Redakce časopisu Týden se rozhodla šířit rasismus, napětí a pochopení pro násilí extrémistů

Co zamýšlí redakce  časopisu Týden? Jeho obálka je více než zavádějící a vyvolává v lidech obavy, jako kdyby jedni měli právo na rasismus, zatímco ostatní mají smůlu. Copak existuje rasismus, který je naruby? A jaký to je rasismus? Mají snad lidé uvěřit v mačochismus čecháčkovství, kdy etničtí Češi mají právo používat rasismus, zatímco ti ostatní nesmějí? Přesně tohle je ta špatná cesta vedoucí k legalizaci rasismu a generalizaci hromadné viny jednoho etnika jako naprosto normální a racionální myšlenku. 

Jak se chceme posunout do lepších chvilek společného soužití, když najednou přichvátá redakce Týdne a použije na obálce svého časopisu zcela zavádějící inormace. Chtějí snad média celou napjatou situaci ještě víc eskalovat? Chtějí snad způsobit nebo přispět k dalšímu Janovu?

týden

Bojte se milá majorito, to co bylo v Duchcově….to byl pouze začátek. Po tom všem přijde ještě něco mnohem horšího“. Jako by přesně tohle chtěli pisálkové z redakce národu zvěstovat. Stačí jeden jediný titulek…pár vhodně složených obrázků umístěných pod známou mediální značku a v ten samý okamžik dochází k legalizaci a podstrkávání podtextů. Nebo snad policie použila onen rasismus naruby, když chránila české občany před násilím neonacistů, extrémistů a rozvášněných lidí dychtících po lynči nevinných?

Role médií je v dnešní přetechnizované době velmi důležitá. Pokud média akceptují, prosazují nebo snad nepřímo tolerují rasismus…..poté se nesmíme divit, že si mnoho ostatních spoluobčanů tyto hodnoty převezme za vlastní. Například takový dělník…navrací se z večerní šichty a ve stánku s tiskovinami uvidí obálku Týdne. Co ho asi napadne? “Oni přeci jen neonáckové mají v něčem pravdu a demonstrují za nás. Měl bych je také podpořit, když už i ty noviny píšou to, co na ulicích vykřikují hololebci

Týden tak vyrábí další potenciální přitakávače přihnědlých, nenávistí okořeněných ideologií.