor, Petřivalský, Lucie Šlégrová? Kam jsme se to všichni dostali, že takový článek takové povahy bez problémů trhá mantinely karmování a sledovaností? Dvořák zodpovědný za chod blogerské sekce iDnesu je zodpovědný také za morální a zákonnou podobu všech příspěvků.

Dejme šanci nacistům. Poučili se ze svých chyb a neměli by být v dnešní době opomíjeni.

píše Jan Zajac ve svém příspěvku. Kolik dutých hlav, po něž je Zajacův příspěvek určený, bude brát tyto věty vážně?  Extrémisté si musejí připadat jako v mámivém vidění, když na největším blogerském portálu je mezi všemi ostatními články také myšlenka považující nacismus za něco naprosto normálního, naprosto přirozeného. Pokud si autor článku není vědom, že svým počínáním propaguje nacismus, poté si toho musí být vědoma redakce iDnesu a ta také nese zodpovědnost za obsahy všech zveřejněných příspěvků.

Vykonali tu během krátké doby, co v naší zemi působili, mnoho dobrého a nezaslouží si, aby na ně lidé pořád házeli špínu. Staly se chyby, velké chyby, ale za ty se omluvili a uvědomují si je. Nikdo by je neopakoval.

Přijde vám na těchto tvrzeních něco divného? A proč? O komunistech podobné řeči slýchám poslední dobou velice často. A zpravidla s dodatkem – nezažil jsi, tak nehodnoť.

Tyto věty zcela nepochybně naplňují skutkovou podstatu propagace nacismu. “Podívejte se, on ten nacismus není nebezpečný, protože pro nás všechny něco udělal”; opravdu si redakce iDnesu myslí, že je tohle naprosto v pořádku? Je jasné, že podobné články působí extrémistickým pisatelům i čtenářům první, druhý i třetí ograsmický zážitek, ale co na podobné výtvory říkají příbuzní obětí nacistického řádění? Pokud redakce bude až přespříliš tolerantní, poté se podobné výlevy hnědomyšlenkářů stanou mnohem častějšími. Článek Jana Zajace nelze ani nazvat jako nepovedenou satiru.

Nacisté by tedy měli dostat šanci se projevit. Mít možnost kandidovat, očistit své jméno. Když poupravím nejčastější komunistické argumenty, tak:

Není se čeho bát, dnes už by Židy nikdo do koncentráků nesvážel. V dnešní době už to není možné a není k tomu ani důvod.

Nacisté jsou jediná strana, která se za celých téměř sedmdesát let nijak nekompromitovala.

Nikdo by nikoho nezavíral, nikoho by nepronásledovala tajná policie, je jiná doba. Jediné, o co nacistům jde, je silný a šťastný národ, čehož chtějí dosáhnout skrze propracovanou sociální politiku.

Proč mám pocit, že by takové argumenty nikdy neprošly? Komunistům ovšem prochází. Panuje tu jakýsi konsenzus, že nacismus byl zlo, ovšem komunismus… no… měl svoje mouchy, ale myšlenka je dobrá. Dnes už by to bylo jinak. Bez těch much.

Prázdniny skončily a pan Dvořák z vedení blogu je zajisté unavený, to ovšem neznamená, že by takový článek měl být ponechán nadále na očích všech, kdo na ně narazí. iDnes se v posledních letech stal domovem Strany svobodných občanů a spolu s tím do blogování přicházelo stále více extrémistů, neonacistů a vyznavačů rasismu. Tuto svou pověst se redakce snažila napravit tím, že vyházela některé rasisty….zbavila se blogera roku Františka Matějky, jež zvolna putoval ke slovíčkaření alfa a beta samců sourozenců Šlégrových, aby nyní nechala jiné vytvářet slova nenávisti.

Redakce iDnesu nejenže necháním neliterární slátaninami Zajace legalizovala jakékoli nacistické bláboly na úroveň neškodných myšlenek. Redakce také pošlapala oběti holocaustu, nacistického řádění a esesáckých perzekucí. Pokud někdo chce vraždy milionů nazvat bezvýznamnou epizodou, titernou mouchou, nad kterou bychom se neměli pozastavovat, tak poté je takový člověk bezbřehý idiot a ten, jež dovolil šíření takového názoru je korunovaným volem bez morálky.