Být bisexuálem není nic špatného ani hříšného

Co je na tom být bisexuálem? Není na tom vůbec nic špatného. Bisexuálové jsou normální lidé jako všichni ostatní. Mají dvě ruce, dvě nohy, studují, chodí do práce a dokonce přemýšlí jako všichni ostatní.  Tak v čem je problém? Ten problém je především v hlavách “konzervativců”, vyznavačů Bible a zastydlých konzerv středověku. Svět pro ně musí být černý nebo bílý. Jakékoli jiné variace barev jsou úchylné a naprosto nepřirozené….Alespoň tak nám to uprostřed Evropy ještě nedávno říkával exprezident Václav Klaus…. Modli se a pracuj a jinak se neprojevuj, protože slovo boží tě jako jiného zatratí do ran pekelných…….je tisíckrát lepší být spálený ohněm ohněm hříchu, než celý život žít ve lži. Čert vem církev, pokud vatikánský spolek odmítá božskou podstatu člověka, do níž sexualita patří jako nepopíratelná součást každého z nás. 

Neposuzujme se podle nějakých přestárlých kodexů, jež dávno ztratily na aktuálnosti. Zkusme o sobě uvažovat jinak. Ne podle toho: “ty jsi gay, ona lesba a ty bi”……o tom není život. Je to intimní, naprosto soukromá součást našich životů. Někomu se líbí vdolky a jinému holky. Vždy je to vztah o dvou lidech, o dvou lidských bytostech, jež dobrovolně souhlasí s intimním životem po boku toho druhého. Vůbec není důležité, jestli tím druhým je muž nebo žena. Není na majoritě heteráků, aby posuzovala co je a co není správné. Homofobie a odpor k  jiným orientacím je vyznáním pro hlupáky. Je to znak hluboké neinteligence, kdy je člověk natolik omezeným, aby pochopil podstatu člověka. Všichni jsme lidé, ale ne všichni umí lidmi být.

Žijeme ve zvláštním světě, kde sexualita hraje nejhlavnější roli. Podle ní se posuzují lidé a podle ní jsou na základě předsudků přisuzované vlastnosti.

 “Ty jsi bisexuál, proto musíš žít nezřízeným sexuální životem, v němž se chlap nebo ženská střídá v posteli rychlostí blesku. Nikdy nevíš, jestli se vyspíš s chlapem nebo ženskou a nejsi vhodný pro rodinný život”

jenže tohle všechno jsou nepravdivé předsudky. Absolutní nepravdy podobné hloupým lžím o devadesátitisícových sociálních dávkách poskytovaných Romům. Přestaňme už snít o dvoubarevné paletě světa. Podívejte se na podzimní přírodu, jak hýří barvami, jak ukazuje pestrost malířské palety. Bisexuálové jsou normální, naprosto obyčejní lidé a mají právo na rovnoprávnost jako všichni ostatní. Podle jedné teorie je bisexualita přirozenou sexualitou lidstva a bisexuálním je každý z nás, jen všichni preferujeme  předem daný cíl naší sexuality. Tak proč se oplzle mluví o bisexualitě jako o zlu světa?

Bisexualita je nejvíc viditelná u žen, u nichž je bisexualita považována za přirozenost křehkého pohlaví. Proč svět jinak nahlíží na bisexualitu mužů? Je to opět pouze o předsudcích a o tom, co společnost ve své omezenosti toleruje a co nikoli. Bez jakýchkoli předsudků, je bisexualita normální jak u žen tak u mužů. Sexuální orientace se vytváří v těle matky, kdy je po narození jasně dáno, jestli novorozené dítě bude heterosexuál, homosexuál nebo bisexuál.

Bisexuál nemusí mít vztah s oběma pohlavími aby naplnil svou touhu. To je pouze naprostý nesmysl. Bisexuála přitahují obě pohlaví jinými psychickými i fyzickými atributy.  Je to podobné jako u heteráků, kdy si lidé vybírají svého partnera podle jeho chování, povahy i tělesného zjevu. Bisexuálního muže či bisexuální ženu přitahují ženy něčím jiným a muži také něčím jiným. Bi orientace  je také o celoživotní preferenci koho více budete hledat za svého partnera. Je vědecky dokázané, že bisexuálové podvědomě vybírají své partnery podle větší náklonnosti k tomu či onomu pohlaví. Někdo může mít více žen ve svém životě a méně mužů a naopak……záleží na každém člověku co je mu bližší.

Každopádně, být bisexuálem neznamená být proutníkem a neznamená to být nezodpovědným. Bisexuálové mohou mít velmi pevné partnerské vztahy jako všichni ostatní. Bisexuálové mohou vychovávat děti jako všichni ostatní. Bisexuálové nejsou přenašeči pohlavních nemocí. Jsou to normální lidé a na to bychom nikdy neměli zapomínat.

SDÍLET