Zeman se chová jako feudál, Karel Schwarzenberg má pravdu

Karel Schwarzenberg na rozdíl od Miloše Zemana neudělal v zahraničí ostudu. Řekl jen pravdivá slova o zneužívání a ohýbání Ústavy prezidentem republiky. Není možné, aby si z ničeho nic obyvatel Hradu měnil parlamentní systém státu na systém prezidentský. Miloš Zeman prohlašuje, že když nemůže měnit Ústavu, začne měnit ústavní zvyklosti a někteří politici společně s některými médii mlčí, nebo dokonce projevy hlavy státu kvitují s povděkem. Proč by také ne, když stejný Miloš Zeman dopomůže vládou svých kamarádů k ministerským křeslům levici. 

Karel Schwarzenberg pro rakouský Kleine Zeitung řekl, že Zemanův princip výkladu Ústavy připomíná exministrovi zahraničních věcí někdejší využití výkladu ústavy k uchopení moci nacisty v Německu v roce 1933 a komunisty v Československu v roce 1948. oba dva systémy zneužily, tak jako Miloš Zeman, demokracie k pokřivení ústavních pravidel. Nyní je tu spor o jmenování prozatimní vlády, před tím to byl spor o jmenování velvyslanců…..co přijde potom? Prezident Zemanovců zkouší, co mu kdo povolí a dovolí a kam může nejdále zajít.

Krůček po krůčku bude ubývat demokracie, až se jeden den za levicové vlády a levicového prezidenta probudíme v prezidentském a notně nedemokratickém státě, ve kterém bude kousek zemičky ve střední Evropě Zemanovo a nikoli českým územím. Prezident, i když byl zvolený lidmi, nemá větší pravomoci než jeho předchůdci. Ústava je stále stejná….pravidla jsou také stále stejná…..tak kde bere neznámější islamofob v republice jistoty nad svým počínáním? Ústava není recept na bábovku….není v ní vše do detailů napsáno, a proto je nutné spoléhat na dodržování ústavních zvyklostí. Formálního výkladu ústavy už v minulosti zneužily kde jaké režimy, které si politickou demagogií převzaly moc samy pro sebe.

Rusnokova vláda jsou jednoduché hračky Miloše Zemana, které z vůle pána Hradu zůstanou na ministerstvech až do příštích voleb v roce 2014. Je ohrožována samotná legalita republiky, kdy si jeden samolibec milující Becherovku, uzurpuje právo na to, co je české. Masarykovský kult Miloše Zemana je tragikomickým příběhem, ve kterém samotný Miloš Zeman zatracuje ústavní zvyklosti z dob prezidentování prvního prezidenta Československa. Tak jako bojůvky neonacistů nepředstavují pro Zemana Vandasovi neonáckové a ostatní verbež národa……tak Ústava nepředstavuje pro Zemana ústavu, ale obyčejný text podobný čítankám prvňáků, se kterými se nechce hlava státu ani omylem zabývat.

Zeman se chová jako feudál a pokouší se prosazovat mocenské zájmy na úkor zájmů České republiky. Důchodce z Vysočiny, jeden z politických dinosaurů Jurského parku politiků se tváří jako jediná platná instance v zemi mající právo na cokoli a kdykoli. Na Hradě sedí slon z porcelánu plný Jájovství a choutek na samovládu. Reakce Bohuslava Sobotky a Michala Haška z ČSSD je komická. Místo, aby oranžové růže ochraňovaly zájem republiky, jaly se na obhajobu zájmů Zemana jako jediného pána nad osudy budoucí vlády.

Sociální demokraté si představují pod pojmem legality své převzetí vlády na Českou republikou. Ale o tom skutečně žádná legalita není. Zeman hovoří o ústavních zvyklostech jako o “idiotských” zvyklostech……dokonce si ani sám neuvědomuje, že svými slovy o idiotských zvyklostech podráží samotnou Českou republiku i sebe samotného.