Kalouskománie přináší demagogii a otupuje mysl lidí

Česká levice společně s hradními Zemanovci má svého arciďábla. Ve jménu satanáše se vytvářejí billboardy vyzývající ke zničení veškeré bájné moci exministra financí. Je to jako ve starém Římě, kde diktátor uzurpující si moc nad vším světským vytváří nový druh trošku excentrického eposu. Literární skvost o ctihodném Gilgamešovi z prastaré kolébky civilizace tentokrát nahradil “prachsprostý užírač” státní kasy. “Řekněte ne zlodějům”, “Zastavte Kalouska”, hlásají Zemanovské billboardy do širého okolí. Všichni mají svého nepřítele…….konečně je skomírající rozdíl mezi levicí a pravicí nahrazen novým hraničním bodem, kolem kterého zkušení politici mile rádi zatančí opičí taneček lhářů.

Škůdci minulých let byli především odésáci, proti kterým levice vytvářela kdejakou kampaň. Zatímco nesmyslné příběhy o čistotě a neposkvrněnosti levicové politiky vládnou světem…..na druhé straně tábora dochází k význačným změnám. Kalousek, jemuž Miloš Zeman několikrát nabízel ministerské křeslo, je veřejným nepřítelem národa. Je na pomyslném seznamu zrádců tuneluíjcích stát o sto šest. Cokoli se nyní stane, bude chybou pana tajemného z knížecí TOP09. Levice ztrácí soudnost a jako frenetický žralok zkouší nové a novější hry…….

Cílovou destinací není blaho člověka……budhistické poučky o nekonečném štěstí tady nehrají ani omylem žádnou roli. Lidé potřebují pojmenovaného arciďábla, a tak jej dostanou. Politické partaje potřebují Kalouska, protože Kalousek a jasné vyhranění se vůči tomuto muži přináší potenciální volební úspěchy. Zemanova prezidentská kampaň zaměřená vůčii Karlu Schwarzebergovi doznala velkého úspěchu, a tak není divu, že se hradní SPOZ rozhodla v pokračování vyhraněných naprosto a aprosto zpolitizovaných kampaní. Hrátky na nacionalismus byly vítanou vějičkou jak pro neznalé spoluobčany, tak pro neonacistická individua, jež byla svými šéfy vyzvána k podpoře národoveckého důchodce z Vysočiny.

Nad pravicovými expremiéry odvál čas, a tak se rozehrává válka ideologií, ve které pouze a jen ten levicový pohled představuje tu pravou, pronárodní politiku. SPOZ, ČSSD i KSČM si nemohlo přát nic jiného, než Miroslava Kalouska. Pomocí negativních kampaní vycházejících z umu modroučké ODS dláždí partajníci budoucí úspěch ve volbách. Zemanovci skutečně nejsou žádnou překážkou pro TOP09. Ostatně to si uvědmuje také samotný démon Kalousek: “Zemanovci žádným volebním soupeřem nejsou, ti sami o sobě skutečnou sílu nemají. Opravdovým soupeřem bude sociální demokracie ovládaná Milošem Zemanem

Levičáci vytvářejí z Miroslava Kalouska novodobou ikonu. Ikonu, proti které se musí bojovat. Ikonu, jež pomůže k zakrytí chyb a problémů levicové politiky, protože jakákoli jiná politika je lepší než Kalouskova sada řešení. S blížícími se volbami bude růst ikona Kalouska. S blížícími se volbami budou růst politické plány “proti Kalouskovi”. Co na tom, že nové plány partají jsou proti zájmům národa. Nyní je důležité, že vše je postavené proti plánům a zájmům Kalouska. Se sílící kalouskománií budou lidé čím dál více slepými k diktátorským a demagogickým krokům Miloše Zemana a jeho strany Zemanovců.

Následující volební lání bude možná kláním pouze mezi Zemanem a Kalouskem. Koho lidé zvolí? Ve valné většině první variantu. Dokonce i ti, kdo nemusí Zemana i ČSSD raději zvolí Zemana a jeho politiku před podporou podivného Kalouska.  To je především  plán do budoucích týdnů a měsíců, kdy posílí dva tábory, aby vyhrál ten první z nich. Levice potřebuje Kalouska, protože Kalousek zakryje vyprahlost a nelidovost levicových plánů.  Předhoďte lidem domnělého viníka, pomlčte o spoluvině, o autorství mnoha dalších táborů. Přežeňte moc Kalouska do absurdna, protože jedině tak se přidají nerozhodnutí voliči na stranu levičáků.

Jinými slovy, Kalousek není čistým politikem, ale také není arciďáblem. Všechno špatné nelze vkládat do vínku bechyňského politika. Je tragikomické, že právě ti, jež se podíleli na všem špatném, označují sebe samotné za anděly, aby ti druzí mohli být acisatany.