V Českých Budějovicích díky strachu majority a selhání policie kraloval nácek

V Českých Budějovicích mohou čekat na Baracka Obamu jak dlouho budou chtít. Možná jednou, až začne padat místo deště zlaté jiljí, splní se sny mnoha jihočechů. Obyvatelé jihočeské metropole by se měli zamyslet především sami nad sebou. Co se to s nimi děje? Proč podléhají neonacismu? Proč utíkají do domů a bytů, místo aby se postavili v pochodu neonáckům? Majoritáři tak jako vždy zklamali a v zahleděnosti sobě vlastní nechali lůzu Čech, Moravy a Slezska dělat ve městě co chtějí. Není tu jednota na ochranu demokracie. Není tu jednota na ochranu lidských práv. Jakoby se všichni jihočeši mysleli, že všichni Romové mohou za nějakou bitku na pískovišti. 

Z tahanice dvou dětí o bábovičku se stala rvačka stovek lidí. Proboha, jsme ještě normální lidé nebo jsme všichni zešíleli? Tahle situace je velmi vážná a ukazuje na nemocnou společnost, ve které se násilí rodí z každé prkotiny.  Co se stane příště? V Duchcově se porvala pětice dětí a neonáckové dětské potyčky využili k ospravedlnění pouličních násilností. Co když romský kojenec vezme “bílému” kojenci dudlík, povstanou proti Čechům také neonáckové? Tento svět je opravdu absurdní. Extrémisté a neonacisté hledají sebemenší konflikt pro své násilnosti. Nácek se nudí, potřebuje se vymlátit, a tak vezme za vděk obyčejnou potyčkou dětí, nad kterou by dříve nikdo nebral zřetel.

Co jsme to zač, že jsme schopni vyvolat násilí z naprostých nesmyslností a malicherností? Kvůli dehonestaci lidských práv jsme schopni vylézt do ulic. Ale kvůli změně v politice nejsme schopni udělat vůbec nic. Náckové se slézají a Češi se skrývají, místo aby s transparenty šli dát najevo, že nácky tady nechceme. Sídliště Máj v Budějovicích má přes 22 000 obyvatel, přesto se hovoří o nepřizpůsobivých občanech? A kdo je to ten nepřizpůsobivý? Je to nácek, nebo Rom? Vandas s Petřivalským se musejí smíchy popadat za břicho jak dementními a hloupými jsme, když mnozí z nás majoritářů jsou schopni z obyčejných nesmyslností udělat pouliční rvačky. Jsme neskutečně tupými hlupáky minimálně neschopnými čelit přítomnosti neonacistů ve městě.

Na různých místech republiky zcela dobrovolně kopeme hrob české demokracii, která není schopna zastavit neonáckovskou verbež.  Na budějovickém sídlišti Máj není žádné velké sociální napětí, přesto jsou média plná hajlujících debílků. Ti se na sociálních sítích chlubí, že si zajedou do Českých Budějovic zabojovat s policií a místními Romy. Organizátoři duchcovského pochodu, vydávaní zprvu starostkou Duchcova za slušné občany, byli také účastníky jihočeské bitky.

Sídliště Máj a náměstí Přemysla Otakara II., kde demonstrace neonacistů začínala, jsou od sebe dost daleko…..tak proč policie nechala neonacisty dojít až tam? Na sídlišti Máj měli Romové nahlášeno klidné shromáždění. Romové nikdy nebyli agresivními demonstranty ničícími auta na ulicích. Pokaždé těmi nepřizpůsobivými byli neonáckové a jiní extrémisté z řad majority. Policie selhala, když dopustila vniknutí milovníků hákových křížů přímo až na budějovické sídliště. Proč policie nezasáhla, když neonáckové vykřikovali nacistická hesla? Proč policie nezakročila, když hnědomyšlenkáři zvedali pravačky k hajlování? Byla tam snad policie na ochranu radikálů?

Policie totálně selhala a místo, aby neonacisty sebrala už v centru města, nechala je střetnout se s účastníky poklidné romské akce. V jižních Čechách se stalo nemožné. Ve 21. století uprostřed města prasata minulosti zvedala pravačky a kvičela “Heil Hitler” a policie jen přihlížela. Policie se rozhodla, že si průvod kindernáků nasměruje a že ho sebere někde jinde. Copak si stejná policie nebyla schopna uvědomit, že zpackaným postupem  ohrožuje samotnou demokracii v České republice?

Nebezpečí tohoto státu jsou všichni skrytí sympatizanti s neonacisty. Skryjí se, případně se přidají k náckům a bez okolků řeknou, že s částí jejich názorů souhlasí. I tito lidé jsou ostudou České republiky. Je to smutné kam dokáže Čech proti Čechovi dojít. Je to velmi vážné. Selhala policie, selhala morálka lidí, mnozí selhali sami před sebou a nechali nácky vládnout ulici.

Otázka není zda se něco takového opět někde v České republice stane, ale kdy se něco podobného v České republice stane.